poster

Souboj Titánů

 • Velká Británie

  Clash of the Titans

 • USA

  Clash of the Titans

 • Československo

  Súboj titanov

 • Kanada

  Clash of the Titans

 • Nový Zéland

  Clash of the Titans

 • Austrálie

  Clash of the Titans

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Akční

Velká Británie / USA, 1981, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (768)

 • Shit
  *****

  Na tomhle filmu jsem vyrůstal a dodneška ho mam rád. I přes svoje stáří byly triky v té době tak dobrý, že i dneska se na to dá dobře koukat a nevypadá to ani moc směšně. Masky jsou skoro dokonalý, speciálně u mě vyhrává maska Caliba, tu mam nejdradši a i pohyb krakena nebo sovy jsou natolik dobře udělaný, že se tomu dá uvěřit a pěkně se vžít do děje. Příběh, ač by se dal uričtě doladit, aby v něm nebyly nelogičnosti má skvělou atmosféru, kterou ještě podporuje výborná hudba. Co se týče herců, tak tady si fakt nejde stěžovat, všichni jsou prostě pro mě skvělý a hlavně dokonale vybraný. A i když vim, že tenhle film má dost chybiček, tak pro mě má stejně zvláštní kouzlo.(17.4.2006)

 • Cival
  ****

  Dobrodružná klasika. Triky sice působí zastarale, mají ale nesmrtelnou poezii - a vzhledem k tomu jak málo zpracování antických bájí se za ta léta urodilo rád přimhouřím oko a dám čtyři hvězdičky.(22.4.2003)

 • Lima
  ****

  Nezapomenu na ten k prasknutí narvaný kinosál a na tu slečnu, která se při scéně na konci filmu, kdy si jde Kraken pro Andromedu a Perseus letí na okřídleném koni ji zachránit, vedle mně choulila do klubíčka a zakrývala si oči. Byla to hitovka jako hrom. Dneska už technická stránka filmu bude současné generaci připadat přinejmenším úsměvná, ale ten kdo má rád dílo trikařské legendy Raye Harryhausena, musí být spokojen. Jeho práce je od dob 20 Million Miles to Earth jasně čitelná a kvalitativně se příliš nezměnila. Tedy sem tam nějaká ta naivní a okatě nápadná zadní projekce a pro Harryhausena hlavně typické figurky, rozpohybované pookénkovým snímáním, které mám mnohem raději, než současné digitální triky, protože na mně působí živějším dojmem. Calibos, Kraken, Pegasus, obří štíři, je toho dost pro potěchu oka. A hlavně Medusa, která i dnes vypadá velmi dobře a působivostí strčí do kapsy většinu CGI potvor. Souboj titánů sálá atmosférou antických bájí, o které si mnoho žánrově příbuzných snímků může jenom zdát. A nelze nezmínit Laurence Oliviera s fešným plnovousem, jehož Zeus, zvtárněný s drtivou elegancí a nadhledem, ja snad nejlepším Diem v historii kinematografie :o) Jo a ještě něco - hláška "Vypusťte Krakena!" kdysi svého času velmi zlidověla a byla používána pro označení činnosti, nepříjemné svému okolí. Někteří pamětníci možná pamatují :o)(12.1.2005)

 • Galadriel
  ***

  Na to, že jde o film o pár let novější než například Hvězdné Války, vypadá o mnoho starší - výpravou, zpracováním i dějovým schématem - spíš bych ho zařadila dobově někam k Ben Hurovi, kdybych neviděla jeho rok vzniku. Leccos sice zachraňují dobří herci, ale i tak jsem zklamaná, protože řecké mýty mám moc ráda a tohle není takové zpracování, jaké bych ráda viděla.(22.9.2004)

 • Gemini
  ****

  Velkofilm vzdávající hold mýtům antického Řecka, a také slavným filmům o Sidibádovi, Jásonovi a jim podobným - a jakýmsi interním způsobem i jejich filmověřemeslnému otci, Rayi Harryhausenovi. Ony ty efekty měly své kouzlo, ne že ne, a ohánět se tady Star Treky a Hvězdnými Válkami by bylo poněkud hloupé;) No ale pojďme dále - Sir Laurence Olivier jako Zeus, to je skutečně něco, co se nevidí každý den. Scénář je chytře napsaný tak, aby se alespoň otřel o co nejvíce legendárních postav starého Řecka, a nutno říci, že není nudný, ani nedělá z Persea žádného nezranitelného nadčlověka, což je velmi sympatické. A proč to dál rozpitvávat, je to prostě nejzábavnější film o době olympského panteonu, jaký jsem zatím viděl. 80%(24.2.2005)

 • Matty
  ****

  Fantasy, na kterém jsem byl odkojen a jehož některé výjevy mě dlouho pronásledovaly v nepěkných snech. 80% Zajímavé komentáře: Lima, Faidra, MIMIC, PALINO, curunir(17.4.2006)

 • Radyo
  ****

  V době, kdy se u nás film promítal poprvé, to byl přímo megahit, na který stály před kinem fronty. Triky nám tehdy připadaly dokonalé tak, že už ani dokonalejší být nemohly a samotný dobrodružný příběh uchvátil snad každého. Skoro do historie vešla hláška : "Vypusťe Krakena". Ale dnes je jiná doba, místo dějově podobných filmů se točí podobné seriály (Xena, Hercules), které už mají i digitální efekty, a Souboj Titánů dnes zaujme jen filmové nadšence, nebo sentimentální blázny, jako jsem já.(25.7.2002)

 • Cervenak
  *****

  Scéna súboja Persea s Medúzou v starom temnom chráme je stále pekelne napínavá a privádza ma po trikovej stránke do väčšieho úžasu než všetky Jurské parky, Hviezdne pechoty a Pánovia prsteňov dohromady. Ako niekto môže povedať, že tie triky dnes už pôsobia smiešne? Ani náhodou - sú stále nádherné. Vo svojej kategórii sú tým najlepším, čo kedy prišlo na filmové plátna. Ray Harryhausen s jeho 20-centimetrovými plastelínovými "pandrlákmi" a fintami, ako ich skombinovať so živými hercami je väčší umelec a "koumák" ako kompletné osadenstvo ILM a Wety.(11.7.2007)

 • Djkoma
  *****

  Jeden z nejlepších filmů s bohy, kterým se většina režisérů vyhýbá. Mytologie, Perseus, triky... Vše s trochou nostalgického úsměvu a potěchy pro všechny, kteří Souboj Titánů jako děti milovaly a když vyrostly, stále se mu nedokáží smát, jako ta příští generace... Dobře odvedená práce plná dobrodružství.(13.12.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $41,092,328Tržby Celosvetovo $55,500,000║ Moja srdcovka z detstva a tak isto aj dnes si to rád pozriem, triky su spravené doslova famózne, Ray Harryhausen bol génius v tom čo robil. /95%/(19.7.2005)

 • gouryella
  ***

  Ve sve dobe mozna prevratny film, ale dnes pusobi jak po trikove, tak po dejove strance vice mene naivne.(4.8.2002)

 • Renton
  ****

  Scénář: Beverley Cross .. Bájný to souboj titánů aneb nejlépe zpracované řecké báje. Téma, kterým se filmový průmysl nezabývá každý den, zde plně ukazuje své kouzlo. V době vzniku jednoznačná bomba se spoustou trikových sekvencí, na které se dá (s nostalgickým přístupem) v klidu podívat i dnes v době jedníček a nul.(10.1.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Jeden z prvních filmů, který jsem viděl v kině a první z těch na které jsem nikdy nezapomněl a nezapomenu. Nostalgie sice mohutně ovlivňuje mé vzpomínky na tehdy v našich kinech pompézní Souboj Titánů, ovšem i nyní po letech prostě není možné o tomto filmu tvrdit, že je špatný. Protože on jednoduše není... Ano, technicky sice zestárl rychleji než by se na těch šestadvacet let slušelo, ale jeho atmosféra a kouzlo přetrvávají dodnes. Je tak přebit fakt, že hlavní hrdina je necharismatický floutek potřený olejem a více tedy zaujme britská herecká elita ve vedlejších rolích. Největším esem snímku jsou však především potvory z dílny Raye Harryhausena. Souboj Titánů po hříchu i nadále zůstává jedním z mála zpracování řecké mytologie a to jej činí atraktivním i na počátku jednadvacátého století.(9.8.2007)

 • Pohrobek
  ****

  Dodnes asi obsahově nejdokonalejší bájeslovný příběh z antického Řecka. Film, který není ani pitomě dobodružný na způsob Herkula či Xeny, ani naivně poučný jako většina jeho současných obdob, ale stále si zachoval mnoho ze své přitažlivosti, což je dáno především důstojným hereckým obsazením - zvláště Laurence Olivier v roli Dia je k nezapomenutí. To, že se film trikově propadl někam úplně jinam, je jistě pravda, ale mně osobně se v něm použité "animační" postupy zamlouvají mnohem, mnohem více než současná, zoufale nadužívaná, plastická, chladná a neosobní digitální technologie.(28.2.2005)

 • Superpero
  ****

  Když jsem byl malej tak jsem to hltal. Teď jsem to nedávno viděl s kámošema tak jsme se srdečně zagebili ale zábavný to vlastně bylo stejně.(10.2.2005)

 • hirnlego
  ****

  Jeden z hrstky filmů, které jsem v dětství viděla ≥ 20x. Medúza, Pegas, Kraken, tríčky,.. - všecko krásný, jen ten Perseus nemusel být takový kokot.(17.4.2006)

 • mandes
  ***

  Rozpočet $15miliónov Tržby USA $41,092,328(29.10.2006)

 • Dever
  *

  Soundtrack Laurence Rosenthal: 1. Prologue and Main Title ,2. The Lovers ,3. Boyhood of Perseus ,4. Dreams and Omens ,5. Jappa ,6. Pegasus ,7. The Lord of the Marsh ,8. The Kroken ,9. The Farewell ,10. Medusa ,11. Bubo the Dive-Bomber ,12. Clash of the Titans ,13. Andromeda Rescued ,14. The Constellation-End Title ,(10.5.2011)

 • tron
  ****

  „Vypustite Krakena!“ Po vizuálnej a atmosférickej stránke výnimočná fantasy, hoci stále budem mať v spomienkach úžasne smutnú poznámku vdovy po cenenom hercovi Laurenceovi Olivierovi, ktorá v úlohe učiteľky v McTiernanovom POSLEDNOM AKČNOM HRDINOVI rozpráva žiakom, že manžela, zanechajúcom po sebe desiatky rokov práce, môžu poznať ako Zeusa zo SÚBOJA TITANOV, čo o filmových fanúšikoch veľa dobrého nevypovedá... Herecké obsadenie nepatrí k najväčším kladom snímky Desmonda Davisa a keď sme pri tom, tak ani stereotypný Desmond Davis, ktorý sa nedokázal vzdať niektorých menej vydarených nápadov (trápne nevydarená bitka s mega škorpiónmi, trápne komický Bubo). Tou skutočnou hviezdou je jedinečný Ray Harryhausen, legendárny tvorca filmových monštier a zároveň producent snímky. SÚBOJ TITANOV patrí k jeho najukážkovejším prácam; kto by zabudol na desivú hadiu Medúzu, pri pohľade na ktorú skameniete? Na mystického jednorožca, postaviaceho sa na stranu udatných bojovníkov? P.S. Potvrdené, remake tento film nestrčil do tmy ani napriek najmodernejším počítačovým trikom a faktu, že Worthington je o niečo (ale nie o veľa) lepší herec, ako Harry Hamlin.(28.11.2004)

 • B!shop
  ****

  Jasne, oproti novejsimu remaku to vypada docela chude, pomale a ne moc dynamicky, ale tohle je proste fantasy klasika, takze zatimco novej je hlavne o tricich a cool zaberech, takze za par let po nem nikdo ani nestekne, na tohle se da dost dobre divat i skoro tricet let po jeho vzniku. Solidni pribeh, kde neni nouze jak o hororovejsi atmosferu a napeti, tak o odlehceny az pohadkovy momenty, triky, ktery dneska uz sice vzbuzujou lehkej usmev, ale porad docela slusne obstoji, povedeny obsazeni bohu, misty perfektni a misty trochu slabsi hudba a sympaticky herci. Jen je proste skoda, ze to ma ke dvema hodinam a tudiz se misty nic nedeje a lehce se to tahne. Ale i tak je to fantasy myho detstvi, sice ne srdcovka, ale film, kterej mam proste rad a na kterej vzdy rad kouknu.(4.10.2010)

 • movie
  ***

  Nevím proč tenhle film někdo považuje za klasický.To je snad vtip?Naštěstí se dnes filmy z tohoto období už netočí.Dvakrát sláva.(4.6.2002)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace