Ďábelská lest

Diabolská lesť

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1996, 107 min

• lesumir

Takhle zdupat vynikající film, snad jeden z nejlepších thrilleru, který kdy vznikl, je docela zločin. Sharon Stone vypadá jak barová kurva, bývala jeptiška neumí hrát a jejich povedenej chlap je slizkej až to bolí. Kathy Bates jako jediná ve formě, ale na původního detektiva z originálního snímku fakt nemá.(30.8.2009)

Thriller, který se dostane na televizní obrazovky jen v nočních hodinách všedních dnů, od kterého nic neočekáváte a také nic nedostanete. Vyčkávání, zda-li dámy s "kostlivcem ve skříni", v tomto případě téměř do slova, dostihne ruka zákona v podobě nevyzpytatelné policistky, rozhodně nedoprovází atmosféra, při níž by tuhla krev v žilách. Film od průměrného dojmu nezachrání slušné obsazení hlavních rolí ani pár zvratů, o kterých napovídá sám název filmu. Propracovanější alternativou na podobné téma je snímek Nebezpečné hry. Alternativa: Wild Things.(19.12.2009)

Cynický ředitel chlepecké internátní školy Guy Baran je manželem bývalé jeptišky Mii a milencem přísné učitelky Nicole Hornetové. Ženy spolu uzavřou spojenectví, a když Nicole přesvědčí Miu, aby sadistického muže zavraždily, vymyslí plán.Vylákají ho do Nicoliina domu v Pittsburghu, kde ho Mia pomocí alkoholu a uspávadla omámí, a pak ho společně utopí ve vaně. Tělo převezou na pozemek školy a hodí ho do bazénu, zaneseného listím. když všaž další den zahradník na příkaz bazén vypustí, ukáže se, že mrtvola zmizela. Místo toho se objeví fotografie, na nichž je Guy a také obě ženy, jak vynášejí koš z domu. Podle Nicol je někdo viděl a teď je bude chtít vydírat. O případ se začne zajímat inspektorka Vogelová, která chce Mii pomoci a pustí se do pátrání. Zcela nečekaně se Mia ocitne tváří v tvář mrtvému manželovi, který se před ní vztyčí z vany, a dostane srdeční záchvat. Plán milenců, kteří se chtěli zbavit nepohodlné manželky, se zřejmě zdařil. Jenže vzápětí zmizí Miino tělo. A tak je tenhle thriller pěkně zamotaný, nepředvídatelný, Sharon Stone to v něm sekne a má to grády. 70%(16.2.2009)

Pokud znáte originál z roku 1955, je celkem zbytečný na tenhle remake koukat. Všechny ty překvapení a záhady, kam se ztratila mrtvola, už budete stejně znát. Tady se tvůrci pokusili akorát "vylepšit" závěr. Takže ve chvíli, kdy originál končí, se to tady ještě trochu zamotá a film dopadne tak trochu jinak. A podle mě to je změna k horšímu. Ten originální konec se mi líbil víc. Přesto oba filmy hodnotim stejně. Remake mi přišel přecejenom o něco svižnější.(19.11.2014)

Od oné osudové události přesně víte, na koho že budu nalíčena ta "ďábelská lest", což je škoda. Nejvíce mě štvala postava Isabelle Adjani, ta její naivita, odevzdanost a slabost. Přesto to není tak hrozné, jak recenze možná naznačují. Hudební terminologií bych to označil jako předskokana Nebezpečným hrám.(5.3.2015)

• - Producent James G. Robinson odešel od projektu v době, kdy Sharon Stone odmítla natočit scénu, kde měla být nahá. (Terva)

• - Film byl natočen podle knihy „Celle qui n'était plus“ (1952) Pierra Boileaua a Thomase Narcejaca. (Terva)

• - Gabriel Byrne, Jeremy Irons a Jack Nicholson odmietli úlohu Guya Barana. (misterz)