Ďábelská lest

Diabolská lesť

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1996, 107 min

• Morholt

No originál neznám a veškeré chutě na to, abych se na něj někdy podíval, jsem ztratil. Alespoň dočasně. Diabolique je tupý thriller s debilně podanou zápletkou. Ano, jsou tu Sharon před botoxem s královnou Margot a občas vykoukne i Kathy Bates, ale na ty všechny se můžu podívat na obrázku a nemarnit přes půldruhé hodiny. 30%(4.2.2014)

Onedlho sa pustim do originalnej francuzskej verzie tohto filmu DABELSKE ZENY (1955), takze som zvedavy, o kolko je original lepsi, pretoze ked som tento film videl v kine a teraz pred nedavnom opät, nemam ten pocit, ze by bol az taky slaby, aby som mu dal iba 2 hviezdicky. Dobre, mozno bol scenar pre mnohych blby, alebo aj herecke vykony, ale ja s tym proste nesuhlasim. Napätie bolo vo filme dost velke, takze zostavam pri styroch hviezdickach... 09.04.2010 _______ Sharon Stone - (Nicole Horner) +++ Isabelle Adjani - (Mia Baran) +++ Chazz Palminteri - (Guy Baran) +++ Kathy Bates - (Det. Shirley Vogel) +++ Shirley Knight - (Edie Danziger) +++ Hudba: Randy Edelman +++(9.4.2010)

Největším kamenem úrazu tohoto filmu je průměrný, místy nezajímavý děj a průměrné výkony herců. Při sledování filmu jsem si připadal jako na horské dráze. Určité pasáže jsou velice zajímavé a přinutí vás u filmu uvažovat, ale potom přijdou dlouhé minuty nudy a nic se vlastně neděje. Vypadá to, že se zastavil čas a pořád dokola se probírají nedůležité věci. Kamera a celková kvalita obrazu je docela dobrá. Málo kdy jsem si všiml nějaké chyby záběrů a kvalita obrazu byla jistě lepší než mi nabídla moje kabelovka. Co se týká atmosféry filmu, tady budu trochu skeptický. Občas se najdou světlejší chvilky doprovázené velice vkusně vybranou hudbou, která navodila skvělou atmosféru, ale většina filmu se táhne v nudném duchu. Právě hudba patří mezi jednu z věcí, která se mi líbila na filmu nejvíc. Nejde sice o nic zázračného, ale myslím si že vás neurazí. Herecké výkony jsou taky průměrné a pouze Sharon Stone může být s tím svým spokojená.(7.5.2010)

• mira007

Sharon Stone a Isabelle Adjani jako milenka a manželka, které spojí síly , aby se zbavili svého despotického milence/ manžela Chazze Palminteriho, což je můj oblíbený představitel drsných italomafiózů. ( jeho film Příběh z Bronxu je jeden z mých nejoblíbenějších). Obsazení, námět a trailer slibovali bohužel daleko víc, než jsem jako divák dostal.(26.5.2020)

Dokonale omieľané klišé, ktoré má však správne hororové napätie a mysteriózny podtext. Sharon Stone je diabolskejšia než celá hollywoodska plejáda hviezd a rozkošná Isabelle Adjani mi často pripomínala Sophie Marceau. Pointa je pomerne očakávaná, ale hustú atmosféru nejde ignorovať, aj teraz mi totiž behá mráz po chrbte.(21.2.2010)

• - Producent James G. Robinson odešel od projektu v době, kdy Sharon Stone odmítla natočit scénu, kde měla být nahá. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v okolí Pittsburghu. (Terva)

• - Gabriel Byrne, Jeremy Irons a Jack Nicholson odmietli úlohu Guya Barana. (misterz)