Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Danny La Russo se přestěhuje s matkou z New Jersey do Kalifornie. V novém prostředí se mu příliš nelíbí, zvláště když se hned ze začátku dostane do konfliktu s místní bandou výrostků, vedených sebevědomým Johnnym, který nesnáší, že se Danny úspěšně dvoří jeho bývalé dívce Ali. Danny se chce naučit karate, aby se vyrovnal fyzicky silnějším chlapcům, kteří navštěvují místní školu japonského bojového umění. Starý Japonec Miyagi se Dannyho ujme, vyjedná příměří s Johnnyho partou a slíbí chlapci, že ho připraví na místní přebory. Snaží se svému žákovi vysvětlit základní věc - ovládáním karate se má násilí zabránit, nikoli ho provokovat. Danny zprvu nechápe, proč má místo nácviku úderů natírat Miyagimu plot a leštit auta, ale Japonec chlapci dokáže správnost svého přístupu. Danny zahájí přebory váhavě, ale postupně se zlepšuje a dostane se až do finále... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (253)

tron 

všechny recenze uživatele

„Na Okinave všetci dobre ovládajú dve veci. Rybárčenie – a karate.“ Kto tvrdí, že vyrastal na 80. rokoch a nepozná Daniela-sana, bonsaje, natieranie plotu, „bocianí postoj“ a láskavého pána Miyagiho (na Oscara nominovaný Pat Morita), mal by si dať štyri kliky. 23-ročný rebel Ralph Macchio (Môj bratranec Vinny), trpezlivosť, tvrdá robota, atletika, estetika, poučovanie a light akcia o tom, že karate je v srdci a hlave, nikdy nie v svaloch. Snímka má kvalitou ďaleko k Avildsenovmu Rockymu (1976), ktorého tínedžerskou verziou je. Kino Považan NMnV 1994 ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $8miliónov║Tržby USA $91,030,000║Tržby Celosvetovo $130,800,000║ Zlaté 80.roky a celá plejáda výborných akčných filmov, samozrejme medzi ne dobre zapasovali filmy aj o karate či boxe. No a Karate Kid sa stalo na tú dobu úžasnou ikonou, keď z vychrtnutého šikanovaného chlapca sa stane pod mentorským dohľadom Miagiho karatista. A to mu na základ  tohto umenia stačilo vyleštiť autá, vybrúsiť drevenú podlahu, či natrieť plot. Nuž má to dobrú atmosféru, dramatizáciu a občas sa tu utrúsi aj niečo zábavné a dá sa na to pozerať aj v roku 2022, keď už máme za sebou nostalgiou nasiatý seriál Cobra Kai. Môže byť. /80%/ ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

No, byl to první z filmů hollywoodské ságy o karate, tak byl asi nejlepší z ní. Když to však srovnám s prvním dílem obdobné ságy adorující (a postupně stále více ždímající a finančně dojící) box, myšlena série o italském rohovníku Rockym, je to jako postavit vedle sebe osla a čistokrevného hřebce. První Rocky byl proti Karate Kidovi doslova (a úplně žasnu, že to musím takhle napsat) čistokrevné umění... ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

"Když je balanc, všechno bude lepší... lekce nejen pro souboj, ale i pro život... jeď a najít balanc..." Bonsajový velmistr, starý a moudrý pan Miagi, jehož vnímání karate sahá daleko předaleko, učí mladého Danielsona domácím a zahradním pracem, na nichž mu vštěpuje základy ´prázdné dlaně´. A na závěr jestřábí technika, která uzavírá jednu z filmových klasik bojového umění 80. let. Pat Morita skvěle mentorovský. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Film mého dětství, z kterého ovšem další schlédnutí vyloudilo pouze široký úsměv na tváři, .. ovšem vzpomínky, jsou vzpomínky, a nejeden kluk i holka se dali po zkouknutí tohoto filmu na karate .. ovšem do doby, než pochopili jaká je realita : o) Přesto jsem rád, že jsem mohl znovu po letech zkouknout "Navoskovat, rozetřít, navoskovat, rozetřít . . " a pousmát se a zavzpomínat. O trošku slabší, než Mistr Kickboxu (o 5 % :o)). 60 % ()

Galerie (79)

Zajímavosti (36)

  • Na konci filmu, když přikáže Sensei (Martin Kove) svému žákovi, aby Dannyho (Ralph Macchio) vyřadil ze hry, na lavičce to vyvolá silné nechápavé emoce. Když onen žák Dannymu následně poraní nohu, srdceryvně se mu omlouvá, že to tak nechtěl a že ho to mrzí. Děj kolem závěrečného zápasu jakoby ale tyto události úplně ignoroval. Ve chvíli, kdy po radě Senseie začne Danny dostávat opět rány „pod pás“, objeví se zde nepasující scéna, kde žák jež poranil Dannymu nohu a omlouval se, jak vášnivě fandí svému kolegovi, aby Dannyho dostal. (Nyron)
  • Žlté auto, ktoré Daniel voskoval v rámci tréningu, dostal potom Ralph Macchio od producentov ako dar a stále ho vlastní. (genetique)
  • Podle scénáře měla mít titulní postava jméno Daniel Webber. Nakonec však bylo použito jméno Daniel LaRusso (Ralph Macchio). (Claude Speed)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

17.06.2017

Jméno John G. Avildsen vám samo o sobě zřejmě nic neříká, tenhle pán ale vzkřísil hned dvě milované legendy. Právě on dal kariéru Sylvesteru Stallonovi, když udělal z Rockyho hit oceněný třemi Oscary… (více)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (více)

Reklama

Reklama