Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zpronevěru většího obnosu z kasy konzervativců dirigentem Marcusem Pendletonem (Peter Ustinov) odhalil počítačový výpis, a nikoliv policejní chytrost. Toho se z vězení čerstvě propuštěný filištín rozhodne využít a vyrazí štěstí naproti. S důvtipem i notnou dávkou drzosti si opatří dokonalá pracovní doporučení a pod identitou špičkového počítačového programátora Caesara Smithe (Robert Morley), který zatím někde v Amazonii pobíhá se síťkou na motýly, získá pozici v pojišťovací společnosti Ta-Can-Co šéfované panem Carltonem Klemperem (Karl Malden). Pak už jen stačí v nestřežené chvíli trochu přeprogramovat hlavní počítač, založit po celé Evropě několik fiktivních společností a pravidelně kasírovat. (dopitak)

(více)

Recenze (3)

dopitak 

všechny recenze uživatele

NIjak mě to za srdce nevzalo, Ustinov sice vypadá jako člen pohádkového lesa ze země Oz, ale přes veškerou snahu o vtipnost většina gagů končí mírným úsměvem, a nikoliv výbuchem. Stejně tak jsem se nedokázal sžít s přítomností Maggie Smith, ani jako mladá se mi nelíbila, pořád ji vidím jako učitelku z HP. Nejvtipnější je tak postava motýlkáře Roberta Morleyho. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Marcus Pendleton (Peter Ustinov) ve vězení vůbec nevychladl - naopak! Je úplně "nadržený", když se mu opět otvírá brána ke svobodě. Poseděl si v base, protože vztáhl svoji nenechavou ruku na pokladnu konzervativců - zcela z důvodů svého politického přesvědčení, jak o tom všechny přesvědčoval. Za to, že tehdy ztroskotal, vděčí pitomému počítači, a to se nezapomíná. Právě naopak - z Marcuse Pendletona se rázem stane prvotřídní "hacker" Caesar Smith... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama