Konec rozkvětu

Lalo Schifrin

Joe Wizan

Carl Pingitore
  • Cushing

Lákavý námět, ale příšerná režie a otřesný střih. Herecké výkony bych odpustil, o ty tady jde až v poslední řadě. Trh s dobytkem a zdrogovanými nahými kráskami je dobrý nápad, rád bych ho viděl v lepším filmu. Skoro nic jiného si z tohoto těžkopádného pokusu nepamatuju. Mimochodem -- proč to má český název Konec rozkvětu, proboha? Nabízí se třeba... Roštěná.(5.5.2008)

Jednoduchá žánrovka, která si s ničím neláme hlavu a stojí na nezvyklém prostředí a dvou silných charakterech, které hrají velké osobnosti. Přidejte hezkou Sissy a nápaditou přestřelku ve slunečnicovém poli a máte příjemnou zábavu na všední večer. Jako bonus berte nádhernou širokoúhlou kameru! Nick vyrazí do Kansasu vymáhat dluhy a má dost práce, aby se zpátky nevrátil bez peněz a ve střývku jako jeho předchůdci... 70%(15.9.2010)

Opravdu drsný film plný napětí a skvělých akcí. Násilí si žádá násilí. Nikdy nevíš, zda v párcích nekonzumuješ člověka. Takže prostředí jatek bylo vybráno víc než dobře. Lee Marvin prýštil charismatem na každém kroku, elegán ve světlém obleku, co umí chránit ženskou krásu a střílet zároveň. Ta chvíle, kdy s mladou holkou ze sirotčince utíká obilným polem před kombajnem, je masakrová. Ten tlustý řidič vypadá, že to chce ubrzdit, ale on je naopak s velkou vervou chce přejet. Gene Hackman hrál excelentně vidláka z Kansasu, co rád drůbka:))(14.4.2009)

Marvin je sice drsnej vymahač, ale Hackman a jeho partička psychopatických vidláků si nebere servítky a tak když skončíte v takovým buranově, tak můžete klidně zmizet beze stopy a být například nasekáni do párků nebo rozšmelcováni kombajnem. Pecka film někdo sedmdesátkový tempo nesnáší, já ho miluju navíc tady se při krátké stopáži nelze ani nudit. Ten finální masakr se vznáší ve vzduchu po celej film a všechno postupně graduje, tak to mám rád. Dal bych lepší 4*, ale přidám i tu pátou když vidím to podhodnocení zde.95%(3.8.2016)

Drsňák Lee Marvin versus dva bráchové - brutální bestie (Gene Hackman a Gregory Walcott), k tomu hezká Sissy Spacek, skvělá hudba Lalo Schifrina, blonďáci s brokárnama a cool scény jako úvodní titulky s rozsekáním krav, honička s kombajnem v poli a následné sešrotování auta kombajnem, přestřelka mezi slunečnicemi a závěr ve chlívě. Drsnej sedmdesátkovej nářez.(28.1.2010)

• - První filmová role herečky Sissy Spacek. Předtím se objevila v roce 1970 jako komparz ve filmu Trash. (JayKey)