Konec rozkvětu

Gene Polito

Lalo Schifrin

Joe Wizan

Carl Pingitore

Skvělý sedmdesátkový nářez, tentokrát abnormálně ujetý a s nadsázkou jako prase. Úvod s porážkou dobytka a exkurzí do výroby párků :-) či scéna s kombajnem se vymiká snad všemu. Lee Marvin je neodolatelný drsňák v roli, která je mu ušita na tělo. Gene Hackman se z těch svých záporáků těžko vymotává a Sissy Spacek nebyla nikdy krásnější, než zde. Drsná škola 70. let s pekelně černým humorem. 80%.(11.4.2009)

Jen to těm volům nandej Lee! Prime Cut je v první řadě venkovská zabijačka, kde Gene Hackman je padouch a Lee Marvin přichází, aby mu utnul tipec. I kdyby byl film postaven jen na hláškách hlavního hrdiny, stačilo by to. Dál je tu i krásná Sissy Spacek (kdo by to byl řek?) a mnoho dalších kuriozitek. Povedená sedmdesátková řežba s hudbou Lalo Shifrina, která nikoho zvlášť neohromí, ale zaručeně nebude nudit.(23.7.2011)

Zase jedna taková syrová a surová 70's záležitost, která je plná krve, střílení a nějakejch těch nahotinek. Nutno dodat, že v tomhle období se natočily mraky filmů podobnýho ražení, takže konkurence je velká. Prime cut bych zařadil spíš do průměru. Mělo to určitě našlápnuto k vyššímu hodnocení, ale někdy v půlce přišla taková stupidní honička s kobajnem v obilí zakončená tim, že ten kombajn schramstnul celýho Cadillaca. Víťa Kubánek z Plechový kavalérie by asi zblednul závistí. To už skoro začalo zavánět nějakou parodií. Zachraňuje to střílečka v závěru. Jinak Lee Marvin i Gene Hackman maj na kontě rozhodně lepší filmy. Za vidění stojí debutující Sissy Špaček. 60%(29.8.2014)

• Cushing

Lákavý námět, ale příšerná režie a otřesný střih. Herecké výkony bych odpustil, o ty tady jde až v poslední řadě. Trh s dobytkem a zdrogovanými nahými kráskami je dobrý nápad, rád bych ho viděl v lepším filmu. Skoro nic jiného si z tohoto těžkopádného pokusu nepamatuju. Mimochodem -- proč to má český název Konec rozkvětu, proboha? Nabízí se třeba... Roštěná.(5.5.2008)

Marvin je sice drsnej vymahač, ale Hackman a jeho partička psychopatických vidláků si nebere servítky a tak když skončíte v takovým buranově, tak můžete klidně zmizet beze stopy a být například nasekáni do párků nebo rozšmelcováni kombajnem. Pecka film někdo sedmdesátkový tempo nesnáší, já ho miluju navíc tady se při krátké stopáži nelze ani nudit. Ten finální masakr se vznáší ve vzduchu po celej film a všechno postupně graduje, tak to mám rád. Dal bych lepší 4*, ale přidám i tu pátou když vidím to podhodnocení zde.95%(3.8.2016)

• - První filmová role herečky Sissy Spacek. Předtím se objevila v roce 1970 jako komparz ve filmu Trash. (JayKey)