Kočka

Československo, 1982, 78 min

• sator

Vyčpělé...(9.4.2012)

• Master19

Hodně nepovedené. Šeď obrazů dobře ladí s nezajímavostí děje. Nudit začíná, ještě než skončí úvodní titulky.(4.6.2007)

Československé drama vyprávějící příběh muže, jenž se ve zralém věku neubránil touze a podlehl svodům mladé atraktivní ženy. Jak se dalo očekávat, můj oblíbený, skvělý český herec v hlavní roli J. Kačer se slibně nastartovanou kariérou v autoservisu zaslepen bludy opustil manželku (L. Švormová) a dceru, začal naplno investovat do nového života s mladou partnerkou a neudělal dobře. Zlatokopku v dobách temného socialismu v Bratislavě si zahrála neznámá M. Jedlovská. Snímek není po filmařské stránce nic výjimečného, obsahuje spoustu prázdných a zbytečných scén, dynamika děje se zdá být poněkud těžkopádná, nicméně přesto mě snímek zaujal. Domnívám se, že zde byla psychologicky dobře vystižena situace, kdy si muž po nečekaném a zákeřném úderu přímo do srdce od ženy, jíž obětoval vše, uvědomí, že je úplně v prdeli, starý a sám. V závěru snímku se objeví poměrně věrohodná bitka mezi dvěma hlavními ženskými postavami. Nedivím se, že je Hledíkovo psychologické drama téměř zapomenuto, avšak z mého pohledu si průměrné hodnocení zaslouží(2.7.2015)

• MikO_NR_1909

Zaujímavo ozvučené, kamerovými filtrami výrazne zastaralé a pôsobí to dosť atypickým, psychologickým dojmom. Možno teda kvitovať orientovanie sa inakosťou vo filmovom priemysle Československa pred perestrojkou a s úctou, hĺbajúc sa cestičkami a strasťami jednotlivca, avšak stále z toho cítiť mierne amatérskejšie režijné ruky. To, na čom môžu protagonisti stavať je nevyčerpateľná téma rozkladu hodnôt a deštrukcie samého seba. Lenže bez systematickejšieho pôdorysu a dejového vývinu skončíme tam, kde sme začali. Škoda, dalo sa z toho vyťažiť viac 5/10.(4.3.2016)

• - Nakrúcanie prebiehalo v Hronci, Bratislave a Banskej Bystrici. (dyfur)