Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

• Hogo Fogo

Otras!(15.1.2009)

Snímek hodně vysmívaný za naivní prvky. Přesto je to výborný inspirující film. Také bych vyzdvihl výborný duchovně promyšlený průběh příběhu. Sahám po nejvyšším hodnocení a to především z důvodů, že tomuto snímku se ve 100% podařilo vyjádřit životní cíl, s kterým se každý člověk v průběhu života musí poprat.(6.8.2006)

Karate kobra! :P(30.1.2007)

Další z filmů co mě hodně ovlivnil. Nemůžu jinak než plný počet. Toto je prostě legenda.(12.9.2011)

Jeden z prvních filmů na TV Nova. Nevím kolikrát jsem to viděl, ale uměl jsem mýti okna, natírat okapy i jestřába.(20.1.2012)

V pražských kinech se promítal od 15. 8.1991 (Jalta)(26.6.2012)

• kverula

Jak je možné, že hlavní roli dostal takový třasořitka? Jeho karate jsem nevěřila ani ve svých dvanácti. Ale co, když budou dávat Karate Kid v televizi, stejně se ráda podívám.(3.6.2013)

Klasika, čo dodať. No až po jej pozretí si uvedomujem, akou vykrádačkou bol remake tohto filmu s Jackiem Chanom.(19.8.2013)

V komentáři možná budou spoilery, ale myslím že každý ví, jak to dopadne... K filmu Karate Kid jsem se dostala přes neustálé reference z How I Met Your Mother - za což se nestydím, protože (možná bohudík, možná bohužel) nejsem dítě osmdesátých let. Film se i přes svůj název karate věnuje docela málo. Ale bylo to pěkné pokoukání. Průběh filmu dobrý, ale konec mi přišel už dost zrychlený - celý turnaj, finální souboj, závěrečné "uznání" od hlavního záporáka a vědoucný triumfální výraz pana Miyagiho - to vše asi v patnácti minutách. Myslím si, že se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale už je to skoro třicet let natočené, tak se to asi těžko změní ;) Každopádně si to asi zařadím mezi osmdesátkové klasiky...(25.12.2013)

Rodinná športová dráma s detským nádychom a poučením pre teenagerov. Jeden zo skvostov 80. rokov.(18.4.2014)

Klasika mého dětství. Dannymu jsem neskutečně fandil a byl bych za něj i dýchal. Tajně jsem doufal, že někdy potkám také podobného pana Miyagiho a ten mě bude učit karate. Znovu se na něj už raději dívat nikdy nebudu, abych nemusel ubírat z hodnocení, které je v mlze krásných dětských vzpomínek.(10.12.2014)

Když už nic jiného, tak nás Karate Kid naučil dvě věci: Leštit a natírat a za to mu děkujem.(22.12.2016)

Klasika mládí. Strašně tomu pomáhá postava Miagiho, jak ji zahrál Pat Morita, to Jackie Chan takové charisma rozhodně nemá. Taky je hrozně vidět, že Ralph Macchio ve skutečnosti neměl s karate co dočinění.(10.9.2017)

Hezká pohádka o tom, kterak mladý jinoch leštěním auta a natíránim plotu k umění kung-fu přišel. Snadnější to měl už jen Neo. Tenkrát v 80' to šlo, dnes je to spíš pro zasmání. 50%.(18.1.2018)

...v letech 80. toho bylo hodne natoceneho na styl prave Karate Kida a jemu podobnych (viz treba dalsi dili KK)...osobne ale musim rict, ze tohle je jedine na co se dokazu divat a to i docela s chuti (pravda ze tak maximalne jednou za 5let = )...dejme tomu klasika mezi neklasickymi snimky -alespon pro mne...(18.7.2004)

Film mého mládí z dob, kdy jeste cloveku bylo jasne jak to dopadne :-)(22.4.2005)

"Naneseš vosk, rozetřeš vosk..."(27.7.2007)

Jeden z nezapomenutelných filmů mého ,,90´s dětství".Těžko byte někdy v třiadevadesátém potkali školáka,který by neznal a neviděl Karate Kid.(23.2.2009)

A just! Keď už natočili ten totálprúser remake, tak pridávam piatu *. Toto je originál, ktorý má čaro, atmosféru, skvelého Pat Moritu a výborného Ralpha Macchia. Bez debát, jedna z najjasnejších volieb.(9.9.2010)

Naneseš vosk, rozetřeš vosk!(22.1.2012)

Klasický, avšak zajímavě pojatý film. Jeho největší sílou je Pat Morita coby Miyagy, ale největší slabinou trocha příšerné naivity.(27.7.2012)