poster

O spící princezně, šípkových růžích a uražené víle (TV film)

Pohádka

Československo, 1983, 55 min

 • EKLEKTIK
  ****

  Dovolte mi, abych své pojednání začal z jiného konce. Nedávno jsem viděl film "Věčně mladá" z roku 2015, který pojednává o slečně, která přestala stárnout. No a poté, co jsem viděl tuto pohádku mi došla ta spojitost. Tady sice princezna usnula, ale taky přestala stárnout, stejně jako ta hrdinka z filmu. Takže mě napadlo, že uspávací kouzlo zlé sudičky Grizeldy, uvržené na princeznu Růženku a celé království je jako časová stáze z nějakého sci-fi filmu, ve které se zastaví čas. Dále mě taky došlo, že se ve spánku nestárne, což by mohlo mít i vědecký podklad, vždyť ve spánku probíhá regenerace celého organizmu a tak, jestli chcete být dlouho mladí, resp. mladé, spěte často a dlouze.(16.8.2015)

 • blondboss
  *

  Niektoré inscenácie by sa jednoducho nemali točiť. Toto bolo jednoznačne najtrápnejšie prevedenie slávneho rozprávkového príbehu, ktorý Vorlíčkovej rozprávke nesiahol ani len po členky. Aj keď ide o inscenované predstavenie, musí to mať nejaký aspekt umeleckosti...toto nemalo. Nesympatická hlavná postava a celkovo smiešny dej. Slabé. 20 %(9.2.2015)

 • otík
  *

  Neuvěřitelně tragická, toporná, prostá, levná, trapná a na výsost hloupá pohádková variace na klasickou pohádku O Šípkové Růžence. Vše je zde hrozné - herci, kulisy, námět, hudba, písničky. Nic nestojí za zmínku, snad jen to, jak zcela hloupé dialogy pronášené naprosto amatérsky hrajícími herci dokážou vyloudit shovívavý úsměv diváka. A kdo vybral hlavního mužského představitele, ten snad s filmem neměl nikdy nic společného. Tak strašného herce jsem v pohádce ještě neviděl. Za jednu hvězdu Simona Stašová ve své roli zlé sudičky, jinak tvůrce nachat zkamenět!(18.8.2012)

 • 007hanka
  ****

  Jelikož je tu celkové hodnocení opravdu nemilosrdné, zahraju si na hodnou sudičku a můj ortel zní že jakkoli je příběh profláknutý, princezna protivně infantilní a zachránce toporný, zastíněni mimořádně dřevěnými výkony představitelů hlavních hrdinů v pohádkách za posledních 15 let, podali výkon vcelku uvěřitelný a text z nich alespoň nepadal jako když je škrtěj.(12.7.2013)

 • Una111
  *

  Dobový pokus očistit klasickou pohádku od všech nežádoucích ideologických prvků. Dopadl tak, jak dopadl... Scénář, výkony herců, kulisy, kostýmy... samá šeď a ubohost, ani stopa poetična. Marně přemýšlím, co by se na té ubohé pohádce dalo pochválit! Snad alespoň to, že je to dokonalá ukázka tvorby normalizačních let!(5.10.2013)

 • Eva Horká

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace