Ďábelská lest

Diabolská lesť

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1996, 107 min

• tron

DIABOLSKÚ PASCU nemám rád od prvého pozretia. Jeremiah Chechik (kultová griswoldovská komédia VIANOČNÉ PRÁZDNINY) sa márne snaží - ak talent chýba, tak chýba a nedá sa s tým nič urobiť. Zostáva snaživá (ale nakoniec mizerná) kráska Sharon Stone, zakríknutá (no nepresvedčivá) Isabelle Adjani, Chazz Palminteri (ZVYČAJNÍ PODOZRIVÍ, PRÍBEH Z BRONXU) sa predstavuje v ďalšej svojej (nudnej) variácii na „živočíšneho arogantného nadsamca“ a tak nakoniec vyhráva vždy výborná Misery a Dolores Kathy Bates v podpornej roličke vyšetrovateľky. Nudný, nezáživný a ukážkovo rutinný americký (akože psychologický) triler.(19.12.2004)

• Alojs

5/10. Není to tak strašné, jak bývá u Stoneové zvykem. Naopak - spojení s Isabelle jí svědčí. Obě mají něco do sebe a obě jsou natolik sexy, že bych ledva přestoupil na jejich školu. Nebýt však hezkých koček v popředí, nejspíš bych na to nekoukal (zápletka je sice slušně rozjetá, pak ale upadá a utápí se ve vlastní zamotanosti). A nemít krátkou paměť, nejspíš bych na to nekoukal ani podruhé. Přesto všechno - film naskýtá hned několik scén, které se mi bůhvíproč vryly do paměti (výlov mrtvoly z bazénu a hororové stihy v koupelně).(13.9.2007)

Dokonale omieľané klišé, ktoré má však správne hororové napätie a mysteriózny podtext. Sharon Stone je diabolskejšia než celá hollywoodska plejáda hviezd a rozkošná Isabelle Adjani mi často pripomínala Sophie Marceau. Pointa je pomerne očakávaná, ale hustú atmosféru nejde ignorovať, aj teraz mi totiž behá mráz po chrbte.(21.2.2010)

Viděl jsem pouze tento prý remake, srovnání nemám. Problém thrillerů bývá ten, že každým dalším shlédnutím ztrácejí svojí sílu, protože člověk se už nebojí tam, kde má. Myslím , že S.Stone má/umí udělat tak ďábelské oči, že se člověk bojí jen vidí její oči. Isabelle Adj. vypadala, že jí klepne Pepka každou minutou, jak byla vyděšená a Kathy Bates byla dobrá a správně šťouravá detektivka nebo detektivnice ??. Thriller se mi moc líbil , byla to opravdu Ďábelská lest !!!(25.12.2010)

Od oné osudové události přesně víte, na koho že budu nalíčena ta "ďábelská lest", což je škoda. Nejvíce mě štvala postava Isabelle Adjani, ta její naivita, odevzdanost a slabost. Přesto to není tak hrozné, jak recenze možná naznačují. Hudební terminologií bych to označil jako předskokana Nebezpečným hrám.(5.3.2015)