Dvoupovídkový snímek se pokouší vypodobnit dospívající děti, vystavených prvním střetům s ne vždy přívětivou realitou. Hrdinkou příběhu "Malá manekýnka" je dívenka, která se stane hvězdou módních přehlídek. Propadne píše a samolibosti, takže pionýrská organizace musí vyvinout hodně úsilí, aby ji přivedla zpět na pevnou zem. Ve "Stříbrném favoritu" mladičký chlapec, toužící po závodním kole, řeší mravní dilema, zda si má ponechat značný peněžní obnos, který náhodně nalezne. Výchovné a osvětové pojetí je v obou případech jasně patrné, snadno rozpoznáme snahu vykreslit mládež takovou, jaká by měla být, a nikoli, jaká skutečně je. (oficiální text distributora)

hygienik

Dve poviedkové morality pre mládež: 1. Strieborný favorit 70% Dej nedotiahnutý, akoby si scenárista nebol istý, ako príbeh ukončiť. Charaktery málo vyhranené, zo starej Bratislavy človek uvidí menej, než by si zaslúžila. 2. Malá manekýnka 100% Dej perfektne vypointovaný, zápletka v socializme málo vídaná (modeling - manekýnstvo:) Veľmi sa mi páčil kárny pohovor pred pionierskym kolektívom a zábery starého Trenčína. Archaická slovenčina vždy poteší. A charaktery boli krásne učebnicové, ako sa na socializmus patrí. Z dnešného pohľadu sú najsmiešnejšie "módne prehliadky". ()

retroslovak

Film sa mi veľmi páčil, dej celkom zaujímavý. Nafúkaná a pyšná Zuzka Cigánová a jej filmová prvotina. Film som si pozrel hlavne kvoli predstaviteľke Irenky, ktorú hrala Anička Bučinská. Anička Bučinská je známa predovšetkým svojím charakteristickým, pekným hlasom, ktorý uplatnila v "Detskej rozhlasovej družine", kde nahrala niekoľko rozhlasových hier pre mládež a rozhlasových rozprávok. Som veľmi rád, že som ju mohol vidieť hrať aj vo filme. Celkový dojem z filmu na 5 hviezd, mne sa to páčilo. ()

Hank

Na LFŠ běžel příběh stříbrný favorit...lidí přišlo málo, což se dalo vzhledem k "atraktivitě" čekat. Naivní příběh, řádné velké umění, ale pobavil jak máloco...proč nefandit klukům toužícím si koupit vysněného favorita? Krásné a laskavé...:-)) ()