Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Režisér John G. Avildsen natočil dvě věci, které se pro mně staly jistým kultem. Určitě je to Rocky a potom určitě Karate Kid. Stejně tak Rocky a stejně tak Karate Kid se staly filmy mého dětsví a když jsem byl malý, tak mi tyto dva filmy běželi téměř nonstop na VHS. Karate Kid mně baví i teď po několika letech od prvního zhlednutí. Hlavni hrdina Daniel byl zhruba ve věku, ve kterém jsem teď já, takže to je jedním z důvodů, proč mně to bere i teď. Sice je v názvu slovo karate, ale že by se předvádělo nějaké skvělé souboje s uchvacující choreografií, to vůbec! Sympaťák Ralph Macchio mně přesvědčil možná tak jeho výkon, ale co se týče bojového umění, tak to je ubohé. Během závarečného turnaje jsme sice měli možnost vidět něco málo z karate, ale i tak to bylo nic moc. Zaujala mně technika tréninku pod vedením borce pana Miagiho, kterého skvěle ztvránil Pat Morita. A aby se bylo na co dívat, tak nám v obsazení nesměla chybět krásná Elisabeth Shue. Pro mně osobně je tento film kultovní a nostalgickou záležitostí!(12.4.2008)

• KdG

Tahle série mě nikdy moc nebrala.(26.5.2010)

Film pro mladé mého mládí, Karate Kida znal každý a -san za jméno si dával taky každý.(27.5.2011)

Film na kterém jsem vyrůstal a který mi vždy dodal sílu a chuť někoho hned jít zbouchat:). Bohužel jsem ale nechodil k Myagiumu do učení, tak to vždycky dopadlo špatně. Čistý 4*(24.6.2011)

• Sykon

Už si ani nevzpomínám, jestli jsem tento film viděl i v dobách jeho největší popularity. Pokud ano, už tehdy asi nijak zvlášť velký dojem neudělal a proto dnes pro mě nemá ani žádnou sentimentální hodnotu. A český dabing dojem jen snižuje.(19.3.2013)

• Azog

Vždy jsem tento film nenáviděl - hlavně pak naivního Ralphíčka.(13.1.2014)

Chtěl jsem se na film po letech podívat. Už to není takové. Ale stačily by kvalitnější bojové scény a přidal bych.(3.7.2015)

• danny_21

Naneseme vosk, rozetřeme vosk, Daniel-san :-) Ani jako dospívajícímu smradovi mi to nepřišlo bůhvíjak akční nebo zábavné, projekce v dospělosti jen potvrdila. Filmů na podobné téma byly mraky a byly i povedenější, Karate Kid patří k těm druhým - 45 %(9.9.2015)

• Likan7

Ten legendární čapí kop jsem si pamatoval trochu vznešeněji teda. Nějaká epická disco hudba, zpomalený záběr, barvy aury kolem hlavních nepřátel, mystický hlas mrtvých bojovníků. Však to znáte :-) Z celého Karate Kid je nejzajímavější, že Ralph Macchio, kterému je 23, vypadá na 16. A ta holka na 25. Jako pár pak vypadají strašně legračně. A ještě legračněji vypadá měření sil mezi namakaným Zabkou a tintítkem Macchiem. Minimálně karate, příběh plný klišé, a ani postavy nejsou nějak extra sympatický. O neuvěřitelně přepálený stopáži ani nemluvím.(1.1.2019)

Je to sice svým způsobem strašný film, ale zároveň má jakési kouzlo. A oproti svým slabým pokračováním má jistou dávku originality a pár lekcí od Mirka Dušína budiž mu připsáno také k dobru. Navíc když si na mistra Miyagiho vzpomene i Father Ted, tak si KK tu jednu hvězdičku navíc určitě zaslouží :-) Ale jestřábí kop prosím už nikdy! :-D(4.2.2008)

You’re the best! Around! Nothing’s gonna ever keep you down.(10.2.2009)

Děsné drama, děsná komédie. Asi jsem na to byl už starý, či co, ale já se chechtal, jako blázen. Už jen za tu ukrutnou zábavu si tenhle kousek zaslouží přes 50% (ovšem ne mnoho).(5.5.2010)

Naivní film, u kterého jsem se ovšem nenudil ani minutu. A u finální scény, mi běhal mráz po zádech od začátku až do konce, tak jak to má být!(22.11.2010)

Není co dodat.(26.1.2011)

• Moiraine

Možná, kdybych Karate Kida viděla někdy v devadesátkách, dojem by byl lepší. Dnes mám ale pocit, že kromě mistra Miyagiho film nemá co jiného nabídnout. A český dabing je opravdu něco tragického.(5.7.2012)

Kvůli tomu jsem začat dělat karate, super film pro dětského diváka 80%(12.9.2015)

Škoda, že mě tento film minul v období, kdyby mě nejvíc oslovil, protože mě to teď nutí porovnávat s lepšími snímky, ale ve své době to byl jeden ze skutečných hitů a to celkem oprávněně. Prvky karate hl. hrdiny jsou ale stále i na dnešní dobu netradiční, rozhodně ne špatné.(17.7.2004)

• Pepeto

jedna z najvačších kravín všetkých čias...absolútne nepozerateľné...(20.10.2008)

• Phex

Díky tomuhle filmu se karate stalo dle mě hromadnou záležitostí - pamatuju jak se to dostalo k nám a pak se všude vyrojili karate kluby a začali je plnit "sanové" ze základek. Příběh naivní, ale za tu nostalgii...(30.11.2009)

Nu, původní verze je původní verze a remake z nedávné doby u mě opravdu docela klesl... Ale tento film - dobří herci, věrohodnější podání a celkově mi bližší ;)(10.4.2011)

Určitě nelepší Karate Kid, poměrně jsem se bavil, ale škoda, že Danny La Russo vůbec neuměl karate :D(24.5.2011)