Koulelo se jablíčko (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1989, 20x9 min

Ivan Renč

Červík byl v pohodě, ale animace se mi ani v dětství moc nelíbily... Co si pamatuji, příběhy také nebyly žádná sláva, no prostě na Pepíkovi to stálo a padalo ;-).(24.7.2009)

Červík Pepík valí a nejlíp z kopce!(17.7.2007)

Podle názvu jsem se domníval, že to bude nějaká blbinka pro batolata, ale náhodou jsem zahlédl jeden díl v televizi a byl jsem nadšen. Vůbec to není jen pro malé děti, ale i hravý dospělý si v tom najde vtipný, zábavný a milý příběh. Legrační je i to, jak se vždy objeví dvířka v jablíčku, předtím, než červ Pepa vyleze ven a po jeho zalezení zase dvířka zmizí - malá drobnůstka, ale potěší.(14.7.2011)

Sice bez jakéhokoliv komentáře ale i tak výborné, zejména jak už tu bylo zmíněno, hudba od pana Jaroslava Celby se skutečně povedla. Plošná kresba a vskutku docela výrazná výtvarná linie Antonína Stojáka dala červíkovi Pepíkovi nezaměnitelný půvab, kdyby jsem se nepodíval na režii tohoto seriálu, tak by se mi ani ve snu nechtělo věřit že to celé má na svědomí Ivan Renč. Možná že se tu ale Renč nechal tak trochu inspirovat, italským klasickým seriálem "Lilliput-put" z osmdesátého roku.(12.2.2007)

Podle mého názoru velice pěkný seriál němých grotesek pro nejmenší děti. Velice pěkná hudba, mnoho technických nápadů (často až tak trochu sci-fi a proti obvyklým fyzikálním zákonům, ale o to snad úsměvnějším :-)). Nejvíc se mi však líbila hlavní myšlenka, která provází téměř všechny epizody seriálu: červík Pepík pomůže tomu, kdo mu před nedávnem svoji pomoc odmítl. Toto nezištné jednání malého hrdiny je jistě hodno následování, aniž by se o tom muselo příliš mluvit :-) Děti tu nenásilnou formou poznají také velké množství různých drobných zvířat. Velice zajímavý byl v posledním díle nápad s maňáskovým divadlem... Vadila mi snad jen příliš vypelichaná slepice, ale asi tak byla vizuálně zajímavější. Zajímavé komentáře: Oogi, Karlos80, Danulinda.(24.1.2013)