Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lehkomyslný mladík poprvé výčitky svědomí, když si klade za vinu, že nepřímo zapříčinil tragickou autohavárií svých rodičů - otec mu nedlouho předtím totiž vyčítal jeho nezodpovědný životní styl. Teprve když se setká s partou dělníků, mezi něž přichází po přerušení studia, nachází životní rovnováhu, jeho existence získává smysl i pevnější obrysy. Dokonce se dopustí statečného činu a z plamenů zachrání kamaráda. Dvere dokorán patří mezi ta díla, která v 70. letech zdůrazňovala žádoucně opracovanou a poučkám přizpůsobenou dělnickou třídu jako garanta žádoucích společenských postojů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Zdravě heterosexuální trochu machoidní snímek podává blahodárný vliv dělnické třídy na změkčilou inteligenci lehčím a příjemnějším způsobem, než tak činí agitky z 50. let. 31letý Dušan Jamrich (hlavní postava) a rovněž 31letý Ivan Vyskočil (parťák z pracovní brigády) mě udrželi u snímku po celou dobu. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Pretvárka, faloš a úplatky... svet, v ktorom žil mladý Peter ( výborný Dušan Jamrich ) aj za pomoci rodičov sa mu zrútil po ním zavinenej autonehode, pri ktorej zahynuli obaja rodičia. Začne hľadať cestu z tohto labyrintu a nový život hľadá v lodeniciach ako robotník. Medveďov film vcelku dobre popisuje spoločenskú situáciu, záver je pochopiteľne v duchu nehynúceho socializmu ( opätovné štúdium ). ()

Zajímavosti (1)

  • Film sa natáčal v lokalitách Komárno, Donovaly, Liptovská Lúžna, Oravská priehrada a Bratislava. (dyfur)

Reklama

Reklama