Apokalypsa

• Francie

Sci-Fi / Komedie / Drama / Thriller

Německo / USA / Francie, 2006, 145 min

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $374,743(7.7.2008)

• Fr

Příběh o boxerovi Santarosovi a jeho pouti, která se nikdy neuskutečnila…. Budoucnost bude daleko futurističtější, než se předpokládalo! Možná má Richard Kelly problémy se sexem, možná s politikou. Možná je na drogách. Nebo jen neví, jak tenká je laťka mezi genialitou a zatracením. Časoprostor, souložící auta. To mi stačí. Vlastně je tu ještě trhlina ve čtvrté dimenzi. Nerozumím tomu. Nikdy jsem neuvažoval o sebevraždě! U Donnieho Darka jsem byl ochoten přistoupit na hru, na jejímž konci jsem se sice cítil jako hlupák, ale bylo to zábavné., nenudící. Což se o tomto nezáživném vyprávění na nezajímavé téma napsat nedá.(3.10.2008)

• novoten

Moby jako vždy skvělý, Sarah jako vždy úžasná, ale Richard Kelly tentokrát v úloze patlala, který rád nadělá nepořádek a pak se v něm s radostí brodí. Doteď nechápu, po jakých stopách jsem se měl dát, proč spolu souloží auta, proč dostala postava Krysty tolik prostoru a hlavně to, jak dokázali zrovna Rock se Scottem udržet vážnou tvář, i když vůbec nemohli chápat, o co běží. Od marných pokusů o hraní si na vrcholná Lynchova díla ruce pryč.(8.8.2009)

Do teď vlastně nevim o co tam přesně šlo, protože příběh je neskutečně složitej, má spoustu postav a každá z nich má svůj příběh, kterým se nakonec nějak propojuje s ostatními, hrozně těžce sem se v tom orientoval a v podstatě se mi to moc nepodařilo, ale stejně to byla paráda. Film disponuje dokonalou audiovizuální stránkou, perfektní atmosférou a i když se člověk v tom příběhu moc neorientuje, tak ho to prostě uchvátí i tak. Tohle je po Donnie Darko další aspirant na kultovní film od Richarda Kellyho, snad při dalším skouknutí se mi odkryje celej příběh a já to celý pořádně pochopim(22.3.2008)

Tak v tomto pripade mi moja anglictina nestacila :(. Pockam si na verziu lokalizovanu. Zatial som...zmeteny.(7.6.2008)

• - V Mexiku byl film přeložen jako „Zbloudilé hodiny“. (HellFire)

• - V snímke môžeme niekoľkokrát vidieť na obrazovke televízora film Kiss me Deadly (1955), ktorý mal podľa slov režiséra na neho obrovský vplyv. Napríklad Boxer Santaros bol vytvorený na základe postavy Mikea Hammera (Ralph Meeker). (ambron)

• - Film je druhou polovinou Kellyho hexalogie. První tři části jsou zpracovány jako komiksy a vyšly v průběhu šesti měsíců před premiérou filmu. (hot_spot)