Otec ma zderie tak, či tak

Dad Will Trash Me Anyway

Komedie / Rodinný

Československo, 1980, 83 min

Oto Krivánek

Předloha:

Vincent Šikula (kniha)

Igor Rusnák

Už veľmi dávno pradávno som videl naposledy tento roztomilý film natočený podľa poviedky Vincenta Šikulu. Ako dieťa som knižku čítal niekoľkokrát - dokonca som na recitačných pretekoch poézie a prózy vystupoval s krátkou ukažkou. Film som tiež videl viackrát - patril k tomu lepšiemu čo sa púšťalo v slovenskej televízii sa socializmu. Za peknú spomienku bez váhania 4* a keby som to videl teraz, možno by som tam struhol aj 5*.(17.1.2009)

• dyfur

moje zaujímavosti: Na 12. MFF v Moskve 1981 získala snímka Cenu Pionierskej pravdy v kategórii Detský film. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Perneku, Modre, Dubovej, Vrbovci a Kuchyni. (dyfur)(6.8.2015)

• MM_Ramone

Rád čítam, ale slovenský prozaik, básnik a autor literatúry pre deti Vincent Šikula ani zďaleka nepatrí medzi mojich obľúbených spisovateľov. Taktiež si s radosťou vypočujem aj dobrú hudbu, no dychovka mi je úplne cudzia. Takže už len z týchto dvoch faktov vyplíva, že snímok "Otec ma zderie tak, či tak" ma nemal čím osloviť. Malý Vinco, chalan z dediny, žiak základnej školy, čo sa učí hrať na heligón a silou mocou sa chce presadiť v miestnej dychovej kapele ma nezaujal, ani nepobavil. Tento film je inak celkom podarenou adaptáciou Šikulovej knihy "Prázdniny so strýcom Rafaelom", ktorú napísal v roku 1978. **(5.5.2012)

Klasika,ktorá má právo stáť po boku takej kultovky ako SVÁKO RAGAN. A pre milovníkov dychovky ako bonus MALOKARPATSKÁ KAPELA a jej "soundtrack". (24.7.2008)(24.7.2008)

• Autogram

Detského diváka film možno presvedčí, že stačí poctivo cvičiť a v živote sa dá dosiahnuť všetko. Takému divákovi asi postačia aj celkom neprirodzené herecké výkony od chlapca až po najstarších hercov, ktoré by sa hodili do Štepkovho naivného divadla, ale nie do televízneho filmu. Nereálne dialógy a príbeh tomu tiež nepomáhajú a keďže som sa tentokrát nedokázal pozerať na vec detskými očami, mal som z filmu veľmi zlý pocit.(9.12.2013)

• - Filmovanie prebiehalo v Perneku, Modre, Dubovej, Vrbovci a Kuchyni. (dyfur)

• - Natáčelo se i v obcích Dolany a Dolné Orešany. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)