• lesumir

WTF? Ou, tady pán rádoby genius Kelly přestřelil o celou délku... Nemůžu mu odepřít, že to nebylo poutavé, každou minutou jsem to chtěl vypnout a nemohl, stále jsem čekal na novou ninformaci, která mi pomůže rozluštit tuhle hádanku. Bohužel jsem čekal dlouho, a přesto nedočkal. Kelly po úspěchu Donnie Darka neslyšel nic jiného, než jaký je profík, jak se podobá Lynchovi v mysterioznosti, a proto natočil doslova nonsenc, kde spojil několik filmů dohromady a udělal z toho slátaninu obrovských rozměrů. Hvězdičku za krásnou Gellar, wau, ta bylo dost sexy.(29.6.2008)

Den první: po čtyřiceti minutách jsem to vypnul, protože jsem prostě nechápal, o co se hraje, ne natož tak kdo s kým. Den druhý: nedalo mi to a věnoval jsem tomu zbytek času. Sice asi tuším kdo s kým a o co, ale ten kopec zbytečných postav prostě porazil i Kellyho genialitu, o které silně pochybuju. Docenit porno a dělat satiru na zahraniční politiku své země lze podle mě i lepším způsobem. Rockovo charisma, vnady Sarah Michelle Gellar (ukecejte ji někdo do opravdového porna! :)) a fantastická Mobyho hudba mě drží někde okolo neutrálního postoje. Pocit, že bych měl Kellymu ty dvě a půl hodiny věnovat ještě jednou je sice silný, ale tak nějak se bojím, že mě odmění úplně stejným způsobem jako napoprvé. Minimálně titul nejvíce ‚weird‘ a ‚wtf?‘ snímek posledních let tomu ale nesebere asi nikdo.(4.3.2009)

A cenu za "haluz desaťročia" získava... Nepochopené geniálne dielo, ktoré sa prostredníctvom prepracovaného "mierne-sci-fi" sveta vyjadruje k mnohým súčasným americkým nočným morám, alebo len odporne inťošská, pseudoumelecká, bizarne obsadená a citátmi z Biblie zanešvárená onánia, ktorá sa svojmu tvorcovi totálne vymkla z rúk? Nový Brazil, alebo len zmätený, do seba zahľadený shit? Asi hodinu a pol som bol presvedčený o tom druhom. Dopozeral som film len s najväčším sebazaprením. A urobil som dobre, pretože extrémne pôsobivá záverečná polhodina s dych vyrážajúcimi obrazmi, fantastickou osudovou atmosférou, ba dokonca čímsi ako "veď to vlastne všetko dáva perfektne zmysel" dojmy výrazne vylepšila. Škoda, že je to len vďaka nepriaznivým okolnostiam zhustený útržok omnoho rozsiahlejšieho a prepracovanejšieho príbehu - chcel by som to vidieť v podobe, akú Kelly pôvodne zamýšľal.(7.11.2008)

Velmi diskutabilní film, i když mě osobně dost zaujal. Hudební složka zastoupena skvělými jmény - The Killers, Blur a hlavní soundman Moby! Všichni herci hrají v podstatě nadprůměrně...nejvíc se mi líbili Gellar, Lambert a Timberlake. Kelly umí, slabších 5. No a ten komix si musím někdy přečíst, aby mi všechno zaklaplo, tak jak má:)).(20.3.2008)

• Traffic

Je pro mě záhadou, jak může film, který se od první do poslední minuty očividně nebere vážně, přesto působit neskutečně sebestředně a povýšeně. Tohle je tvář postmoderny, kterou nevidím rád, ačkoli její jednotlivé části mi za jiných okolností vůbec nevadí, naopak. Dokážu i pochopit, čím je tenhle film svým způsobem výjimečný a místy dokonce i vtipný ve své absurditě, ale je tam tolik otravných věcí, že hodnotit pozitivně se nedá. Kdo tvrdí, že samolibým popkulturním masturbátorem číslo 1 je Tarantino, nemohl vidět Kellyho Southland Tales.(9.2.2010)