Osudný omyl

• USA The Crush (více)
Trailer

Když mladý novinář Nick Elliot hledá podnájem v místě svého nového zaměstnání, zaujme ho inzerát k pronajmutí u klidného krásného domu se zahradou. Žijí zde dobře situovaní spořádaní manželé Forresterovi s čtrnáctiletou dcerou Darian. Vstřícný sympatický Nick se s nimi brzy spřátelí. Obdivuje Darian, nesmírně půvabnou a inteligentní mladou dámu, daleko převyšující své vrstevnice. Darian je také osamělá. Kromě jediné přítelkyně Cheyenne se jí spolužáci vyhýbají. Nebo se jí bojí. Nick se snaží jí nahradit společnost, ale brzy pochopí svůj velký omyl. Omyl, který se mu stal osudným. Darian si ho vybrala jako svůj milostný objekt a veškerou svou inteligenci nasměruje ke splnění svého cíle. Nick, který má svou přítelkyni, se ocitá v pasti. Příběh, začínající jako nenaplněná love story, dostává nečekaný spád. Darian totiž opravdu není obyčejná dívka... (oficiální text distributora)

Trailer

kinderman

Jedna z mnoha variací na téma jak pošahaná dívenka (tentokrát A.Silverstoneová několikrát záměrně odkazující na Kubrickovu Lolitu) pořádně zavařila život dospělému nešťastníkovi (Svádění, Svůdná touha, Opuštěná) nutí přinejmenším k zamyšlení nad tím, jak snadno se taková láska zvrhne v nenávist a jak těžké je očistit svou pověst od účelového nařčení. ()

DePompon

Som prekvapená, aké nízke hodnotenie The Crush má, nakoľko napätím i spracovaním prevyšuje mnoho súčasných ospevovaných kinohitov. Môže to znamenať dve veci - buď ho diváci z môjho pohľadu nespravodlivo udupali pod zem, alebo - diváci boli kedysi nároční, no vzhľadom na ubúdajúcu kvalitu screenplay sú nároční čím ďalej, tým menej. :) Obom prípadom rozumiem. Tento originálny thriller, ktorý sa dá časovo zaradiť medzi prvotiny, totiž ponúka náhľad do duše psychicky chorého dievčaťa, akých behá po svete neúrekom. Otázne je, či sa veci vždy vyriešia ako vo filme, alebo či si žijú beztrestne medzi ostatnými a spriadajú svoje zdanlivo geniálne plány. Filmov o erotománii som videla viac, a tento, hoci považovaný za Béčko, patrí k tým lepším. Osobne sa Nickovi vôbec nečudujem, že si vybral tak nádherný dom, v ktorom zotrvá. Takisto sa nečudujem, že bolo zo začiatku ťažké odolať čaru rozkošnej Darian, ktorú Alucia Silverstone zvládla na jednotku. Áno, možno je to jediná filmová poloha, ktorá jej sedí, ale sedí jej perfektne. Môj názor vždy bol, že v jednoduchosti je krása, a to sa týka ako obrazov, hudby, tak aj filmového spracovania. Nebolo tu nič zbytočné navyše, ani o nič menej, ako má byť. Moje očakávania to splnilo. :) ()

LaRhette

Zdá se, jako by se film nemohl tak úplně rozhodnout, zdali bude thrillerem, horrorem či psychologickým dramatem a to všechno dohromady tu nefunguje (kdyby to byl horror, proč ty ufňukané záběry na Adrian, které nám přibližují její postavu, zároveň ji ale odtajňují, kdyby to mělo být psychologické drama, proč ta hudba?). Nehledě na nesedící záběry, špatně nastříhané pohledy (Nick jde po schodech, ale Adrian se na něj záludně usmívá ještě předtím, než se on stihne vůbec otočit). Téma, snad i scénář se zdá být zajímavý, ale to provedení... ()

calculus

Moje oblíbené béčko. Alicia tehdy byla vážně eso. Škoda, že filmu chybí kvalita. Příběh vůbec nezačal špatně a tato tehdy 17-ti letá herečka jej dlouho táhla! Konec filmu bohužel poznamenal zaprděný, suchý a společensky přijatelný alibismus. Místo toho, aby tomu troubovi nakopala prdel, udělají z holky cvoka, tečka. Přesto, poslední záběr mě dostal. I go crazy, crazy, baby, I go crazy :-) ()

Aluska88

Osudný omyl představuje velmi solidně vypilovaný "klenot" z žánrového průměru. Lolita meets Dr. Gordon:) Ještě dlouho předtím, než se Cary Elwes ocitl ve špinavé koupelně, okovy připoutaný k potrubí, kde se stal obětí geniálního vraha, musel "bojovat o přežití" s nevinně vzhlížející Alicií Silverstone. Ačkoliv o jejích hereckých schopnostech by se dalo spekulovat, tak Alicia je fakt kočka a tato role jí typově velmi sedla. Závěrečná scéna, kdy jí Cary vrazí takovou ránu, že odletí pět metrů, mě pobavila:) A samotný konec, a Aliciin lehký úšklebek, na který můžu jen říct: Chudák doktor :) ()

• Záverečná scéna naznačovala možné pokračovanie, to však nikdy nevzniklo. (tXtX)
  • Počas testovacieho premietania boli manažéri na režiséra Alana Shapira nahnevaní. Žiadali, aby v scéne, v ktorej sa Nick (Cary Elwes) skrýva v šatníku a pozoruje Darian (Alicia Silverstone), predviedla herečka svoje nahé telo priamo na obrazovke. To Shapiro odmietol so slovami, že ešte nie je plnoletá. Počas nakrúcania filmu mala iba 16 rokov. Výkonný riaditeľ teda neochotne súhlasil s tým, aby bola scéna dodatočne natočená s nahým telom dvojníčky. (tXtX)