poster

Světák

 • USA

  Man About Town

 • Slovensko

  Sveták

Komedie / Drama

USA, 2006, 96 min

 • peetriss
  **

  Nejvíce trefným přídomkem k tomuto filmu je slovo nevýraznost. Konkrétně nevýraznost režiséra, scénáře, hereckých představitelů (Rebecca Romijn je výrazná alespoň vzhledově) i žánrového zařazení. Určitě se nejedná o komedii, spíše o drama pohrávající si s absurditou situací, které jsou občas i funkční. Film jako celek je však velmi planý a sterilní. Hudební doprovod je místy naopak výrazný až otravným způsobem. Za mě spíš palec dolů.(10.2.2015)

 • P1tr
  ****

  Poměrně zajímavý snímek, který plyne pomalejším a poměrně depresivním tempem občas do placu hodí nějaký odlehčující moment a jede se dál ve smutnější rovině. Kupodivu na mě tento postup zabral a já netrpělivě až do konce sledoval strasti Affleckova života. Tedy jeho postavy samozřejmě. Nic světoborného nelze čekat, pokud ale nevíte co si pustit a chcete zkusit něco nového, Světák by neměl zklamat.(5.7.2008)

 • lokol
  *

  dostal som echo ze vraj je to dobra komedia...tak to islo v telke a pozrel som si to...po dvoch reklamach som zistil ze to je asi onicom, dokukal som to a nezmenilo sa to...snazili sa tam o par vtipov ale to neslo, proste ma to nebavilo a nemalo to uroven komedie...nemalo to svrnc a ani nic extra komicke...a ako drama mi to tiez nepripadalo a neviem k akemu zanru by som to prirovnal ale kazdopadne si tento film nepozriem v najblizsej dobe ani nahodou...najblizsia doba = 30 - 40 rokov, ak dovtedy nedostanem alzheimera a nezabudnem na to ze som to nechcel vidiet...pre istotu si dam pripomienku do telefonu...(12.7.2008)

 • Hal_Moore
  **

  Ben Affleck nemá komediální talent. Ani trochu. Jeho rádoby vtipným obličejům a grimasám se smát prostě nejde. Výjimkou je scéna u zubaře, ale to je tak vše. Jedinou zábavu tak zajistil John Cleese se svým vedením kurzu. V popisu je napsáno, že jde o akční komedii. Akce téměř žádná (jestli se za akci považuje pár ran baseballovou pálkou a honička lovci talentů vs. čínští kuchaři ulicemi čínské čtvrti, tak je to k smíchu), vtip také ne a drama? Možná se zavřenýma očima. Alespoň něco zachraňují pěkné herečky, scéna Basic Instinct a již zmíněný John Cleese. Námět sliboval více, to by však hlavní roli měl dostat někdo schopnější (čti vtipnější) a na režisérské židli sedět někdo kvalitnější. Podprůměrný "film", kterých se točí desítky...(13.12.2006)

 • anniehall
  *

  1,5* Ne, opravdu to není dobrý film. Není uvěřitelný, jeho scénář je hloupý a celé to je tak trochu o ničem. Pár zajímavých momentů a John Cleese ještě nevytáhnou tenhle film z bahna podprůměru... Ale vy všichni, co plivete a nevybíravě útočíte na Afflecka a jeho herecké schopnosti, by jste se měli zamyslet. Opravdu herectví tak rozumíte, aby jste mohli vynášet takové odsudlivé závěry? Už jste sami někdy stáli na jevišti nebo před kamerou? Snažili jste se dostat pod kůži nějaké postavě, sžít se s ní a ztvárnit ji na place? Ano, jistě, Affleck není nijak převratný herec. Ale psát do komentů, že přítomnost Afflecka před kamerami je jistota pohřbeného filmu (a teď jsem to napsal slušně), mi přijde krátkozraké a nefér. Tak otřesný herec zase není, vzpomeňme třeba na Smithovo Chasing Amy. Problém je zhusta ve scénářích, které si bůhví proč vybírá. Ono je totiž jednodušší svézt se s proudem, plivnout na Afflecka a cítit se alespoň na chvíli součástí obce.(27.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace