Je možné bojovať proti vlastnému osudu? Takúto dilemu musia riešiť Sebastian a Salome odvtedy, ako sa ich oči stretli po prvý raz. Stalo sa to na opustenej pláži, za mesačnej noci, počas starého cigánskeho rituálu, ktorým chcela Salome zmeniť osud zapísaný v čiarach na jej ruke. Jej prekliatím mala byť láska ku gadžovi. Je to Sebastian, syn Rafaela Domingueza, najmocnejšieho muža v meste Malarribo, rybárskom mestečku, ktorého slávne dni sú nenávratne preč. Salome je dcérou cigánky Jovanky. Po stretnutí mladých ľudí sa začne odohrávať príbeh zmyselnej lásky medzi cigánkou a bielym gadžom, je to zakázaná láska, nie iba preto, že existujú ľudia s rasistickými predsudkami proti Rómskej kultúre, ale tiež pre samotné tradičné zákony cigánov. Je to tiež príbeh, ktorý otvára staré rany, nenávisť a súperenie, príbeh o netolerantnosti medzi úplne odlišnými národnosťami, príbeh odmietania a zatracovania iných, odlišných a cudzích. Medzi obyvateľmi mestečka Malarribo, kam prichádzajú migrujúci cigáni, spolu s Jovankou a jej dcérou Salome, pretrváva povera, že všetky príkoria, ktoré doľahli na kedysi prosperujúce rybárske mesto, sú trestom za zradu na jednej krásnej obyvateľke mestečka. Nikto netuší, kto tá žena bola, ani nevie, ktorý muž ju tak veľmi ponížil; jediná vec, ktorou sú si všetci istí je, že mestečko nenadobudne stratenú slávu, kým sa krivda neodčiní. Tajomstvo začne poodhaľovať cigánka Jovanka so svojimi dcérami Mariou Salome, Mariou Sašenkou a Mariou Magdalenou. V Jovanke všetci obyvatelia za nemého úžasu spoznajú dcéru cigánskeho vajdu Vanyu, ktorá záhadne zmizla pred dvadsiatimi rokmi... (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

Pri komentovaní tejto primitívnej telenovely si vypomôžem úryvkami textu bratislavskej kapely Zóna A. "Do školy a na vojnu nechodia, tí čo sa s tmavou kožou narodia. Prstene a reťaze zo zlata, drahé ako tvoja ročná výplata. Dôchodok invalidný poberajú za to že tak hlúpo vyzerajú. Množia sa tu ako králiky, plnia stránky čiernej kroniky. Biely človek ťažko robí a cigánka deti rodí. Tebe strhnú hrubé dane, cigáň sa smeje a kradne. Cigánsky problém vyriešiť treba, cigánsky problém sa týka aj teba." Takže vypnite tieto mexické sračky a hor sa riešiť tuzemský palčivý cigánsky problém. "Cigánky" sú odpad! ()

mardun odpad!

Ano urcite je to nejvetsi debilita nejvetsiho kalibru, ale urcite se najdou tisice divacek co miluji tyto zanry a pochybuji ze by chodili sem na Csfd. Takze z meho pohledu je typ techto serialu uplne zbytecny, ale z pohledu zen , babicek a zen na materske dovolene ktere se divaji na tuto cervenou knihovnu rano je urcite jejicj hodnoceni daleko vyssi. Ale jak rikam ty nechodi sem. ()

Jamal odpad!

nejhorší telenovela kterou jsem bohužel slyším když se na ní dívá moje babička a je večeře a já nemůžu utéct :: (( a ty trapné hlášky jako MY CIKÁNI, nebo .... ()