Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Režisér John G. Avildsen natočil dvě věci, které se pro mně staly jistým kultem. Určitě je to Rocky a potom určitě Karate Kid. Stejně tak Rocky a stejně tak Karate Kid se staly filmy mého dětsví a když jsem byl malý, tak mi tyto dva filmy běželi téměř nonstop na VHS. Karate Kid mně baví i teď po několika letech od prvního zhlednutí. Hlavni hrdina Daniel byl zhruba ve věku, ve kterém jsem teď já, takže to je jedním z důvodů, proč mně to bere i teď. Sice je v názvu slovo karate, ale že by se předvádělo nějaké skvělé souboje s uchvacující choreografií, to vůbec! Sympaťák Ralph Macchio mně přesvědčil možná tak jeho výkon, ale co se týče bojového umění, tak to je ubohé. Během závarečného turnaje jsme sice měli možnost vidět něco málo z karate, ale i tak to bylo nic moc. Zaujala mně technika tréninku pod vedením borce pana Miagiho, kterého skvěle ztvránil Pat Morita. A aby se bylo na co dívat, tak nám v obsazení nesměla chybět krásná Elisabeth Shue. Pro mně osobně je tento film kultovní a nostalgickou záležitostí!(12.4.2008)

Karate kobra! :P(30.1.2007)

Další z filmů co mě hodně ovlivnil. Nemůžu jinak než plný počet. Toto je prostě legenda.(12.9.2011)

Jeden z prvních filmů na TV Nova. Nevím kolikrát jsem to viděl, ale uměl jsem mýti okna, natírat okapy i jestřába.(20.1.2012)

V pražských kinech se promítal od 15. 8.1991 (Jalta)(26.6.2012)

• kverula

Jak je možné, že hlavní roli dostal takový třasořitka? Jeho karate jsem nevěřila ani ve svých dvanácti. Ale co, když budou dávat Karate Kid v televizi, stejně se ráda podívám.(3.6.2013)

Klasika, čo dodať. No až po jej pozretí si uvedomujem, akou vykrádačkou bol remake tohto filmu s Jackiem Chanom.(19.8.2013)

V komentáři možná budou spoilery, ale myslím že každý ví, jak to dopadne... K filmu Karate Kid jsem se dostala přes neustálé reference z How I Met Your Mother - za což se nestydím, protože (možná bohudík, možná bohužel) nejsem dítě osmdesátých let. Film se i přes svůj název karate věnuje docela málo. Ale bylo to pěkné pokoukání. Průběh filmu dobrý, ale konec mi přišel už dost zrychlený - celý turnaj, finální souboj, závěrečné "uznání" od hlavního záporáka a vědoucný triumfální výraz pana Miyagiho - to vše asi v patnácti minutách. Myslím si, že se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale už je to skoro třicet let natočené, tak se to asi těžko změní ;) Každopádně si to asi zařadím mezi osmdesátkové klasiky...(25.12.2013)

Rodinná športová dráma s detským nádychom a poučením pre teenagerov. Jeden zo skvostov 80. rokov.(18.4.2014)

Klasika mého dětství. Dannymu jsem neskutečně fandil a byl bych za něj i dýchal. Tajně jsem doufal, že někdy potkám také podobného pana Miyagiho a ten mě bude učit karate. Znovu se na něj už raději dívat nikdy nebudu, abych nemusel ubírat z hodnocení, které je v mlze krásných dětských vzpomínek.(10.12.2014)

Dětská legenda bojových umění s naprosto famózním kopem na závěr, který byl stokrát napodobován i parodován. ( taky kladné body u mne získavá i hlavní záporák blonďák Zabka, který umí plynně česky ač narozen v New Yorku )(2.7.2015)

Když už nic jiného, tak nás Karate Kid naučil dvě věci: Leštit a natírat a za to mu děkujem.(22.12.2016)

Klasika mládí. Strašně tomu pomáhá postava Miagiho, jak ji zahrál Pat Morita, to Jackie Chan takové charisma rozhodně nemá. Taky je hrozně vidět, že Ralph Macchio ve skutečnosti neměl s karate co dočinění.(10.9.2017)

Hezká pohádka o tom, kterak mladý jinoch leštěním auta a natíránim plotu k umění kung-fu přišel. Snadnější to měl už jen Neo. Tenkrát v 80' to šlo, dnes je to spíš pro zasmání. 50%.(18.1.2018)

...v letech 80. toho bylo hodne natoceneho na styl prave Karate Kida a jemu podobnych (viz treba dalsi dili KK)...osobne ale musim rict, ze tohle je jedine na co se dokazu divat a to i docela s chuti (pravda ze tak maximalne jednou za 5let = )...dejme tomu klasika mezi neklasickymi snimky -alespon pro mne...(18.7.2004)

Film mého mládí z dob, kdy jeste cloveku bylo jasne jak to dopadne :-)(22.4.2005)

"Naneseš vosk, rozetřeš vosk..."(27.7.2007)

Jeden z nezapomenutelných filmů mého ,,90´s dětství".Těžko byte někdy v třiadevadesátém potkali školáka,který by neznal a neviděl Karate Kid.(23.2.2009)

A just! Keď už natočili ten totálprúser remake, tak pridávam piatu *. Toto je originál, ktorý má čaro, atmosféru, skvelého Pat Moritu a výborného Ralpha Macchia. Bez debát, jedna z najjasnejších volieb.(9.9.2010)

Naneseš vosk, rozetřeš vosk!(22.1.2012)

Klasický, avšak zajímavě pojatý film. Jeho největší sílou je Pat Morita coby Miyagy, ale největší slabinou trocha příšerné naivity.(27.7.2012)