Kdyby zdi mohly mluvit 2 (TV film)

If These Walls Could Talk 2

Drama / Romantický / Povídkový

USA, 2000, 96 min

Najviac sa mi tu páčila Chloe Sevigny, pretože oproti afektovanej Sharon Stone absolútne vyniklo jej prirodzené herectvo. Vlastne ma očarila až tak, že by som bola schopná spliesť si ju s chlapcom :) Nepochybujem o tom, že má medzi lesbičkami skalné fanynky. Michelle Williams bola absolútne okúzľujúca, ako esencia krehkej ženskosti. Nemyslela som si, že uvidím dve svoje obľúbené herečky spolu v tak žhavých a kontroverzných roliach. Fungovalo im to skvelo, je vidieť, že herecké umenie nezávisí na veku ani skúsenostiach, ale je to o talente, ktorý v sebe buď máte a všetko plynie prirodzene, alebo nemáte a potom pôsobíte strojene a nepresvedčivo. Príbehy boli typicky americké, zrejme presne cielené na komerčné publikum, preto aj ich podanie nebolo výnimočne originálne, avšak kvôli mojim obľúbeným divám, ktorých fascinujúce umenie hrať, aj priemerné povýšili na výnimočné, musím hodnotiť 4*.(27.8.2013)

rozhodně zajímavé téma, tentokrát o lesbičkách, ale je to jedno, jestli je to o gayích, nebo o holkách všechno je to jedna normální skupina, když si můžu vybrat, tak nejvíc se mě líbil druhý příběh, třetí je netradiční nelehký, protože se jedná o dvě holky, které by chtěly mimčo, ale není to zas tak jednoduché říct jo nebo ne. tohle pro mě budou vždycky srdcovou záležitostí, kde prostě nemůžu nic vytknout, láska holek která je krásná jedinečná, vřele doporučuji a nerozlišuji, jestli je to jen pro jinou orientaci, je to zkrátka pro všechny,(13.7.2010)

Nevím, čím to je, že ve většině případů film, který je tvořen z více příběhů bývá na tolik vynikající. Avšak ani mne tato otázka tolik netrápí, protože se mi tento film ve výsledku opravdu líbil a nic jiného by mě nemělo zatěžovat. Dávám plný počet hvězdiček, i když to nebylo dokonalé, tak tím více to bylo příjemnější sledovat, a přesně proto takové hodnocení.(24.7.2013)

Televizní triptych s lesbickou tématikou, který neurazí ani nenadchne. První příběh - starosvětské a důstojné. Druhý příběh ve mně zanechal zvláštní pocity. Chloe Sevigny jako lesbická mužatka byla tak neskutečně vilná, až se ve mně všechno naštětilo, nahusilo a naježilo. Ačkoli se nepovažuji za homofoba, najednou ze mě promluvila heterosexualita. Jak se mi jinak pěkné ženské líbí, tak tady se mě zmocnil fyzicky až nepříjemný pocit při pouhém sledování erotické scény s Chloe. Což je důkaz toho, že to jako herečka výborně zvládla. Její mužská esence mě až vyděsila, navlečte i pěknou ženskou do nátělníku, košile a kravaty a je tu rázem hermafrodit. V Chlapci nepláčou to mělo být naopak, strčila by Hilary Swank do kapsy. Její mužský projev byl mnohem výraznější a přirozenější , navzdory jejím vyloženě ženským rysům. Bez třetího příběhu bych se klidně obešla, moderní, ambiciozní L pár s afektovanou Sharon Stone si vyrábí potomka. Jestli mi opravdu něco nesedí, tak závod s ovulací, vajíčky , bazální teplotou a spermatem v hlavní roli. Jako námět na bláznivou komedii ano, ale tohle byla křeč o ničem.(6.9.2013)

Dala bych i více, ale už jsem to viděla vážně dávno, tak se bojím (osudový vývoj mě zastihl u Leona, kterého jsem všem vychválila a pak se styděla). Nicméně působivý film. Strašně moc se mi líbila1. povídka o těch 2 babičkách, co se opravdu milují celý život osudu navzdory. Ten prostřední si moc nepamatuju. Ale ten s Sharon byl boží, u dárcovství spermatu řekne své ženě, když došli tesaři (ty si vybraly), že ježíšové došli, taky, když s tou dávkou jedou autem a vysvětlují to nevyžádaně každému na počkání, prostě krásné. Plné naděje a optimismu.(17.2.2010)