Dve frašky Korheľ a Cudzoložník sú pokračovaním televíznej adaptácie dvoch frašiek Jonáša Záborského z roku 1978. Cez láskavú postavu Jonáša Záborského s pomocou anjelskej školy sa spolu s čertom vydáme na cestu napraviť opilcov a cudzoložníkov. (oficiální text distributora)

Autogram

Dve frašky (Korheľ, Cudzoložník) a ani traja scenáristi ich nedokázali previesť do prijateľnej televíznej podoby. Divadelný pocit diela zostal, nepomohla tomu strašná hudba a nezachránila to ani rozkošná Monika Hilmerová ako anjel. Na tri hviezdy to zďaleka nedočiahlo. –––– Dom ožrana - hotové peklo. ... Opantajme ľuďom teda myseľ. Nech sa im zdá, že sami myslia to, čo im my našepkáme. –––– Slovenskí národovci! Sú na božom svete aj zaostalejšie národy ako naše. Ale sú aj oveľa vyspelejšie. Bol som v krajinách, kde valasi čítajú za ovcami knižku, a sedliak nemôže žiť bez novín, ako u nás bez pálenky. ... A my vás a celý národ chceme pozdvihnúť na takýto stupeň. Bol by v tom čert, aby sa nám to nepodarilo! ()

ELDoctorow

No to teda bolo riadne peklíčko! Ja pijem len zriedkavo a aj to veľmi striedmo, ale ak by som mal toto vidieť niekedy ešte raz, radšej sa na mieste uchlastám k smrti. Ak existuje peklo tento film tam iste ako trest opakovane premietajú nejednej prekliatej, stratenej duši. ()