Tři malí podvodníčci Bernard (Dave King), Harry (Daniel Massey) a Alfie (Norman Rossington) právě vypadli z lochu a plánují tentokrát dokonalou a velkou bankovní loupež. Nezbytnou součástí je ovšem zajištění útěkové trasy a vozidla. Dobře vědí, že tohle zrovna minule nezvládli a skončili proto v báni. Tentokrát se rozhodnou, že k tomuto účelu ukradnou hasičské auto, protože policajty nenapadne, že by někdo vymyslel takovou blbost. Místo nového podstrčí staré auto a hasičárnu pro jistotu zapálí. Pak se to ale začne komplikovat, protože při nácviku útěku (nacvičují vykradení klenotnictví) je zastaví majitel domu, který potřebuje vypumpovat vodu ze sklepního bytu. Když na místo dorazí i skuteční hasiči, začne být jasné, že tito pánové opravdu nejsou profíci, a naši lupiči se rozhodnou pro příště se dobře připravit za pomoci vysloužilého šéfa hasičů. Banku vykradou, peníze nacpou do hadice, ale znovu se při útěku musí zapojit do skutečného hašení (což mají teď zmáknuté), ale hlavně musí dát pozor, aby omylem nepoužili na vodu tu nadívanou hadici. Otázkou je, co považovat za happyend u této bláznivé britské komedie. (Peabody)