Willy Fog na cestě za dobrodružstvím (TV seriál)

• Španělsko

Willy Fog 2

Willy Fog

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Španělsko, 1993, 26x25 min

Předloha:

Jules Verne (kniha)
  • spacylemon

Jak jste jen mohli? ...geniální Cesta kolem světa má tedy následovníka, který není ničím jiným než extrahovanou demencí... si to představte - normálně uprostřed dílu (ne na začátku ani na konci) začnou zničeho nic Barnabáš a Chico zpívat tu úvodní písničku, přitom tancovat po pokoji a točit se kolem smetáku... je to k smíchu nebo pláči? A to se navíc opakuje skoro každý díl! ...kurva, kurva, kurva. Proboha, proč? Tenhle seriál je prostě mrdka... Jak jste jen mohli!(23.6.2008)

• novoten

Obrovské zklamání vzhledem k původní sérii. Od prvních minut je jasné, že se bude pořád zpívat, opakovat tytéž dialogy a ochraňovat Romy. Když jde dolů animace i dabing, hrozí menší ostuda, kterou zachraňuje jen nostalgie.(5.7.2007)

K tomuto seriálu mám poněkud zvláštní vztah. Ač mě zrovna moc nenadchl a působí jako velmi slabé pokračování úspěšné cesty kolem světa, musím při hodnocení vzít v potaz i jistou dávku nostalgie. Druhou řadu Foga jsem totiž poznal už v roce 1996 na STV, tj. o dva roky dřív, než seriál uvedla do vysílání ČT. Tehdy to pro mě bylo něco nového a nečekaného. O existenci druhé řady Foga jsem tenkrát věděl možná jako jediný na území ČR a většinu dílů jsem měl i nahraných od příbuzných z Hurbanova. Tehdy to byla vzácnost, která se k českým divákům dosud nedostala a proto jsem ani nebral na zřetel nízkou kvalitu seriálu. Navíc, se slovenským dabingem to zas až tak hrozné nebylo. O to hůř jsem si pak po dvou letech zvykal na dabing český. Zvlášť, když v dabování Barnabáše od 9. dílu skvělého pana Brudera nahradil výrazně horší Potměšil. Teprve pak mi postupně docházely nedostatky, kterých v seriálu nebylo zrovna málo. Nicméně ty první dva roky jsem toto o poznání infantilnější a komerčnější pokračování Foga docela hltal, proto to mírně nadprůměrné hodnocení. 60%(11.8.2010)

• Gemini

Eh... tak dlouhý časový odstup od původní Cesty kolem světa za 80 dní, a ono to vypadá hůř?! Barvy jsou strašlivě tvrdé, animace bídná, ale to nejhorší je splácanina, která se tu vydává za děj. Nemá smysl s tím ztrácet čas... 50%, maximálně.(9.10.2015)

• Karlos80

To jsou ty pokračování, prostě už to není ono-to kouzlo jedničky to prostě už nemá-ať už se jedná o novou titulní píseň, jiné dabéry, i řekl bych podstatně horší animaci. Dětem to však zbytečně nehaním, těm se to určitě líbí-stejně tak jako nám dnešním dospělým před dlouhými léty jednička vysílaná ještě v Magionu a ve Veze. A to považte v době uvedení této druhé části mě bylo pouhopouhých 14. let, ale nikdy předtím ani potom-tedy až do této chvíle jsem to neviděl..Takže dnes s odstupem času mám už prostě jiný názor. Postavy i počet jednotlivých částí sice zůstal stejný a to jako v jedničce, i když tady jej přesně řečeno nahradily dva Verneovské příběhy v jednom a sice "Cesta do středu Země" a "20000 mil pod mořem". Z nichž ten druhý je o kapánek lepší..(13.7.2007)

• - Pokračování populárního seriálu Willy Fog na cestě kolem světa (od r. 1981) se setkalo s kritikou diváků kvůli vloženým písničkám, které údajní vyznívají „infantilně“. Tyto písničky se nicméně vyskytovaly i v původním seriálu, z česky dabované verze však byly vystřiženy. (L_O_U_S)