Zlatá brána (TV film)

Drama / Romantický

Česko, 2004, 97 min

Další ze vztahových filmů, který je však pojat docela netradičně. Osamělá žena se spřátelí s cizincem, který jí dokáže nabídnout pochopení a ona mu na oplátku domov. Později se do sebe zamilují a musí spolu překonat překážky vyplívající ze zakázaného pobytu cizince. Konec však není nikterak šťastný, protože žena je sice zajištěna, ale znovu sama (její přítel ji sice miluje, ale nemá na ni čas). Místy úsměvný a hořký, ale rozhodně zajímavý film. No jinak bych už jen dodal, že byste mohli připsat jméno hlavního mužského hrdiny-A.Bestčastnyj (akorát nevím to křestní přesně, že by Andrej? ;-)).(29.6.2008)

Docela zajímavé a aktuální téma, kvalitní obsazení, ale výsledkem je tentokrát jen slušný televizní průměr. Od Jaroslava Brabce jsem čekal trochu víc.(3.10.2004)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +zatím poslední filmová role Zity Kabátové -bohužel ji uvidíme jen cca 20 min na začátku, hudba je slabá, je to televizní inscenace, hodně zlouhavá a nezáživná, herci se mi vyloženě nelíbyli, bylo to hodně melancholické/// Na paní Kabátovou jsem se těšil. Velice obdivuji, že v tak vysokém věku dokázala hrát. Bohužel z obrazovky se po chvilce vytratí a následuje jen zbytečný příběh, kterým mě ničím neoslovil. Je jasné, že já jsem ve věku, kdy něco takového neznám. I když vím, že něco takového existuje. Příběh postarší ženy, která se zakouká do Moldavana. Jenže tohle jde úplně mimo mě a vidět to netřeba./// Celkem 28%///(6.10.2008)

Ach ta samota. Hlavně díky oduševnělému hereckému výkonu Marty Vančurové uvěříte všemu.(30.6.2008)

• Skip

Celé je to takové nějaké vlažně utahané a poněkud nervní kamera a střih tomu také nepřidávají. Takže dost velký televizní podprůměr.(6.9.2008)