Rabid (festivalový název)

David Cronenberg

René Verzier

John Dunning

Jean LaFleur

Rabid je obdoba Shivers. S tím rozdílem, že zlo je trochu jinýho původu. Jinak skoro přes kopírák. Rabid má celkem pomalej rozjezd. Od poloviny snímek, ale začíná nabírat na obrátkách. Nakažení přibývají a Montreal zasáhne epidemie. Určitě to není špatný, ale na posledně viděný Cronenberg(ův) film The Brood to určitě nemá. Jsem na vážkách mezi 3 - 4 hvězdama. Podle zdejších ohlasů jsem čekal o něco víc a proto se neubráním mírnému zklamání. Proto volím 3 hvězdy.(5.7.2016)

David Cronenberg měl vskutku hlavu plnou těch nejbizarnějších představ, zvrhlostí a absurdit, které navíc uměl podat s působivostí jemu vlatní. Rabid sice ještě nedosahuje takových extrému, které nadělil filmař do vínku svým pozdějším filmům, ale to neznamená, že nedokáže šokovat. Film staví na tématu lidské odlišnosti, zvrhlosti, znechucení ze sebe sama. Obsazení sexy krásky Marilyn Chambers do hlavní role to jen potvrzuje - kontrast tu je opravdu děsivý.(16.1.2008)

Není to u mě čistý plný počet bodů jako u Cronenbergova vrcholu "Videodrome"ale i tak mě to příjemně překvapilo....To co se ze začátku tváří jako takové jednoduché,komorní drama o krvežíznivém,parazitickém implantátu se v druhé půlce rozjede do sympatického skoroZombie hororu,který razí heslo: Hodně muziky za málo peněz :D 70%(11.11.2010)

Raná variace na Cronenbergovo oblíbené téma deformace lidského těla hodně čerpá z příbuzných upírských i zombie hororů a provokativně sází na Marilyn Chambers obsazenou do hlavní role. Přestože oboje vyšlo a film má po celou dobu dobře vystavěnou temnou atmosféru, čekal jsem víc. Jako zajímavost by se dalo upozornit na to, že výrobu a hudební supervizi měl na starosti (stejně jako u Cronenbergova debutu) Ivan Reitman.(14.2.2010)

Béčko jak má být, bez žádného hlubšího poselství, existenciální hloubky, psychologizujícího přesahu, natož nějakého filosofického ocasu. Sexy upírka, v civilu pro zajímavost pornoherečka, je ovládána neovladatelným pudem k sání krve komukoliv, kdo je zrovna nablízku. A zapomeňte na nějaké směšné upírské špičáky, tahle dáma má na krvesajstvo úplně jiný forichtung - slizký výsuvný sosák, vylézající z jakési imitace řitního otvoru, který jí vyhřezl v podpaží coby následek pooperační mutace. Pokousané oběti se mění ve slintající krvežíznivé šílence a nákaza se rychle šíří městem... K tomu zní navíc příjemná sedmdesátková instrumentální hudba. No nezní to báječně? Je to báječné! A místní anotace má recht - scény z operáku a z pornokina jsou skvostné. Až sjedu celého Cronenberga, možná se sem zase vrátím a dám plný počet.(22.4.2017)

• - Režisér chtěl do hlavní role herečku Sissy Spacek, ale producenti v čele s Ivanem Reitmanem jí po pohovoru odmítli - nebyla v té době ještě natolik slavná, aby její jméno pomohlo prodat film, měla silný texaský přízvuk a producenty vyděsil její pihatý zjev. Roli nakonec získala Marilyn Chambers, která se snažila uspět v té době i mimo žánr pornografii - po Spacekové byla z uchazeček o roli druhá nejlepší a díky své velké popularitě z pornofilmů měla komerční potenciál. Ještě před premiérou filmu se Sissy Spacek stala velkou hvězdou díky úspěchu jiného horroru - Carrie. (BoredSeal)

• - Ve scéně, kdy Rose (Marilyn Chambers) odchází z pornokina, je možné v pozadí vidět plakát na film Carrie (1976)