Reklama

Reklama

Osudný omyl

Trailer

Obsahy(1)

Když mladý novinář Nick Elliot hledá podnájem v místě svého nového zaměstnání, zaujme ho inzerát k pronajmutí u klidného krásného domu se zahradou. Žijí zde dobře situovaní spořádaní manželé Forresterovi s čtrnáctiletou dcerou Darian. Vstřícný sympatický Nick se s nimi brzy spřátelí. Obdivuje Darian, nesmírně půvabnou a inteligentní mladou dámu, daleko převyšující své vrstevnice. Darian je také osamělá. Kromě jediné přítelkyně Cheyenne se jí spolužáci vyhýbají. Nebo se jí bojí. Nick se snaží jí nahradit společnost, ale brzy pochopí svůj velký omyl. Omyl, který se mu stal osudným. Darian si ho vybrala jako svůj milostný objekt a veškerou svou inteligenci nasměruje ke splnění svého cíle. Nick, který má svou přítelkyni, se ocitá v pasti. Příběh, začínající jako nenaplněná love story, dostává nečekaný spád. Darian totiž opravdu není obyčejná dívka... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

sud 

všechny recenze uživatele

Na první pohled stereotypní thriller. Ovšem pouze na první. Na druhý pohled je z toho skvělé psychologické drama o nenapnění svého snu, které končí šílenstvím. Celou dobu jsem očekával tuny klišé a na konec spoustu mrtvých. Ani náhodou. Klišé zde moc není (pokud nepočítáte téma) a konec mne mile překvapil. K tomu si připočtu slušný dabing a 70% mi to hodí. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Docela odfláknutý film,kde občas bijí do očí stříhačská selhání, jako když Alicia Silverstone nadrženě čumí Cary Elwesovi na holej zadek a ten za vteřinu vyleze oblečenej, jak ze žurnálu. Rozhodně jsem se u toho ale pobavil. Fandil jsem kundózní Alicii, která tomu volovi nastartovala kariéru a převyšovala ho snad ve všech ohledech. Cary Elwes je tam totiž totální bukvice, bez charismatu. Fakt hroznej kašpar, kterej to celej film kupuje a prostě mu nejde fandit. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Mladá Alicia Silverstone se snaží vetřít se do přízně mladého novináře, který si najde podnájem na inzerát v její blízkosti. Ten její náklonost neopětuje podle jejích představ. Jak už to tak v thrillerech podobného ražení bývá, vyklube se z dívky psychicky labilní osoba, která novináři umí pěkně život znepříjemnit. Klady: tehdy populární Alicia Silverstone v jedné ze svých hlavních rolích, námět sliboval víc, než divák nakonec dostal, snaha po dusné atmosféře. Zápory: film se většinu svého času dost vleče, "hlemýždí" tempo, vše vyznívá dost průměrně od hereckých výkonů až po schematický scénář, kolísavé napětí, žádná zapamatovatelná scéna, šuměnkové a hodně zbrklé finále, liknavá snaha po vtažení diváka do děje, tuctové vyznění filmu. 40% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Opravdu to nebylo špatné, a chvílemi jsem z tohoto nízko rozpočtového béčkového filmu by docela příjemně překvapen. Myslím si že tento film své určité očekávání určitě splnil. Napjatá atmosféra zvláště ke konci, i dobrý nápad a vynalézavost v jednotlivých napjatých situacích zde byl, hudba a to opravdu mrazivá, napětí a nečekaný spád to vše to mělo a dobře se to navzájem doplňovalo kdy to ze začátku vypadalo ještě jako nenaplněná a nesplněná love-story. Pohledná Alicia Silverstone-Darian (ve filmu 14, ve skutečnosti 17), ač tedy stále mladá tak svou první velikou roli mladé poblázněné pubertální dívky s celkem vysokým IQ, kdy navíc opravdu bravurně připravovala plán k získání 28-letého muže Nicka měla velice dobře promyšlený. No byl to kus, kdo by nezhřešil že?:o)). Film který mě nenadchl, ale mile překvapil. Zase tak špatné, mezi známkami ( 1*-2*), to určitě nebylo, lepší průměr. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Osudný omyl představuje velmi solidně vypilovaný "klenot" z žánrového průměru. Lolita meets Dr. Gordon:) Ještě dlouho předtím, než se Cary Elwes ocitl ve špinavé koupelně, okovy připoutaný k potrubí, kde se stal obětí geniálního vraha, musel "bojovat o přežití" s nevinně vzhlížející Alicií Silverstone. Ačkoliv o jejích hereckých schopnostech by se dalo spekulovat, tak Alicia je fakt kočka a tato role jí typově velmi sedla. Závěrečná scéna, kdy jí Cary vrazí takovou ránu, že odletí pět metrů, mě pobavila:) A samotný konec, a Aliciin lehký úšklebek, na který můžu jen říct: Chudák doktor :) ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Alan Shapiro v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)
  • Alicia Silverstone v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama