Zurvalec (TV film)

Psychologický / Drama

Slovensko, 1993, 88 min

Neviem, kde sa stala chyba, či v mojom prijímači, či bola už v predlohe, alebo to scenárista trochu pokazil. Bolo mi ťažko pochopiteľné to súperenie dvoch sokov, ich podivné spoločné scény, aj súperenie dvoch prístupov k životu. Nemohol to potom zachrániť ani Lasica, keď mal minimum scén. Záver, ten to trochu napraví, ale iba na slabšie tri hviezdy. –––– Pravdu povediac, taká malá vojna by nezaškodila. V mieri národu upadá morálka. Chlapom mäknú gule.(14.5.2018)

Natočené hezky, odehrané taky, i když Gallovič není zrovna ideální herec hlavních rolí, ale hlavní podíl na výsledku má samozřejmě mistrný psycholog a znalec lidské duše - Ivan Sergejevič. Morálka tupého stáda, zloba nenaplněného života, nuda a nenávist, zotročují člověka často víc, než sebekrutější knuta politická.(8.6.2020)

Narážajú tu na seba a vedú urputný boj: láska s nenávisťou, slušnosť s drzosťou, zodpovednosť s ľahkovážnosťou, mierumilovnosť s násilím a vernosť so zradou... Zlo možno viac zvyšuje adrenalín, ale to ešte neznamená, že prináša šťastie...(3.3.2007)

• sator

Mimo mě...(27.4.2019)

Tak tomuto hovorím naháňačka, jeden z najlepších televíznych filmov 90. rokov bez srandy! /95 %/(24.8.2016)