Notorious znamená v angličtině „známý“ i „neblaze proslulý“, a právě s tímto ambivalentním významem si film pohrává. Bettie Page vyrůstala v Tennessee 30. a 40. let, v ovzduší konzervatismu a silného náboženského cítění. Vyprávění nás z nedělních kázání rázem přenese do New Yorku 50. let, kde Bettie řízením náhod začíná kariéru pin-up-girl. Pózuje před různými fotografy a dostává zakázky v četných obskurních a dobře utajených studiích, neboť v této éře jsou pořádány nemilosrdné hony na veškeré projevy nemravnosti. Režisérka představuje Bettie jako krásnou a cudnou venkovskou naivku, která touží po hvězdné kariéře a vůbec není s to pochopit, k čemu je zneužívána. Film tak přesahuje rámec pouhé životopisné studie a nabízí s nadhledem pojednaný příběh nereflektované existence. Zaujme retroatmosférou, melodramatickou stylizací a hereckými výkony skvělé Gretchen Molové v roli Bettie a Lili Taylorové v roli fotografky. (oficiální text distributora)

Malarkey

Stylovka, která je černobílá, když je to potřeba a zároveň barevná, když v Americe začnou houfně prodávat barevné televize. To abychom si představili, jak Bettie dokázala nažhavit lidi v černobílém provedení a později i v barevném provedení. Příběh je to určitě zajímavý, ale na takové jedno shlédnutí. Stejně takový, jak to řekli o Bettie, když už nebyla zajímavá. V ten moment, kdy přišla s nahotou, tak dobrý, ale potom o ní nezakopl ani pes, protože její následovnice byly ještě drsnější. ()

movie

Typově velice přesná Gretchen Mol v roli Bettie Page přichází do New Yorku, s naivní myšlenkou stát se herečkou a modelkou začíná fotit fetišistické snímky a točit krátké-filmy. THE NOTORIOUS BETTIE PAGE ukazuje atmosféru tehdejšího (50. léta) spíše "erotického průmyslu", která je hodně uvolněná a v jejím pozadí stojí převážně slušní a normálné lidé. Když Bettie pózuje s roubíkem v ústech a svázaná a později se pak baví s fotografem Williem řekne, že fotila i nahé akty, oba se nad tím trochu pozastaví, jakoby bondage a S/M v porovnání s nahotou nic nebylo (za snímky s odhaleným dámskám přirozením se tehdy zavíralo). Zpočátku mě malinko rozptilovalo nepříliš technicky dokonalé černobílé provedení, kombinované s dobovými záběry a střídané 60´s technicolorem, později mě ale snímek dostávál čím dál víc a vrcholem je samotný závěr, kdy se Bettie dá na víru v momentě, kdy si po letech uvědomí, že to co dělá není úplně okey (čímž bych nerad naznačil že to je špatné). Další výtečný počin v režii Mary Harron (AMERICKÉ PSYCHO). ()

EdaS

Velmi zábavná biografie, které vévodí skvělá (a krásná) Gretchen Mol jako "neblaze proslulá" s/m modelka Bettie Page. Je osvěžující vidět životopisný film, kde hlavní hrdinka, podnikající v "nemravném" byznysu, netrpí žádnou závislostí a neskončí tragicky. Škoda, že černobílé pasáže nepůsobí tak autenticky padesátkově jako ty technicolorové. Fajnový filmeček. ()

gudaulin

Ta známá Betty Page je televizní snímek, který nemůže ohromovat velkolepými kulisami nebo hvězdným obsazením, ale to není zdaleka jeho největší problém. Bettie Page se dá svým způsobem přirovnat k dnešní královně fetišistů a představitelce dokonalých dekadentních krásek na erotických fotografiích Ditě von Teese. Navíc počátkem 50. let byla průkopnicí v téhle branži a stala se tak obdivovanou celebritou. Po tématické stránce je to úžasná látka a dovedu si představit, že by na tenhle námět vznikla vynikající komedie o tom, jak naivní venkovská holka objevuje vznikající svět erotického businessu, jak nervózní zákazníci z lepších kruhů nakupují potajmu erotický materiál a vůbec jak vypadalo to pokrytectví prudérní Ameriky. Na toto téma by mohlo vzniknout i vynikající drama a v neposlední řadě i vynikající erotický film. Potíž je v tom, že nic takového tvůrci nezamýšleli, od začátku chtěli natočit jenom televizní životopisný film o dobové celebritě a tomu odpovídá i v podstatě dost plochý scénář, který se např. nudně věnuje hereckým pokusům hlavní hrdinky. Tenhle přístup ovšem naráží na to, že Bettie Page nebyla žádná osobnost, ale jen ramínko na šaty, prostě dobová modelka, která shodou okolností začala dělat erotický materiál. Není zajímavá jako postava, zajímavé je prostředí kolem ní. Film nevyužívá potenciálu spousty vedlejších postav, především párečku podnikatelů vyrábějících erotický materiál. Vznikl tak jen průměrný televizní film, který ani vzdáleně nedostahuje kvality a přitažlivosti jiného televizního filmu o slavné modelce - Gia. Celkový dojem: 50 %. ()

betelgeuse

Černobílé scény sice vyznívají asepticky [jako vždycky, když chce TV film evokovat náladu nejen 50. let], jenže jejich alternace se sytě barevným materiálem (evokujícím klasická melodramata Douglase Sirka) dává filmu a jeho hrdince sofistikovanou a ryze filmovou plasticitu. Zatímco černobílá evokuje sexuální podřízenost a klaustrofobii puritánské společnosti 50. let, barevná senzualita signalizuje sebe-uvědomění a citové vyzrání hrdinky. O co víc je film subtilní ve svých výrazových prostředcích, o to míň čekejte velkých slov a názorných vysvětlení. Malá lahůdka. ()

hellstruck

Zezačátku mě trochu zmátlo,že je film černobílý.Postupně se ukáže,že tvůrci nechali barevných jen pár scén z Miami a natáčení filmu.Bylo to zvláštní,ale tolik mi to nevadilo.Spíš mě trochu pobuřovala Bettiina hloupost a naivita,nějak nevím jestli to byl úmysl autora ji vyobrazit v takovém světle,anebo jestli samotná Bettie bývala tak sentimentální a blbá A na závěr,kdy se Bettie stala náboženskou fanatiškou..to zkrátka také nebylo ideální.K samotnému filmu;vlekl se.Občas to byla nuda,některé scény byly naprosto zbytečné a tak trochu jsem se musila nutit,abych film dokoukala.Co mě však zaujalo byla atmosféra padesátých let, a samotná herečka. ()

Radko

Vizuálne podmanivý, scenáristicky diétny príbeh dievčaťa z vierou predchnutého vidieka. Sama katolíčka, trochu naivná si prejde cestu od kostolnej lavice k lavici bondážnej a bandážnej a šup späť so slastne prijatým pokáním do kostolnej lavice. Páčila sa mi nedopovedanosť a náznakovosť jej vzťahov s mužmi a sústredenie sa na jej primárnu prácu - robenie šteklivých fotiek, aktov, i mini sado maso a vyväzovacích filmov či fetišisticko - bondážových foto-sérií. ()

D.Moore

Velice stylově natočený a zvláštním způsobem až roztomilý životopisný retro film. Lechtivý, po většinu stopáže černobílý příběh tu a tam "naruší" barevné technicolorové vsuvky (zdravíme Zuřícího býka), Gretchen Mol je v titulní roli neuvěřitelně symptická, a potěší i role vedlejší (Sarah Paulson, Jarred Harris...) stejně jako dobový hudební doprovod. Dost dobré, HBO je zkrátka HBO. ()

Fiftis

Absolútny masterpiece. Kto by nepoznal tú známu Bettie Page. Hviezda 50.tych rokov, ktorá bola známa, že robila šteklivé obrázky pre mužov v sexi pančuškách. Takzvaný pin-up štýl. Snímok nakrútený absolútne čarovne a prajem si, aby nikdy nevznikol nejaký remake. Gretchen Mol v hlavnej úlohe naprosto úžasná. Vyzerala na nerozoznanie od Bettie Page. Že ja som radšej nežil v 50.tych rokoch minulého storočia v Amerike. Jeden z najkrajších a najzaujímavejších životopisných snímkov. Snímka je v skutku dráždivá a sem tam vykukne aj nejaká kozička. Hudobná vložka s dobovou hudbou je iba čerešnička na sladkej torte, ktorú rozhodne musíte ochutnať. ()

Mi Nü-Chai

Výrazově ploché aneb kterak se jedna nepříliš stydlivá Jižanka přes pouta, roubíky a biče dostala k Bohu. Docela mě rozesmávaly scény z hereckých kursů - neschopnost slečny Page předvést cokoli jiného než sebe samu (tedy pin-up diblíka) byla vražedná. ()

dr.horrible

Čiernobiele retro, Gretchen Mol full naked a smutný (netragický) koniec jednej s/m legendy. Omnoho neškodnejšie, než by človek (od režisérky Amerického psycha / od životopisu "porno" hviezdy) čakal. 55% ()

Slarque

Převážně černobílý film o populární „modelce“ toho, čemu se v padesátých letech říkalo pornografie, ale dnes to vzbuzuje spíše úsměv. Na rozdíl od naprosté většiny amerických filmů se zde opravdu objevuje i nahota. :) Gretchen Mol v hlavní roli je úžasná, ale pokuď ji znáte, budete mít možná trochu problém ji s touhle vizáží poznat. Jestli jsou ovšem závěrečné záběry opravdu archivní, pak vážně jakoby originálu z oka vypadla. ()

bassator

41st KVIFF 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (The Notorious Bettie Page / THE NOTORIOUS BETTIE PAGE / Ta známá Bettie Page) ()

anais

Televizní film. Co říct víc? Propracovanost postav mizivá, příběh lehce předvídatelný. Ano, možná ho psal sám život, ale i nenápaditý scénárista, který se spolehl na docela přesvědčivé ztvárnění 50.let, a herečku, která by Bettie jako z oka vypadla. Chtěl jsem napsat „film plochý jako sama Bettie Page“, ale asi by to každý pochopil jinak. ()

bouncer

První film, který jsem v KV viděl a hned mě skvěle naladil na příval skvělých filmů. Zajímavý námět, slušně zpracovaný...no a koukat na Bettie, dobře zahrané :) ()

mysiak

Bettie Page možno zmenila myslenie Američanov..ale moje myslenie tento film určite nezmenil, vliekol sa...síce pootváral okienka o tom celom systéme, ako vtedy fungoval..ale proste mal som pocit ako keby to ako celok nefungovalo... ()

Martin741

Ako sa ista holka Bettie Page prestahovala z US vidlakova do vacsieho mesta /New York/ a sniva svoj sen stat sa hereckou. V kinach to komplet zhorelo : 30 % ()