Pôvodná televízna hra. Komorne ladený príbeh. Hlavnou postavou je dvanásťročný Ivan. Žije osamelým životom pod patronátom prísnej tety, ktorá chce z neho mať "výnimočného človeka". Ivanov otec sa po smrti Ivanovej matky uzavrel do seba a zabúda na to, že jeho synovi nestačí len materiálne zabezpečenie, ale že vo svojom oteckovi potrebuje aj priateľa. Príbeh má voľné pokračovanie vo filme Poviem jej to sám. (oficiální text distributora)

ujovana

Oddychovy rodinný film s Petrom Kočišom v juniorskych časoch. Je to o chlapcovi, ktorý sa postupne zoznamuje s novou mamou. ()

Tipko

Hodnotná čs. dráma o ťažkom vzťahu medzi synom (P. Kočiš) a otcom (Š. Kvietik), ktorý sa neľahko vyrovnával so smrťou svojej matky. Dobrú úlohu zahrala i B. Turzonovová, keď bola ochotná vypočuť a poradiť chlapcovi v jeho trápeniach. Mimochodom: nemyslím si, že by bol Savonarola fanatik, ako zaznelo v inscenácii. ()

petrsv

Dobře natočený příběh o vztahu otce a syna, ač v některých okamžicích je evidentní umělá snaha scénáře nějak pokračovat a nepůsobí to zrovna moc přirozeně. Jestli mi ale někdo někdy řekne "zomrieš" budu se smíchy válet po zemi. ()

• Extreriéry boli nakrúcané pri Gymnáziu Alexandra Markuša - dnešné Gymnázium Grösslingova (školský dvor) a na Kolibe (lyžovačka). (adamc)