Ďábelská lest

• USA Diabolique (více)

V prestižní chlapecké škole vládne nekompromisně a tvrdě ředitel Guy Baran. Jeho drsnému drilu se neochotně podrobuje i jeho manželka Mia a milenka Nicol. Oběma však jednoho dne dojde trpělivost a rozhodnou se despotického Guya zavraždit. I přes komplikace při vraždě a ukrývaní mrtvoly se zdá být vše v pořádku až do chvíle, kdy zjistí, že mrtvola záhadně zmizela... (oficiální text distributora)

Adramelech

Původní francouzská verze z roku 1955 je výrazně lepší. Tento remake byl sice obohacený o lesbické prvky, ale z poctivého francouzského policisty ve výslužbě, který byl jako vystřižený z nějaké detektivky, udělali policistku v invalidním důchodu. Také trochu opentlili konec ve snaze, aby byl dramatičtější, ale spíše to jenom pokazili. Tak to dopadá, když si někdo na původním dobrém příběhu chce přihřát svoji polívčičku. Co takhle vymyslet vlastní příběh? Jenže to nám moc nejde, že? Chechik a Roos by za tohle měli jít stát na hanbu. ()

Morholt

No originál neznám a veškeré chutě na to, abych se na něj někdy podíval, jsem ztratil. Alespoň dočasně. Diabolique je tupý thriller s debilně podanou zápletkou. Ano, jsou tu Sharon před botoxem s královnou Margot a občas vykoukne i Kathy Bates, ale na ty všechny se můžu podívat na obrázku a nemarnit přes půldruhé hodiny. 30% ()

tron

DIABOLSKÚ PASCU nemám rád od prvého pozretia. Jeremiah Chechik (kultová griswoldovská komédia VIANOČNÉ PRÁZDNINY) sa márne snaží - ak talent chýba, tak chýba a nedá sa s tým nič urobiť. Zostáva snaživá (ale nakoniec mizerná) kráska Sharon Stone, zakríknutá (no nepresvedčivá) Isabelle Adjani, Chazz Palminteri (ZVYČAJNÍ PODOZRIVÍ, PRÍBEH Z BRONXU) sa predstavuje v ďalšej svojej (nudnej) variácii na „živočíšneho arogantného nadsamca“ a tak nakoniec vyhráva vždy výborná Misery a Dolores Kathy Bates v podpornej roličke vyšetrovateľky. Nudný, nezáživný a ukážkovo rutinný americký (akože psychologický) triler. ()

murakamigirl

Toto je 1 z tých brakovejších odrôd, ktroú sa mi poviedlo vidieť dvakrát, pretože pamäť to úspešne skartovala do 24h a tv upútavka moju pochybnú dušu zakaždým navnadila. :) Najväčšia hrozba televízií nie sú telenovely, nie!!!, ale práve tie ich upútavky, čo častokrát vedia byť tak táák tááááák sexi.....! ()

Madison

Dokonale omieľané klišé, ktoré má však správne hororové napätie a mysteriózny podtext. Sharon Stone je diabolskejšia než celá hollywoodska plejáda hviezd a rozkošná Isabelle Adjani mi často pripomínala Sophie Marceau. Pointa je pomerne očakávaná, ale hustú atmosféru nejde ignorovať, aj teraz mi totiž behá mráz po chrbte. ()

• Film byl natočen podle knihy „Celle qui n'était plus“ (1952) Pierra Boileaua a Thomase Narcejaca. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo v okolí Pittsburghu. (Terva)