Rabid (festivalový název)

David Cronenberg

René Verzier

John Dunning

Jean LaFleur

Pornoherečka Marilyn Chambers byla v té době vážně k sežrání. Ani není divu, že dokázala Cronenberga okouzlit a ten jí dal šanci. Příznivci tohoto lechtivého žánru se tak po tomto snímku dočkali i druhé stránky jejího všestranného talentu. Docela zajímavý nápad se šířením „vztekliny“ mě rozhodně zaujal. Mix upířiny a zombie žánru u mě fungoval především díky slušné atmosféře, která nám místy nabídla opravdu velkou porci napětí a akce. Občas se zde sice objevily i nudnější pasáže, ale nad těmi se dá mávnout rukou. Režisérova dávka zvrhlosti a „geniality“ rozhodně nenechá diváky usnout na vavřínech.(14.8.2011)

Dalsi Cronenbergova skvela zalezitost, postavena hlavne na atmosfere odcizeni a jinakosti. Rose je po nehode na mocyklu osetrena na klinice plasticke chirurgie, kde pouzivaji nove a netradicni postupy. nasledkem toho se cast Rosina tela pretvori a zmeni se i jeji metabolismus. Misto svickove si radeji dava krev, vetsinou od nedobrovolnych darcu. Ti jeste pred svou smrti zesili a vrazdi v zachvatech zurivosti...Pribeh se odviji pomalu a atmosfera houstne kazdou minutou, prakticky nic neni pozitivniho, neni prostor pro nevinne city ani odlehcujici humor. Jen ztemnele mesto a v nem vsehoschopni silenci... velkym plusem je pornoherecka Marilyn Chambers v roli Rose, na to, ze jsme v sedmdesatych letech je opravdu luxusni a rozhodne bych se od ni nechal vysat :).(18.4.2005)

" Je to velmi rýchle, rýchlejšie ako u bežnej besnote." Obete sa začnú potiť, triasť, a ide im pena z úst dôležité je, že obete tejto novej choroby sa stávajú extrémne agresivný, a cítia potrebu pohrýzť ďalších ľudí. Cronenbergov ďalší skvelý snímok, v ktorom si zahrala aj pornoherečka Marilyn Chambers, ktorá svoju rolu zahrala perfektne. Môžem jednoducho povedať, že je to pomerne kvalitný horor, postavený na jednej postave Rose, ktorá má rada krv, a kvôli krvi začne zvádzať mužov, na ktorých natrafí 80 percent.(19.2.2009)

RABID mě docela hodně překvapil tím, že z původní tragické příhody překrásné mladé dívky a problémy s jejím nenasytným implantátem postupně vygradují v neuvěřitelně temný, smutný a depresivní příběh o epidemii šířící se rychle městem. Atmosféra a výprava začíná postupně nabývat Romerových rozměrů, nakažení připomínají klasické zombíky, příběh se pohybuje ve dvou propojených rovinách, mrtvoly přibývají po desítkách ... Neuvěřitelně pekelný a hustý film, který až záhadně ve finále připomíná dnešní horrory jako je například "28 týdnů poté" (situace ve městě) ... Na svoji dobu exkluzivní záležitost. Cronenberg je totální podivín, ale vždycky uměl ...(25.3.2008)

Shivers mě moc nezaujal, ale tohle je luxusní záležitost. Hodně temná, syrová, bez špetky humoru a s pořádnou porcí neutuchající deprese. Rabid je vlastně taková rozcvička pro Davidův mistrovský The Brood, i když tématem hodně vzdálená. Celý snímek šlape už od začátku: nehoda, operace, první nakažení, obrovská panika a samozřejmě spousta mrtvých. Cronenberg do toho nenásilně spojil několik subžánrů (upířina, zombies) a vložil něco z psychologie kolem hlavní postavy, která si svou jinakost naplno uvědomuje až v dramatickém finále. Mezitím počet nakažených rapidně stoupá... Každopádně tenhle silný zážitek nechávám uzrát a časem třeba ještě zvednu.(14.3.2012)

• - Režisér chtěl do hlavní role herečku Sissy Spacek, ale producenti v čele s Ivanem Reitmanem jí po pohovoru odmítli - nebyla v té době ještě natolik slavná, aby její jméno pomohlo prodat film, měla silný texaský přízvuk a producenty vyděsil její pihatý zjev. Roli nakonec získala Marilyn Chambers, která se snažila uspět v té době i mimo žánr pornografii - po Spacekové byla z uchazeček o roli druhá nejlepší a díky své velké popularitě z pornofilmů měla komerční potenciál. Ještě před premiérou filmu se Sissy Spacek stala velkou hvězdou díky úspěchu jiného horroru - Carrie. (BoredSeal)

• - Ve scéně, kdy Rose (Marilyn Chambers) odchází z pornokina, je možné v pozadí vidět plakát na film Carrie (1976)