Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

"Vyhrát, prohrát není důležitý. Dobře zápasit, máš respekt." ...Karate Kid = pro mě nestárnoucí srdcovka. “Pat Morita was a truly generous actor, a gifted comic, and an even greater friend, ... It was both my honor and privilege to have worked with him and create a bit of cinema magic together.” - Ralph Macchio(18.9.2014)

Film mého dětství, z kterého ovšem další schlédnutí vyloudilo pouze široký úsměv na tváři, .. ovšem vzpomínky, jsou vzpomínky, a nejeden kluk i holka se dali po zkouknutí tohoto filmu na karate .. ovšem do doby, než pochopili jaká je realita : o) Přesto jsem rád, že jsem mohl znovu po letech zkouknout "Navoskovat, rozetřít, navoskovat, rozetřít . . " a pousmát se a zavzpomínat. O trošku slabší, než Mistr Kickboxu (o 5 % :o)). 60 %(4.6.2009)

...v letech 80. toho bylo hodne natoceneho na styl prave Karate Kida a jemu podobnych (viz treba dalsi dili KK)...osobne ale musim rict, ze tohle je jedine na co se dokazu divat a to i docela s chuti (pravda ze tak maximalne jednou za 5let = )...dejme tomu klasika mezi neklasickymi snimky -alespon pro mne...(18.7.2004)

Režisér John G. Avildsen natočil dvě věci, které se pro mně staly jistým kultem. Určitě je to Rocky a potom určitě Karate Kid. Stejně tak Rocky a stejně tak Karate Kid se staly filmy mého dětsví a když jsem byl malý, tak mi tyto dva filmy běželi téměř nonstop na VHS. Karate Kid mně baví i teď po několika letech od prvního zhlednutí. Hlavni hrdina Daniel byl zhruba ve věku, ve kterém jsem teď já, takže to je jedním z důvodů, proč mně to bere i teď. Sice je v názvu slovo karate, ale že by se předvádělo nějaké skvělé souboje s uchvacující choreografií, to vůbec! Sympaťák Ralph Macchio mně přesvědčil možná tak jeho výkon, ale co se týče bojového umění, tak to je ubohé. Během závarečného turnaje jsme sice měli možnost vidět něco málo z karate, ale i tak to bylo nic moc. Zaujala mně technika tréninku pod vedením borce pana Miagiho, kterého skvěle ztvránil Pat Morita. A aby se bylo na co dívat, tak nám v obsazení nesměla chybět krásná Elisabeth Shue. Pro mně osobně je tento film kultovní a nostalgickou záležitostí!(12.4.2008)

• gotham

Tak dramatem bych to rozhodně nenazval, spíš nechtěná sportovní komedie. Nemám rád filmy s dětskými hrdiny, to říkám rovnou, přijde mi to nejen nelogické, ale takové neeestetické, prostě to nemusím. Je tu absence prakticky všeho, co má mít alespoň trošku kvalitní film. Odpad to není jen proto, že jsem prostě viděl už horší filmy, ale špatné je to dost. 10%(26.7.2009)

• - Na konci filmu, když přikáže Sensei (Martin Kove) svému žákovi, aby Dannyho (Ralph Macchio) vyřadil ze hry, na lavičce to vyvolá silné nechápavé emoce. Když onen žák Dannymu následně poraní nohu, srdceryvně se mu omlouvá, že to tak nechtěl a že ho to mrzí. Děj kolem závěrečného zápasu jakoby ale tyto události úplně ignoroval. Ve chvíli, kdy po radě Senseie začne Danny dostávat opět rány „pod pás“, objeví se zde nepasující scéna, kde žák jež poranil Dannymu nohu a omlouval se, jak vášnivě fandí svému kolegovi, aby Dannyho dostal. (Nyron)

• - Charlie Sheen odmítl ztvárnit postavu Daniela (Ralph Macchio). (Claude Speed)

• - Rozhodcu finálového zápasu si zahral Pat E. Johnson, expert na karate a bývalý študent Chucka Norrisa. (genetique)