Doly krále Šalamouna (TV film)

King Solomon's Mines

Poklad kráľa Šalamúna

Dobrodružný

USA, 2004, 173 min

• misterz

Klasický príklad zúfalého utopenca. Pár zaujímavých, dobrodružných alebo zábavných momentov je utopených v obrovskej stopáži nudnej vaty. Každých 20 minút som sa musel prefackať, aby som neupadol do hladiny alfa. A to nehovorím o slabšej výprave, ktorej by sa dalo všeličo vytknúť. Mám rád filmy v štýle Indiana Jones alebo Quatermain, tejto nude sa však do budúcna veľmi rád vyhnem. 35/100(17.6.2014)

• honajz

Hvězda jen za předčasně zesnulého Patricka Swayzeho, jinak je to klišé až na půdu, roztahané na skoro tři hodiny, kde by stačila tak hodinka a něco, s nudným příběhem a předvídatelným, ach tak těžce předvídatelným zakončením. Navíc s minimem triků, skoro žádnou pořádnou akcí, zato pustými dialogy o ničem. Ani výprava se moc nezadařila.(2.7.2017)

• Wacoslav1

Neskutecne nudna 3 hodinova televizni ptakovina celej ten dej je k uzoufani akcni sceny nebo spis to torzo co tu je nestoji za nic a ten hlavni zaporak byl k uzoufani trapnej Indiana Jones nikdy nemel a nema konkurenci a i kdyz je Allan Quarermain knizni postavou se stejnymy moznostmi nechapu proc filmy o nem jsou tak hrozny ucast Swayzeho mne neprekvapuje protoze tato kdysi hvezda se pred svym odchodem do hereckeho nebe objevila v takovych hnusarnach ze by si zaslouzil jit spis do pekla(30.4.2012)

• monolog

O dost horší, jak starší Doly krále Šalamouna. Před sledováním tohoto skvostu jsem měl na výběr, buď jít sekat trávu, nebo se dokoukat na tohle. Takže je jasný, že jsem se dokoukal na tohle, protože venku bylo 35 stupňů ve stínu a já neměl žádnou vodu. Nejhorší na tomhle snímku mi přišli herci. Ať už ti černoši, nebo ti bílí. Ta ženská neuměla vůbec hrát, připomínala mi vyžilou pornoherečku a zloduši byli prostě zlí. Dobrodružná pohádka pro děti, ale ne pro uvažujícího člověka. Navíc některý proslovy postav byly dost úsměvný, hlavně té šamanky a náčelníka a otce té ženské. To jsem nedůvěrou málem nedokázal přinutit oči, aby mi slezly z vrchu hlavy. Pak taky spousta nelogičností děje, jako když se snažíte uniknout pronásledovatelům, že se zbavíte koní. Nebovůbec projevy postav. No nic, jen další zbytečnej projekt na nedělní letní dopoledne.(30.7.2006)

Já si nemyslím, že by film byl až tak špatný. Ale musíme brát dva faktory. Jednak je to pouze televizní film a druhak je to z produkce Hallmarku. Pokud beru v potaz tyhle dvě věci, mohl bych dát klidně i čtyři hvězdy, protože Hallmark se na své poměry opravdu vytáhnul. Co mě ale fakt vadilo, je skutečně špatný scénář a dvě, nebo tři zjevné nelogičnosti. Resume-koukat se na to dalo, takže za tři.(31.7.2006)

• - Natáčení probíhalo v lokalitě Western Cape v Jižní Africe. (Terva)

• - Muž, se kterým Quatermain (Patrick Swayze) na konci filmu bojuje, je běloch digitálně obarvený na černo. (Terva)

• - Slovo Nomolos v jazyce Zule neexistuje. Je to jen Solomon pozpátku. (Terva)