Bakaláři - Série 11 (1982) (série)

Telegram (S11E16)

(epizoda)

Na tuhle písničku nikdy nezapomenu! ... Karel (J. Hanzlík) jede navštívit svou dívku Stáňu Dvořákovou (D. Kolářová), která slaví narozeniny. Chce ji překvapit a osobně poblahopřát. Na sídlišti ale zabloudí a pošťačka ho zavede na správnou adresu. Přitom mu sdělí, že se jeho dívka právě vdává – právě ji nese svatební blahopřání. A opravdu, z jejího okna je slyšet hudba. Zklamaný mladík jde raději do hospody, kde vypráví místním štamgastům (V. Menšík a O. Lackovič), co se mu přihodilo. Náhodou se tam objeví jeho dívka, která mu vše vysvětlí... Více už vám ale neprozradíme, podívejte se na dnešní bakalářský příběh. (Česká televize)

cheyene

Pěkná romantická povídka o málem pokažené svatbě skrze nedorozumění. Hanzlík a Kolářová potvrzují, že byli jedním z nejlepších hereckých párů v naší kinematografii a Vladimír Menšík nezapře svůj výjimečný talent. ()

topi

To je snad první případ, kdy mě Vladimír Menšík pěkně lezl na nervy. Jeho bodrá postava, které všechno ví a každýho poučuje mě fakt solidně otravovala. Zápletka klasická volovina, ostatně to už jsem u bakalářů zvyklej. ()

rakovnik

Jednání všech postav není úplně logické, nicméně povídka o popletené pošťačce a sousedovi z hospody má svůj půvab. Ani nevím, zda bych chtěl potkat Vladimíra Menšíka v hostinci, protože s ním se člověk určitě skvěle pobaví, ale nepopovídá, když nepustí nikoho ke slovu. Příjemná a zábavná, skvěle obsazená televizní jednohubka. ()

EKLEKTIK

"Pánové, my jsme se nachomejtli k něčemu zvláštnímu." Partnerský příběh, natočený podle zadaného tématu "Písnička, na kterou nezapomenu", vyprávějící o jednom přeslechu a překlepu a o tom, že telegramy byly vlastně předchůdci dnešních "esemesek". ()

MickeyStuma

Ve své době populární filmová a seriálová dvojka Hanzlík-Kolářová tentokrát v bakalářském příběhu, který je reálný jako život sám. V roli štamgasta jisté hospůdky ale velice vyčnívá Vladimír Menšík. Jeho vypravěčský talent zde prezentovaný velice připomíná jeho silvestrovské bály. Děj samozřejmě má v jistých chvílích své mouchy, ale jinak se jeví zcela na své bakalářské zaměření zcela adekvátně. ()

ostravak30

Chlapec měl opravdu štěstí, že to nezabalil rovnou a neodjel, možná by si to už nikdy nevysvětlili. Místo toho šel do hospody a tam ho nakonec štěstí potkalo. Poučení: nikdy neposlouchejte cizí domněnky a drby. Radši si vše ověřit na místě a sám. Ale částečně za to může i dívka. Mohla ho někde čekat nebo mu novinu mohla sdělit. Povídka je zajímavá nejen vyprávěním Vladimíra Menšíka, a kdo ví, kolik z toho bylo ve scénáři, ale hlavně faktem, že dnes už by se něco podobného stát nemohlo. Nebo mohlo, ale díky mobilům se tomu dá snadno předejít. ()