Noc s mačkou

Drama / Komedie

Československo, 1970, 78 min

Dost ulítlá záležitost. Těžko říct, jestli doporučit, či ne - každopádně spousta času je věnována záběrům polonahé dívčiny, tu pobíhající po louce, tu poskakující po pokoji, ale vždy za tonů klasické hudby. A pak se kamera otočí vzhůru nohama a... střih. :-)(8.4.2008)

Ani charisma Františka Veleckého ani půvaby Štefánie Minárové nezachraňují tuto přespekulovanou nevěrohodnou intelektuálskou ulítlost. Na hodně slabou trojku pro mne tento film dotlačily dvě věci - ten ještě novovlnný vizuál a úžasné slovenské slovo dvadsaťpäťhaliernik.(2.2.2015)

Nová vlna v úpadkové fázi vyčerpanosti námětů, kamera výborná, scénář literátsky nedramaturgicky plochý, kdyby aspoň improvizačně uvolněný.(24.1.2015)

• Flego

Spočiatku to má čo do seba, tajomný tragikomický príbeh sa však čoskoro dostane do pasce "novovlnných" obrazových i myšlienkových uleteností, až sa napokon divák pýta, k čomu to všetko bolo. Štefániu Minárovú nahovorila Emília Vašáryová. Štvrtý komentár.(23.7.2018)

• - Nakrúcanie filmu prebiehalo v Bratislave a na pobreží Jadranského mora. (dyfur)