Jung Man-chul pracuje jako taxikář a jeho osobní život je rozdělený do dvou vzájemně nezávislých světů. V jednom z nich na něho každý večer čeká manželka Yang Myung-soo, v druhém ho ráno co ráno vítá krásná a úspěšná Oh Jung-ae. Obě ženy si myslí, že jsou jediné v jeho životě. Všechno hladce prochází až do doby, kdy Jung Man-chul ve službě neúmyslně polapí hledaného zločince. O tuto událost se samozřejmě začnou zajímat média, nového hrdinu pronásledují novináři a zajišťují mu popularitu, která se mu vzhledem k tajnému dvojímu životu vůbec nehodí. Na paty se mu pověsí dokonce i policejní detektiv. Jung Man-chul se ze svízelné situace snaží dostat pomocí různých lží, jejichž intenzita se stále stupňuje a on se tak chytá do sítě, kterou si sám upletl. Nakonec ale stejně musí s pravdou ven. (Estrellita)

hunty

Lhurgyof to pěkně rozepsal, ale mě tento konverzační humor do filmového zpracování sednul pěkně. První půlka trošku zmatená a bohužel ne zrovna vtipná, ale pak se to rozjede a nemohl jsem udržet smích. Nakonec to vlastně ani není hloupá komedie. ()

sniper18

Je to nadpriemerná komédia. Má dosť dobrý príbeh o taxikárovi, ktorý žije dva životy, oba po boku milujúcich žien, pričom samozrejme o sebe navzájom nevedia, ale jemu to plne vyhovuje a kvôli odlišným režimom v oboch domácnostiach to nemá problém zvládať. Ale keď sa mu raz náhodou podarí dostať hľadaného zločinca, všetko sa zmení, začnú sa o neho zaujímať nielen médiá, ale aj vytrvalý detektív, ktorý mu neverí a tak musí urobiť všetko preto, aby sa jeho lož nedostala na svetlo. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Táto zápletka pôsobí na prvý pohľad výborne a obzvlášť v rámci komediálneho žánru, ale celkový potenciál sa až tak dobre využiť nepodarilo. Spočiatku ide všetko tak ako aj má, zaujímavý hlavný hrdina, jeho spôsob života, obe ženy, chytenie zločinca, všetko úplne ideálne, ale keď sú už karty rozdané a môže sa s nimi začať hrať, tak si ma to moc nezískalo. Pozerá sa na to dobre a pár situácií je aj celkom zaujímavých, ale celé to pôsobí tak vlažne, bez náboja, jednotlivé prvky mi prišli málo využité, čo je škoda. Ale našťastie to aspoň čiastočne zachraňuje záverečná polhodina, ktorá mi už prišla takmer ako z iného filmu a celá táto dialógová prestrelka sa vydarila. A tak ma mrzí, že ani samotný humor sa až tak moc nevydaril, občas sa nájde niečo úsmevné, ale to je všetko, nič výraznejšie vtipné som si nevšimol. Herecké obsadenie je celkom slušné, Joo Jin-Mo v hlavnej úlohe, ale má za sebou aj o dosť lepšie úlohy, chválim aj výber manželiek, obzvlášť skvelá Song Seon-Mi, ktorú vždy rád vidím, ale aj Seo Young-Hee o moc nezaostáva, len horšie je to už s výraznejšími vedľajšími postavami, priateľ hlavného hrdiny, detektív a ani novinár ma už moc nebavili. Réžia a technická stránka sú iba úplne priemerné, neurazia, ale v rámci juhokórejského komediálneho žánru som zvyknutý na trochu vyššiu a hravšiu úroveň. Na tú priemernú oddychovku Liar stačí a tá záverečná fáza sa vydarila, ale celkovo som čakal predsa len viac.60% ()

Estrellita

Praštěná komedie, která byla v první polovině děsně otravná. Postupem času ale nabírala na intenzitě, stejně jako lži hlavního hrdiny, a začala mě opravdu bavit. Výsledný dojem je tedy 50% a doporučení, aby si lidé byli vědomi pravdivosti většiny přísloví... zejména jednoho: "Na každou svini se vaří voda." ()

Dragoni

Roztomilý totálně ujetý slepenec lží a konfrontací, který nakonec vyústí v závěrečné půlhodinové scéně v jedné super lži, která byla až příliš velká a zamotaná než, aby mohla být pravdou. 65 % ()

Lhurgoyf

Man-cheol to má v živote zariadené fajn. Pracuje ako taxikár, berie stabilný plat a má dve ženy. To má predsa svoje výhody - sex dva krát do dňa, dvojnásobná porcia domácej stravy, a v neposlednom rade i finančá výpomoc od jednej z nich. Jediná nevýhoda spočíva v tom, že o sebe navzájom nevedia - každá z nich žije v presvedčeni, že Man-cheol je pre nich tým jediným. Problém nastáva vtedy, keď raz v práci nechcene chytí kriminálnika, po ktorom už polícia dlho pátralai, a začnú sa o neho zaujímať médiá. Ako pred svojou ženou a políciou skryť a zatajiť milenku, a pred milenkou a dotieravým novinárom zas svoju ženu? Jednoducho. Pomocou obrovských klamstiev... Liar je vo svojej prvej polovici strašne nudný film. Situácie nie sú vtipné, neverbálny humor nefunguje (Man-cheol naháňa novinárov s oceľovou tyčkou a ženskými nohavičkami na hlave? huh?) a zakomponovanie nezamestnaného sociopata Sang-gua (taká nevtipná nesympatická verzia Spika z Notting Hillu) v modrej teplákovke mi neprišlo ako dobrý nápad. V druhej polovici ale film naberie na neuveriteľných obrátkach. Man-cheol totiž začne byť čoraz viac a viac zamotaný vo svojich vlastných klamstvách a ostatným podávať absurdné a prapodivné vysvetlenia na danú situáciu. Všetko vyvrcholí v poslednej scéne, kedy sa spolu v byte stretnú všetky postavy, a každá si o ostatných myslí niečo iné - napríklad že Man-cheol a Sang-gu sú homosexuáli, jeho milenka je v skutočnosti transvestita apod... Niekedy som musel film zastavovať a poriadne sa vysmiať. Škoda jeho prvej polovice a celkovej stopáže, takmer dvojhodinový film s takýmto námetom nedokáže udržať diváka v pozornosti. Celé mi to totiž pripominálo divadelnú dvojaktovú hru so šiestimi postavami, odohrávajúcu sa striedavo na dvoch scénach, (v druhej polovici) so skvelým konverzačným humorom. Na tak výborne vystavanú hru by som si s chuťou kúpil lístok, od filmového spracovania sa však čaká viac a hlavne, niečo iné... ()