Lehkomyslný mladík poprvé výčitky svědomí, když si klade za vinu, že nepřímo zapříčinil tragickou autohavárií svých rodičů - otec mu nedlouho předtím totiž vyčítal jeho nezodpovědný životní styl. Teprve když se setká s partou dělníků, mezi něž přichází po přerušení studia, nachází životní rovnováhu, jeho existence získává smysl i pevnější obrysy. Dokonce se dopustí statečného činu a z plamenů zachrání kamaráda. Dvere dokorán patří mezi ta díla, která v 70. letech zdůrazňovala žádoucně opracovanou a poučkám přizpůsobenou dělnickou třídu jako garanta žádoucích společenských postojů. (oficiální text distributora)

slunicko2

Zdravě heterosexuální trochu machoidní snímek podává blahodárný vliv dělnické třídy na změkčilou inteligenci lehčím a příjemnějším způsobem, než tak činí agitky z 50. let. 31letý Dušan Jamrich (hlavní postava) a rovněž 31letý Ivan Vyskočil (parťák z pracovní brigády) mě udrželi u snímku po celou dobu. ()

Flego

Pretvárka, faloš a úplatky... svet, v ktorom žil mladý Peter ( výborný Dušan Jamrich ) aj za pomoci rodičov sa mu zrútil po ním zavinenej autonehode, pri ktorej zahynuli obaja rodičia. Začne hľadať cestu z tohto labyrintu a nový život hľadá v lodeniciach ako robotník. Medveďov film vcelku dobre popisuje spoločenskú situáciu, záver je pochopiteľne v duchu nehynúceho socializmu ( opätovné štúdium ). ()

• Film sa natáčal v lokalitách Komárno, Donovaly, Liptovská Lúžna, Oravská priehrada a Bratislava. (dyfur)