Tie malé výlety

Komedie / Drama

Československo, 1972, 78 min

• Master19

Velmi podivně vypadají předabovaní Jiří Sovák, Milena Dvorská, nebo Josef Kemr. Film je to místy úsměvný, místy "dramatický", takže nakonec z toho vyznívá podivná melancholická nálada dospívání. Není tu nic vyloženě hrozného, ale žádný zázrak také ne. Za jedno shlédnutí ale asi stojí. Málokde uvidíte Jiřího Sováka v plavkách...(17.4.2007)

• woody

"Janko, prečo si zapálil moju chalupu?" "Pretože ťa ocko lubim!" Jen pro ty, co chtějí vidět mého ocka jak jako Sovákův syn chce zničit jeho vztah s milenkou. Dělá mu různé naschvály - propichuje gumy, pronásleduje, tajně fotí. Trapně režírovaný film, který se nakonci málem zvrhne v masakr... Opravdu, mnoho nechybělo. Jak k masakru, tak k odpadu. "I ty Kubo orech, ty si šibal!"(26.12.2006)

• vitekpe

Kolegove slovaci maji zrejme zvlastni pohled na to, co oznacovat za komedii... Je to film o pubertakovi, ktery (spolu s kamosem) resi otcovu neveru a chce otce a milenku donutit k rozchodu. Hraji tam sami nasi herci predabovani do slovenstiny, coz opet nechapu a jako obvykle to rusi... Jedinym pozitivem tak asi zustava krasna Milena, a Regina se svyma outfitama. Tez muze potesit ona povestna socialisticka jasava barevnost. :) 2+(20.6.2015)

Smutno-veselý príbeh o stárnucom mužovi, ktorý sa zamiloval do sekretárky. Hrozbou rozpadu manželstva trpí najviac jeho 13 ročný syn, ktorý spolu s kamarátom začnú otca sledovať a pripravovať mu trápne situácie s úmyslom rozbiť vzťah s milenkou. Sú to len tieto udalosti, ktoré sú ako-tak vtipné, inak ide o manželskú drámu z pohľadu pubertiaka. Žánrová nejednoznačnosť je slabinou inak rezko a slušne natočeného filmu. Socialistická anomália, keď českých hercov v slovenských filmoch dabovali slovenskí a naopak, pokračovala i tu. Sováka nahovoril Eduard Bindas, Rázlovú Ida Rapaičová, Dvorskú Viera Strnisková a Kemra Slávo Záhradník.(18.9.2018)

• pytlik...

By mě zajímalo, proč tam hraje tolik českých herců. Mě by to na místě jejich slovenských kolegů, co je museli dabovat, strašně štvalo. Vždyť tím režisér říká, nejste dostatečně dobří, musím si půjčovat jinde. Nebo je taky možné, že měl autor příliš velký rozpočet, nevěděl, co s prachama, tak holt ho napadlo vyplácet dva honoráře na jednu roli. No a film prokazuje starou známou pravdu, že nejlépe se otec a syn sblíží společnou aktivitou. Když rádi trápí zvířata, jdou lovit ryby, když si libují v autech, koukají spolu v televizi na F1 a když rádi přeskakují vatru, neváhají zapálit chatu.(3.11.2013)