poster

Karate Kid

 • anglický

  The Karate Kid

 • slovenský

  Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ***

  Mladý Daniel (Ralph Maccio) se se svojí matkou stěhuje z New Jersey do Kalifornie. Zde se mu podaří hnedka první den šlápnout na kuří oko místnímu gangu mladých nabušených karatistů, kteří mu ukazují, že nikdy neměl opouštět Jersey (nojo když někam přijdete a kápovi místního gangu přeberete holku, co se pak lze divit). Od takřka jisté smrti jej ale zachrání místní instalatér, postarší japonec (pardon, Okinawan) Miyagy (Pat Morita). S gangem uzavřou příměří, že se spolu setkají při regulérním souboji na místním šampionátu v Karate. A tak musí Miyagy naučit Daniela vše, aby dokázal šampionát alespoň přežít... Nezapomenutelný film našeho mládí, kdy všichni chtěli být jako Daniel-san (karatistické kroužky byly narvané, a všichni postupně zjišťovali, že film je jenom ... film). Nezapomenutelná výuka starého mistra (natřít, nabrousit, navoskovat) - dokonalé. Z dnešního pohledu (odstupu dvacítky let) sice film ztrácí na kvalitě, nicméně, z nostalgie 3*...(28.7.2008)

 • Phobia
  ****

  Já jsem ještě nehodnotila "Karate Kida"? Jak se to mohlo stát? Akční film pro děti, kult mého pubertálního dětství, vždycky jsem si přála být na Danielově místě :-). Ségře jsem skoro vyrazila oko papučí při imitaci kopu jeřába (nebo kýho ptáka:-)). Nemůžu jít pod čtyři hvězdičky, tenhle film se trefil do noty mé fascinaci bojovým uměním, touze po spravedlnosti a potrestání zla, nad tímhle ani dospělácký cynismus nemá moc:-). Akorát nechápu, proč se tady tenhle filmeček pro školáky srovnává s "Rockym"? Mám poměřovat večerníček "O Mašince Tomášovi" s "Ostře sledovanými vlaky"? Přece nejde dávat rovnítko mezi produkci pro děti a pro dospělé, kritéria jsou rozdílná (pravda, ne vždy, některé dospělácké filmy jsou blbé jak "Teletubbies":-)). 75%(4.5.2010)

 • anetd1
  *****

  Po mnoha letech jsem se po rozpačitém rozmyšlení rozhodla oživit střípky tohoto pokladu z dětských let. Happy end tu jde sice cítit v kostech od prvních momentů a štěstí hrdinovi nahrává i v těch nejméně šťastných situacích, ale já - i přes tu značnou míru náznaků, že se bude jednat o dítě štěstěny - tomu klukovi z Jersey pro jistotu nepřestávám ani na okamžik držet palce. Danielův oslnivý úsměv, přidrzlý humor a kuráž mě za odměnu provází příběhem od počátečního vykopnutí dveří až po finální 'crane kick' . Ukazuje mi a připomíná, že cesta za vítězstvím je strnitá a i přesto, že píle a vytrvalost se vyplácí, může lehce přijít vniveč při ztrátě rovnováhy. Danny však naštěstí mě ani svého mistra nezklame, naopak naplní pýchou, a to když získává to nejcennější vítězství - vítězství nad svým největším nepřítelem, sám sebou. Uvědoměním si, že ten nejdůležitější souboj vede právě sám se sebou, předčil Daniel všechna moje očekávání, a já zůstávám u obrazovky až do konce posledních tónů a smutně se loučím. První díl Karate Kid obsahuje všechno, po čem cílené publikum touží, a ještě něco navíc. Kouzlo poselství je o to silnější pro svět dospělých, jen se na něj nikdy nesmí zapomínat dívat dětskýma očima, jinak hrozí, že zůstane nevyslyšeno. 5* právě za to připomenutí důležitosti balance, za různé malé detaily nutící mě k zamyšlení a taky kvůli zdejšímu , pro mě překvapivě, nízkému hodnocení.(1.2.2017)

 • Radek99
  **

  No, byl to první z filmů hollywoodské ságy o karate, tak byl asi nejlepší z ní. Když to však srovnám s prvním dílem obdobné ságy adorující (a postupně stále více ždímající a finančně dojící) box, myšlena série o italském rohovníku Rockym, je to jako postavit vedle sebe osla a čistokrevného hřebce. První Rocky byl proti Karate Kidovi doslova (a úplně žasnu, že to musím takhle napsat) čistokrevné umění...(20.8.2007)

 • Derek
  ****

  kto hovori ze nikdy neskusal "capy skok", skusa sa v nom zdokonalit dodnes. vynikajuci pat morita, ktory exceluje v kazdej scene a dobra rocky-ovska atmosfera. romanticka linka ma viac menej nechala chladnym (i ked ako mlade ucho som to v amfiku zral), ale vynikajuci zaverecny turnaj to viac nez dost vynahradzuje...(30.3.2013)

 • - Charlie Sheen odmítl ztvárnit postavu Daniela (Ralph Macchio). (Claude Speed)

 • - Prvý film Elisabeth Shue. Kvôli natáčaniu prerušila štúdium na Harvarde. (genetique)

 • - Žlté auto, ktoré Daniel voskoval v rámci tréningu, dostal potom Ralph Macchio od producentov ako dar a stále ho vlastní. (genetique)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace