Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $228,377(7.9.2010)

Velice příjemné překvapení mi připravila tato krimikomedie z Nizozemska. Tři ženy, z toho dvě svobodné matky a jedna provdaná za Egypťana, mají nedostatek peněz, a tak se nechají inspirovat pořadem v televizi pátrajícím po zločincích (jedná se o podobný pořad, jakým je v Česku pořad "Na stopě") a rozhodnou se vyloupit banku. Ještě před tím se k nim přidá učitelka ve středních letech, která žije sama se svým psem a je znuděná. Loupež se jim vydaří, ale peníze jsou za chvilku pryč a ženy chtějí další peníze. Film je pojat velice svižně, po celou dobu téměř vůbec nenudí a skvěle se na něj kouká. Tenhle film prostě má po dějové stránce co nabídnout a myslím si, že výsledek skoro ani nemohl být lepší. Před zhlédnutím tohoto filmu jsem si ani nečetl popis děje s tím, že se nechám překvapit, znal jsem jen název filmu, jeho žánr, název země, kde byl vyroben, a rok výroby. A to bylo vše. A očekával jsem od něj, že mě dokáže pobavit a zaujmout. A tato očekávání byla splněna na maximum. Prostě pohodový, zajímavý a vtipný příběh z prostředí loupících žen. Nizozemci mi už podruhé v krátké době dokázali, že o zajímavé filmy u nich není nouze a že se dá v jejich filmové tvorbě najít leccos zajímavého. Každopádně já jsem s tímto filmem spokojen a je to za čtyři hvězdičky.(29.11.2008)