Príbeh šestnásťročného učňa Borisa, ktorý prežíva obdobie prvých lások, ale i životných sklamaní. Názov je skratka z boxerského slangu, znamená sudcom ukončený súboj pred vypršaním časového limitu. Hlavným hrdinom je učeň Boris, pochádzajúci z robotníckeho prostredia, pracujúci v továrni na výrobu technického skla. Náhodou sa stane spoluúčastníkom znásilnenia dievčaťa z diskotéky. Sám se na ňom nepodieľa, ale aj tak ho trápia výčitky svedomia, znásobené občasnými stretnutiami s postihnutou Rikou. Vytrvalo se snaží o zblíženie s ňou. Túži po "normálnom" živote, ale miesto toho - akoby proti svojej vôli - se k dievčine chová hrubo. Kdesi hlboko v ňom doznieva smutná spomienka na znásilnenie. Zároveň je zasiahnutý prostredím, ve ktorom Rika žije. To se úplne odlišuje od prostredia, v ktorom žijú jeho rodičia, invalidný otec a utrápená matka, živoriaci na hranici biedy. Boris nakoniec zisťuje, že život nie je len "nasvietená a blýskajúca sa krása". (oficiální text distributora)

Prubner

Tento film ve své době úplně zapadl a je to trochu škoda. Na režisérovi je sice znát nezkušenost, ale je tu pár působivých a přesvědčivých situací (hlavně ty s hrdinovými rodiči), hlavní hrdina je sympaťák a je tu dobře vykreslené prostředí tehdejší mládeže. A Barbora Bobuľová je k zulíbání. ()

javlapippi

Film rozháraný rovnako ako doba v ktorej vznikol. Hlavný hrdina, vlasatý pubertálny učeň má problém kamkoľvek zapadnúť, doma je na nože s rodičmi, vo fabrike na praxi s pokryteckým majstrom, na pankáčskej akcii sa odmieta zúčastniť hromadného znásilnenia za zvukov Slobodnej Európy, v spoločnosti diskotékovej zlatej mládeže postráda peniaze a zhýralosť, medzi Cigánmi je furt len gádžo. Hodne erotiky, násilia a vulgárnych rečí prevádzaných neznámymi tvárami so známymi hlasmi. Na dobu vzniku a prelomové udalosti s ňou spojené existuje viacero názorov, ale myslím, že tento film ju celkom vystihol. Po filmárskej stránke sa o žiadne terno nejedná, ale ako zachytenie esencie doby poslúžil viac než dobre. P.S: Zábery z neznámeho filmu v kine vyzerajú byť silne inšpirované Mechanickým pomarančom. ()

retroslovak

Musím nesúhlasiť, ako nemá výpovednú hodnotu? Ako nie je zaujímavý? Názory sú naozaj rôzne. Má to v sebe silnú porevolučnú atmosféru a mimo iného aj to sa mi na tom veľmi páčilo, taktiež rozhodne si nikto nebral servítku pred ústa a ako to kto cítil, tak to povedal, aj to sa mi pàčilo. Samozrejme filmu veľa pridalo aj to, že v ňom bol nádych erotična. Martin Jaroš sa spojil so Stanom Gurkom a vznikol tento pozoruhodný porevolučný film. Dali si záležať, nič tam nebolo umelé, strojené ani na silu. Jednoznačne u mňa plný počet!! ()

hermiona

Autor chtěl asi zasadit technický knokaut jedné generaci. Střetem dvou světů se mu povedlo srazit k zemi spíš sebe sama. Kýčovitým zobrazením lze jen těžko upoutat jak knokautovanou, tak vítěznou generaci. ()

zette

Dalsi z rady filmu, kde jde snad ze vsech zaberu citit porevolucni krec. Nekdy lituji, ze jsem v te dobe nemel alespon o 5-6 let vice, abych si tuto specifickou atmosferu doby lepe "uzil"... Hvezdicku davam jen za dobove relikvie, kde mj. na kazdem stole pochybne existence musele stat lahev Balantinky:-). Jinak, ac pres nektere skvosty slovenske filmove produkce zasnu, za jake "dila", dnes uz nasi vychodni sousede vyhazovali penize z celostatniho rozpoctu... Film bez jakekoliv vypovidajici hodnote. ()

• Vo filme odznela známa pieseň "Analýza dokázala hovno" skupiny Slobodná Európa. V záverečných titulkoch je však uvedená pod názvom "Globálna analýza". (Raccoon.city)
  • Filmovanie snímku R.S.C. prebiehalo v Bratislave, konkrétne na kúpalisku, v esprese pod Slavínom a na Ondrejskom cintoríne. (dyfur)
  • Rozpočet filmu bol 4 899 350 Kčs. [Zdroj: Výrobný list filmu] (rudeboy)