Ďábelská lest

Diabolská pasca

Diabolská lesť

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1996, 107 min

Cynický ředitel chlepecké internátní školy Guy Baran je manželem bývalé jeptišky Mii a milencem přísné učitelky Nicole Hornetové. Ženy spolu uzavřou spojenectví, a když Nicole přesvědčí Miu, aby sadistického muže zavraždily, vymyslí plán.Vylákají ho do Nicoliina domu v Pittsburghu, kde ho Mia pomocí alkoholu a uspávadla omámí, a pak ho společně utopí ve vaně. Tělo převezou na pozemek školy a hodí ho do bazénu, zaneseného listím. když všaž další den zahradník na příkaz bazén vypustí, ukáže se, že mrtvola zmizela. Místo toho se objeví fotografie, na nichž je Guy a také obě ženy, jak vynášejí koš z domu. Podle Nicol je někdo viděl a teď je bude chtít vydírat. O případ se začne zajímat inspektorka Vogelová, která chce Mii pomoci a pustí se do pátrání. Zcela nečekaně se Mia ocitne tváří v tvář mrtvému manželovi, který se před ní vztyčí z vany, a dostane srdeční záchvat. Plán milenců, kteří se chtěli zbavit nepohodlné manželky, se zřejmě zdařil. Jenže vzápětí zmizí Miino tělo. A tak je tenhle thriller pěkně zamotaný, nepředvídatelný, Sharon Stone to v něm sekne a má to grády. 70%(16.2.2009)

Největším kamenem úrazu tohoto filmu je průměrný, místy nezajímavý děj a průměrné výkony herců. Při sledování filmu jsem si připadal jako na horské dráze. Určité pasáže jsou velice zajímavé a přinutí vás u filmu uvažovat, ale potom přijdou dlouhé minuty nudy a nic se vlastně neděje. Vypadá to, že se zastavil čas a pořád dokola se probírají nedůležité věci. Kamera a celková kvalita obrazu je docela dobrá. Málo kdy jsem si všiml nějaké chyby záběrů a kvalita obrazu byla jistě lepší než mi nabídla moje kabelovka. Co se týká atmosféry filmu, tady budu trochu skeptický. Občas se najdou světlejší chvilky doprovázené velice vkusně vybranou hudbou, která navodila skvělou atmosféru, ale většina filmu se táhne v nudném duchu. Právě hudba patří mezi jednu z věcí, která se mi líbila na filmu nejvíc. Nejde sice o nic zázračného, ale myslím si že vás neurazí. Herecké výkony jsou taky průměrné a pouze Sharon Stone může být s tím svým spokojená.(7.5.2010)

Onedlho sa pustim do originalnej francuzskej verzie tohto filmu DABELSKE ZENY (1955), takze som zvedavy, o kolko je original lepsi, pretoze ked som tento film videl v kine a teraz pred nedavnom opät, nemam ten pocit, ze by bol az taky slaby, aby som mu dal iba 2 hviezdicky. Dobre, mozno bol scenar pre mnohych blby, alebo aj herecke vykony, ale ja s tym proste nesuhlasim. Napätie bolo vo filme dost velke, takze zostavam pri styroch hviezdickach... 09.04.2010 _______ Sharon Stone - (Nicole Horner) +++ Isabelle Adjani - (Mia Baran) +++ Chazz Palminteri - (Guy Baran) +++ Kathy Bates - (Det. Shirley Vogel) +++ Shirley Knight - (Edie Danziger) +++ Hudba: Randy Edelman +++(9.4.2010)

Podľa mňa dosť neprávom podceňovaný remake Francuzského Les Diaboliques z roku 1955.Ústrednej dvojici Sharon Stone a mojej obľúbenej Isabelle Adjani som to bez problémov uveril a film na mňa zapôsobil podstatne viac,ako pôvodný snímok a to sa mi naozaj často nestáva...(2.2.2015)

• CaptainNor

Sharon Stone je nadmíru krásná a přitažlivá žena i dnes, tak proč se proboha chová jako pistolník nebo námořník, když to není bezpodmínečně nutné? Isabele Adjani je křehká a dětsky půvabná s nádherně vlhkým pohledem, ale ani takové kočky nezachránily podprůměrný thriller. Námět je zajímavý, ale nedotažený a užuž jsem to chtěl vzdát, když se na scéně objevila Kathy Bates v roli bystrého a inteligentního detektiva a dosavadní plytkost jako by byla polita živou vodou. Přesto se film nedostal z podprůměrných hodnot, ale bude-li někdy jako příloha v novinách, 40 korun za něj dám.(31.5.2008)

• - Gabriel Byrne, Jeremy Irons a Jack Nicholson odmietli úlohu Guya Barana. (misterz)

• - Producent James G. Robinson odešel od projektu v době, kdy Sharon Stone odmítla natočit scénu, kde měla být nahá. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v okolí Pittsburghu. (Terva)