• JohnKEANE

Nevidarený pokus slovenských filmarov vytvorit sci-fi pre mládež.Všetko tu ale hraničí s trápnostou.Teda skoro všetko! Július Vašek ako pomätený starec a exteriery Banskej Stiavnice predsa len nejaké to kúzlo majú.(23.9.2007)

Typicky vyzerajúci sci-fi z československej produkcie. Banálne dialógy, slabý herci ( teda až na tých profesionálnejších ) a triky predstavujúce pár animovaných špirál. Funguje tu ale hlavne nostalgická spomienka na detské časy nás dnešných 30siatnikov, keď sme takéto dobrodružstvá hltali či už filmovo, alebo knižne.(10.8.2015)

• hermiona

Příběh by byl zajímavý, kdyby tvůrci nezapomněli na to, že dětská psychologie se liší od té "dospělácké".(18.8.2014)

• infotext

Jedna z najväčších tráum môjho detstva - dvojičky bez výrazu z planéty, kde ich rodia obrovské mušle (prezrádzam trochu pointu, ale pri tomto filme to vôbec nevadí...). Film tak zlý, že ho nemôžete nemilovať. Zaujímavé je prepojenie sci-fi s magičnom Salamandrového sprievodu v Banskej Štiavnici... Povinnosť pre všetkých fanúšikov pokleslej zábavy!!!(2.12.2010)

• - Snímka sa nakrúcala v Banskej Štiavnici a Gabčíkove. (dyfur)