poster

Životní jistoty

 • Velká Británie

  The Safety of Objects

 • Slovensko

  Životné istoty

Drama

Velká Británie / USA, 2001, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radiq
  **

  Byl v tom pěknej zmatek, nevěděl jsem kdo s kým. Ten, kdo nechce vědět děj, ať si tohle dál nečte. Chci totiž nastínit, jak moc zamotané to bylo: Matka, co chce v soutěži (při které jí pomáhá právník, kterýho přeskočili v práci s povýšením a tudíž ho všechno sere), vyhrát auto, se stará o syna, kterej je v komatu, kam se dostal při havárce, kdy se málem srazil se svou ségrou v autě, když jela dom po šukačcce se svým sousedem, jehož brácha je úchyl na panenky a matka málem zahne a její kámoška je jiná sousedka, co pařila s tím klukem v komatu a její dceru teď unese kluk, co byl v autě při havárce s ním a vyhanrazuje si ní svýho mrtvýho bráchu. A všichni sou to svoji sousedi a motá se do toho minulost a všechno. Slabej odvar Americké krásy.(5.9.2006)

 • ChewieDC
  ****

  Ledová bouře, Americká krása a The Safety of Objects. Všechny tyto filmy jsou si něčím podobné. Všechny tyto filmy ukazují americké rodiny žijící v předměstských domečních s krásnými zahradami, ale uvnitř domů, pod povrchem toho všeho krásného, je cítit hniloba. Film se vyznačuje zručnou režií, oscarovými hereckými výkony (zejména Glenn Close je fenomenální) a dobrým, lidsky emotivním, scénářem. Bohužel je možná místy příliš zdlouhavý a některé velice kvalitně sestříhané scény jsou až příliš drasticky přerušovány.(10.12.2003)

 • kareen
  ***

  No nebylo to špatné, herecké výkony hlavně ženských představitelek na úrovni, ale vzájemné vztahy byly na můj vkus už moc překombinované, navíc většina mužských postav je tu vykreslena příliš jednostranně negativně a co je hlavní, tvůrci nezvládli moc dobře přechody mezi různými časovými rovinami, takže jsem se chvílemi trochu ztrácela v ději.(14.3.2013)

 • Balet
  *****

  Poměrně složitá a překombinovaná propojenost osudů čtyř rodin mě občas rozesmála, ale na druhou stranu se režisérce podařilo rozprostřít do těch dvou hodin velké, ale přehledné množství postav. Obyčejně se u filmů ztrácím v přívalu osudů, ale tady je to udělané tak, že po dvaceti minutách jsem měl přesně jasno, kdo ke komu patří... Navíc sem jistým způsobem ty postavy chápal (jejich jednání a motivace) a trochu jsem se s většinou ztotožnil...(29.8.2006)

 • Rimsy
  *****

  Výtečný, dokonalý film, tak nějak prostě o životě. Takovéto filmy mám hrozně rád a jde jen o to, jestli mě dokáží zaujmout strašně moc, nebo jenom moc:). V těchto projektech se může lehce stát, že autoři prostě vyprávějí příběhy ze života, ale výsledné poselství či pointa se mohou vytratit. Ale zde je tomu přesně naopak. Příběh úžasným a strhujícím způsobem graduje a člověk je do příběhu vtahován čím dál tím víc. Skvělé výkony herců (tradičně famozní Glenn Close) jsou po tomto chvalozpěvu samozřejmostí. Fantastické dílo. 100%!(2.9.2006)

 • - Kristen Stewart v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)