Doly krále Šalamouna (TV film)

King Solomon's Mines

Poklad kráľa Šalamúna

Dobrodružný

USA, 2004, 173 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (48)

Když jsem si dal do vyhledávače Doly krále Šaloumana vylezlo jich na mě tolik, že bych moh dát každýmu číňovi na světě jinej. Pro výběr toho správnýho dolu jsem použil ryze holčíčí metodu a vybral jsem si toho nejdelšího. Musím se přiznat, že z tý dýlky jsem měl až strach, ale nakonec se do mě vešel celej a ještě mě to bylo příjemný. Pravda, kdyby film uměl s tou svou dýlkou lépe pracovat užil bych si jistě více.(24.10.2011)

• Radek99

Taková ta vyšší ambice nemající sériová televizní produkce s celkem pěkným vizuálním koloritem africké přírody, leč dějem tak prvoplánovým, že scénáristé snad ani za takovéhle podceňování diváků neměli dostat zaplaceno. Laciná televizní exotika na nedělní odpoledne...(24.10.2011)

„Pán Quatermain, jeden veľký a chlpatý pán stojí za vami a niečo by vám rád...“ – „Slečna, ďakujem vám za informáciu. Cítim.“ Toto cca trojhodinové televízne dobrodružstvo zo všetkého najviac dopláca na mizerný rozpočet, ktorý sa prejavil v prekvapivo nezaujímavej africkej výprave, biednych akčných scénach a tom, čo si neznámi tvorcovia predstavia pod pojmom „masová scéna“. Inak to ale nie je zase až také zlé, Patrick Swayze ako slávny ovdovený dobrodruh Allan Quartermain je dobrý a atmosféra exotického dobrodružstva sa s troškou snahy snáď tiež kde-tu nájde.(14.7.2007)

• monolog

O dost horší, jak starší Doly krále Šalamouna. Před sledováním tohoto skvostu jsem měl na výběr, buď jít sekat trávu, nebo se dokoukat na tohle. Takže je jasný, že jsem se dokoukal na tohle, protože venku bylo 35 stupňů ve stínu a já neměl žádnou vodu. Nejhorší na tomhle snímku mi přišli herci. Ať už ti černoši, nebo ti bílí. Ta ženská neuměla vůbec hrát, připomínala mi vyžilou pornoherečku a zloduši byli prostě zlí. Dobrodružná pohádka pro děti, ale ne pro uvažujícího člověka. Navíc některý proslovy postav byly dost úsměvný, hlavně té šamanky a náčelníka a otce té ženské. To jsem nedůvěrou málem nedokázal přinutit oči, aby mi slezly z vrchu hlavy. Pak taky spousta nelogičností děje, jako když se snažíte uniknout pronásledovatelům, že se zbavíte koní. Nebovůbec projevy postav. No nic, jen další zbytečnej projekt na nedělní letní dopoledne.(30.7.2006)

• flanker.27

Hrůza hrůzoucí, pochybuju, že kdokoli z tvůrců Haggardův román viděl aspoň z rychlíku.(20.12.2005)

• D.Moore

Velice nepovedené. Je-li dobrodružný film, v jehož předloze se neustále něco děje, tak nudný a prázdný, je něco špatně. Tvůrci se chtěli vydat jinou cestou než ti, kteří Doly krále Šalamouna zfilmovali naposledy (moje guilty pleasure s Richardem Chamberlainem), ale pohořeli jak mohli. Příšerně dlouhý snímek může zaujmout snad jen africkou přírodou, která ovšem také není bůhvíjak pamětihodně zaznamenána. Libovolný dokument od National geographic je o 100% lepší. I co se týče děje. Ta hvězda je pro Roye Marsdena.(16.9.2011)

Celkom slušný dobrodružný film so sympaťákom Swayzem. 60% - 3*(8.3.2010)

• Wacoslav1

Neskutecne nudna 3 hodinova televizni ptakovina celej ten dej je k uzoufani akcni sceny nebo spis to torzo co tu je nestoji za nic a ten hlavni zaporak byl k uzoufani trapnej Indiana Jones nikdy nemel a nema konkurenci a i kdyz je Allan Quarermain knizni postavou se stejnymy moznostmi nechapu proc filmy o nem jsou tak hrozny ucast Swayzeho mne neprekvapuje protoze tato kdysi hvezda se pred svym odchodem do hereckeho nebe objevila v takovych hnusarnach ze by si zaslouzil jit spis do pekla(30.4.2012)

• LiVentura

Neuvěřitelně špatná výpravnost a celkovost dojmů ze snímku.(30.7.2008)

• klerik

Televízna haluška, ktorej plagát vie navodiť dobrodružnejšiu atmosféru ako celý film. Postavy konajú ako šialenci a každý po každom strieľa... Patrick je starý a jeho bitkárske finále vyznieva dosť hlúpo...(14.5.2006)

• misterz

Klasický príklad zúfalého utopenca. Pár zaujímavých, dobrodružných alebo zábavných momentov je utopených v obrovskej stopáži nudnej vaty. Každých 20 minút som sa musel prefackať, aby som neupadol do hladiny alfa. A to nehovorím o slabšej výprave, ktorej by sa dalo všeličo vytknúť. Mám rád filmy v štýle Indiana Jones alebo Quatermain, tejto nude sa však do budúcna veľmi rád vyhnem. 35/100(17.6.2014)

• Ilicka

Na dobrodružný film neskutečně nudné.(23.7.2006)

Sice průměrný dvoudílný film, ale přece. Mohlo by to být o špetku výpravnější a záhadnější. Hodnocení: 50%(21.8.2008)

• Terva

Dvoudílný snímek z produkce Hallmark, z nádhernou přírodou, pěknou hudbou a lákadlem se jménem Patrick Swayze. Dobrodružství Allana Quatermana podle novely Ridera Haggarda nás zavede ( kam jinam, když se jedná o Quatermana ) do Afriky a jejího rozlehlého a nezmapovaného území. CITÁT - Bohové tě velmi dobře znají Quatermane. A na rozdíl od tebe znají tvůj osud..... Osudy lidí z výpravy do srdce Afriky se na papíře určitě zdají dobrodružnější, leč televizní natáčení nevyužilo všech možností. Scény jsou jednoduché a nepropracované. Špatné kamerové záběry a střih udělají ze snímku jen televizní inscenaci. Podprůměrný snímek, který ale není zas tak stupidní, aby se nedal dokoukat.(10.3.2011)

• honajz

Hvězda jen za předčasně zesnulého Patricka Swayzeho, jinak je to klišé až na půdu, roztahané na skoro tři hodiny, kde by stačila tak hodinka a něco, s nudným příběhem a předvídatelným, ach tak těžce předvídatelným zakončením. Navíc s minimem triků, skoro žádnou pořádnou akcí, zato pustými dialogy o ničem. Ani výprava se moc nezadařila.(2.7.2017)

• sidzej

Tento film sa dá charakterizovať 2 slovami- neskutočná nuda. Neveril som že dobrodružný film je možné natočiť tak príšerne nezáživne, s lacnou štúdiovou výpravou a nulovými hereckými výkonmi. Celý film som pozeral len kvôli Alison Doody z Poslednej križiackej výpravy. Akú "múdru" hlavu napadlo roztiahnuť televízny film s tak riedkym príbehom na 173 minút? Veď každý druhý človek pri tom musí zaspať! 30%(6.8.2008)

• Tommassi3

"Ty toho normálně moc nenamluvíš, co ?!" Nekonečně dlouhý a neuvěřitelně nudný film, u něhož se snad ani nedalo čekat, že by ho na svých zádech utáhl nevýrazný, budu věřit, že ne vinou vlastní herecké impotence, Patrick Swayze, který se zřejmě snažil dotáhnout svůj smutný psí pohled á la Nicolase Cage k dokonalosti.. [ Dabing 5/10 ](12.5.2013)

• UncleG

To šel jednou takhle pan televizní producent po ulici a před hambrugrárnou na Stripu vrazil do Patricka Swayzeho. "Co dneska děláš, Patriku?" zahlaholil vesele. Patrik zahodil hambáč, otřel mastnou bradu do rukávu a pustil se do řeči. Původně se chtěl jen tak klackovat po eL-eJ, ale nikdy neodmítne příležitost pokecat si s televizním producentem. Procházeli se městem a jejich řeč se točila kolem tisíce různých věcí. Byl to zralý rozhovor lidí z jedné branže, debata profesionálů, kteří znají svou práci lépe než vlastní rodinu. A jak tak klábosili, napadlo je, že by mohli udělat společný projekt. "Moc peněz nemám," povídá pan producent. Prohrábl kapsy a našel osmnáct dolarů a tři centy. Patrik zrovna před chvílí měnil dvoudolarovku a po hamburgru mu zbylo pětasedmdesát centů. Dali tedy finance dohromady, sedli si na chodník a pan producent pečlivě přepočítal všechny drobáky. Chvíli koukali, jak se lesklé mince žlutě lesknou v západu hollywoodského slunce a jak jejich ostré odlesky pouští prasátka po okolí. Od Santa Moniky vál vlahý a příjemný vítr. Oba muži seděli a mlčeli. "Fajn," povídá pan producent náhle. Strčil peníze do kapsy, objal Patricka chlapácky kolem ramen a povídá: "Natočíme film." A jak se dohodli, tak se taky stalo. A říkám vám, tak jak tady stojím, že to byl ten nejlepší film, jakej šlo za devatenáct dolarů natočit.(5.12.2010)

• corpsy

Je naozaj smutné, koľko skvelých námetov už televízia svojimi spracovaniami zhovadila. Toto je jedno z nich. Nudné, lacno vyzerajúce a nevýrazné. Odporúčam radšej dvojicu filmov s Richardom Chamberlainom, kde je zábavy a dobrodružstva určite viac ako v tejto neokázalej malinovke.(5.11.2010)

Není to nic úžasného, je to béčko jako hrom přeplněné kily kýčů. Staré doly jsem neviděl, tudíž nemohu posoudit vzájemnou kvalitu. Přesto jsem se poměrně bavil, takže nevidím důvod nedat alespoň 3. 57%(4.6.2014)

<< předchozí 1 2 3