poster

Doly krále Šalamouna (TV film)

 • USA

  King Solomon's Mines

 • Slovensko

  Poklad kráľa Šalamúna

Dobrodružný

USA, 2004, 173 min

 • UncleG
  *

  To šel jednou takhle pan televizní producent po ulici a před hambrugrárnou na Stripu vrazil do Patricka Swayzeho. "Co dneska děláš, Patriku?" zahlaholil vesele. Patrik zahodil hambáč, otřel mastnou bradu do rukávu a pustil se do řeči. Původně se chtěl jen tak klackovat po eL-eJ, ale nikdy neodmítne příležitost pokecat si s televizním producentem. Procházeli se městem a jejich řeč se točila kolem tisíce různých věcí. Byl to zralý rozhovor lidí z jedné branže, debata profesionálů, kteří znají svou práci lépe než vlastní rodinu. A jak tak klábosili, napadlo je, že by mohli udělat společný projekt. "Moc peněz nemám," povídá pan producent. Prohrábl kapsy a našel osmnáct dolarů a tři centy. Patrik zrovna před chvílí měnil dvoudolarovku a po hamburgru mu zbylo pětasedmdesát centů. Dali tedy finance dohromady, sedli si na chodník a pan producent pečlivě přepočítal všechny drobáky. Chvíli koukali, jak se lesklé mince žlutě lesknou v západu hollywoodského slunce a jak jejich ostré odlesky pouští prasátka po okolí. Od Santa Moniky vál vlahý a příjemný vítr. Oba muži seděli a mlčeli. "Fajn," povídá pan producent náhle. Strčil peníze do kapsy, objal Patricka chlapácky kolem ramen a povídá: "Natočíme film." A jak se dohodli, tak se taky stalo. A říkám vám, tak jak tady stojím, že to byl ten nejlepší film, jakej šlo za devatenáct dolarů natočit.(5.12.2010)

 • kaylin
  ***

  Patrick Swayze se pro roli Allana Quatermaina docela hodil, ale spíš bych čekal, že se bude jednat o trochu drsnější postavu. V jeho podání je to vlastně takový pěkný romantik, který sem tam umí střílet a sem tam se i popere, pokud je potřeba. Příběh je zbytečně zdlouhavý, ztrácí se z toho napětí, ale koukat se na to dá.(18.7.2017)

 • misterz
  **

  Klasický príklad zúfalého utopenca. Pár zaujímavých, dobrodružných alebo zábavných momentov je utopených v obrovskej stopáži nudnej vaty. Každých 20 minút som sa musel prefackať, aby som neupadol do hladiny alfa. A to nehovorím o slabšej výprave, ktorej by sa dalo všeličo vytknúť. Mám rád filmy v štýle Indiana Jones alebo Quatermain, tejto nude sa však do budúcna veľmi rád vyhnem. 35/100(17.6.2014)

 • xaver
  **

  Špatně podaná slátanina ve stylu Indiana Jonese, na kerého ale zdaleka nemá. Rádoby velkofilm, teda televizní velkofilm, ale hodně podprůměrný. Těch slaboduchých námětů o mapkách z poklady již bylo tolik, že se už málokomu povede v tomto směru natočit něco objevného, co zajume diváka a neurazí jeho inteligenci.(16.4.2012)

 • lareinna
  **

  "Quatermain" - tak sa volá asi každý, kto je "věhlasný lovec safari a dobrodruh", ktorý žije v lone panenskej Afriky :-) Nesmie samozrejme chýbať žena (krásna beloška, ktorá priam svieti medzi domácimi v bielej košeli - prípadne chodí v lodičkách po horách - a ešte k tomu blondína), ktorá má nakoniec ešte aj zásluhu na tom, že nájdu poklad.(13.9.2010)

 • - Muž, se kterým Quatermain (Patrick Swayze) na konci filmu bojuje, je běloch digitálně obarvený na černo. (Terva)

 • - Na záver filmu po bitke hlavnej postavy s členom kmeňu, keď sa šamanka pýta nového náčelníka kmeňu, či sa k nim môže pridať, môžeme v pozadí vidieť 2 PET fľaše. (čas 2:35:00) (Marshall420)

 • - Slovo Nomolos v jazyce Zule neexistuje. Je to jen Solomon pozpátku. (Terva)