2LDK

Drama / Horor / Thriller

Japonsko, 2003, 70 min

Jukihiko Cucumi

Jukihiko Cucumi

I když jsem nedostal očekávaný masakr ve stylu Dream Home, spokojenost stále převažuje. Dvě spolubydlící (jedna namyšlená coura, druhá zakřiknutá panna), a zároveň rádoby herečky, si přes počáteční neshody a nějaké ty naschvály začnou usilovat o kejhák. Kromě několika facek dojde i na proud ve vaně nebo horkou vodu na ksichtě. A jelikož se pohybujeme v asijských exploatačních vodách, nesmí samozřejmě chybět vidlice a motorovka. Ale i přes tenhle mordovací arzenál je násilí ještě docela light, což gore mastery asi nejspíš zklame. Díky krátké stopáži však snímek svižně odsejpá. Ještě bych rád zmínil humornou vložku v podobě náhledu do niterných myšlenek obou dívek. Za mě tedy 7/10.(12.3.2013)

Film, který je natočen hrozně jednoduše. Celý se odehrává v jednom bytě, jedinými postavami jsou dvě mladé ženy, jejichž vzájemné soupeření o roli ve filmu dospěje do snahy zabít tu druhou. Žádný hluboký příběh nebo světoborné triky, prostě to vypadá, jako bychom sledovali záběry z kamery, umístěné do obyčejného bytu, který obývají trochu narušené osoby. Nečekejte pitvání duší a vývoje vztahů mezi lidmi, ale šílený film, kde nevíte, co můžete čekat.(30.8.2010)

• EvilPhoEniX

To byla zase jedna Rádoby Ptákovina.. Film trvá Hodinku něco.. A táhl se snad věčnost!! První půl hodinu se řešily absolutní Hovna.. Nic nezáživného.. Cz Titulky navíc nejsou dostupné!.. Pak přišel Boj! Nemohl jsem uvěřit.. Tak třesoucí kameru jsem snad Ještě v žádném Filmu neviděl.. Záběr byl většinou na Nohy.. Vše bylo Rychle, čiže samý střih. + velice nekvalitní Obraz. Né na tohle se fakt nedalo koukat.. Šíleně mi to zavázelo!!(3.7.2012)

• maddy

Má to síce iba 70 minút, no aj tak som sa hlavne v druhej polovici dosť nudil. Páčila sa mi skôr "neakčná" prvá časť film, kde sú naozaj trefné vnútorné dialógy oboch hlavných predstaviteliek. Druhá "akčná" časť bolo už dosť nudná, hrozné efekty, nesmrteľné postavy, amatérsky natočené... Síce to na konci v sebe nieslo nejakú tú "hlbšiu" myšlienku, celkovo to na mňa moc nezapôsobilo. Možno ako 30 minutová epizóda by to bolo v celku dobré, no 70 minút je na tento "film" priveľa.(5.5.2008)

• Campbell

Tak nevím, tohle pro mě byl celkem průjem, ale sakra já ho respektuju. S minimem peněz a natočený v malém časovém intervalu, vytřískal režisér asi maximum. Ale to nemění nic na tom že jsem se celkem dost nudil. Hlavně hlavní dvě postavy mi byly silně nepříjemné. Když křičeli tak mi krváceli uši, když jedli tak naschvál srkali což totálně nesnáším....byl to režisérův záměr? Aspoň že finále bylo solidní a krvavé, ale co naplat když zbytek filmu jsem se nudil a byl pro mě nezajímavím? Film respektuji ale nebavil mě.(3.9.2019)

• - Název filmu je odvozen od bytu, ve kterém se celý odehrává - 2LDK je v Japonsku označení počtu pokojů, něco jako u nás např. 3+1 atd. (cubajz)