Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomto filmu sledujeme osudy čtyř rodin z předměstí, které se musí vyrovnat s různými životními problémy a těžkostmi. Život Esther Goldové (Closeová) se točí jen okolo nemocného syna, Jim Train (Mulroney) prožívá zmatky, když ho v práci přeskočí a není povýšen, rodina Annette Jenningsové (Clarksonová) se plete do jejího rozvodu a Helen Christiansonová (Placeová) musí konečně něco udělat se svým životem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

ChewieDC 

všechny recenze uživatele

Ledová bouře, Americká krása a The Safety of Objects. Všechny tyto filmy jsou si něčím podobné. Všechny tyto filmy ukazují americké rodiny žijící v předměstských domečních s krásnými zahradami, ale uvnitř domů, pod povrchem toho všeho krásného, je cítit hniloba. Film se vyznačuje zručnou režií, oscarovými hereckými výkony (zejména Glenn Close je fenomenální) a dobrým, lidsky emotivním, scénářem. Bohužel je možná místy příliš zdlouhavý a některé velice kvalitně sestříhané scény jsou až příliš drasticky přerušovány. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Výtečný, dokonalý film, tak nějak prostě o životě. Takovéto filmy mám hrozně rád a jde jen o to, jestli mě dokáží zaujmout strašně moc, nebo jenom moc:). V těchto projektech se může lehce stát, že autoři prostě vyprávějí příběhy ze života, ale výsledné poselství či pointa se mohou vytratit. Ale zde je tomu přesně naopak. Příběh úžasným a strhujícím způsobem graduje a člověk je do příběhu vtahován čím dál tím víc. Skvělé výkony herců (tradičně famozní Glenn Close) jsou po tomto chvalozpěvu samozřejmostí. Fantastické dílo. 100%! ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Zajímavá skládačka životních osudů čtyř středostavovských rodin z předměstí amerického města. Kladem je vynikající obsazení s plnokrevnými hereckými výkony, zejména Patricia Clarkson a Glenn Close si zaslouží absolutní uznání, ony vůbec ženské postavy jsou lépe napsané a na režii je poznat ženská ruka. Zpočátku dělalo trošku problém vyznat se v množství postav a přiřadit je ke správné rodince, orientaci znesnadňuje i rychlý střih, který střídá jak hrdiny, tak místo děje, a to někdy poněkud samoúčelně. Problém je i v počtu psychických problémů a životních karambolů hrdinů filmu, je přece jen znát určitá účelost scénáře. Na druhou stranu, řada scén a mikropříběhů má svou psychologickou sílu a vypovídá o krizi americké střední třídy současnosti. Celkový dojem: 75 %. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Príliš veľa tém na jeden film, slabšiu polovicu z nich vypustiť a bolo by to super. Máme tu matku starajúcu sa o syna v kóme, súťaž o auto, právnika s krízou identity, podivný únos dievčaťa o ktorom si únosca myslí, že je chlapec, oboznamovanie sa detí so sexualitou, chlapec zamilovaný do Bárbiny, porozvodové problémy... a ešte pár ďalších. Menej je niekedy viac. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

No nebylo to špatné, herecké výkony hlavně ženských představitelek na úrovni, ale vzájemné vztahy byly na můj vkus už moc překombinované, navíc většina mužských postav je tu vykreslena příliš jednostranně negativně a co je hlavní, tvůrci nezvládli moc dobře přechody mezi různými časovými rovinami, takže jsem se chvílemi trochu ztrácela v ději. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Kristen Stewart v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama