Dobrodružný film z čias kolonizácie Ameriky opisuje osudy, radosti i trápenia 101 mužov, žien a detí, ktorí nastúpili na loď Mayflower na jednosmernú cestu do Nového sveta. Polovica z týchto „pútnikov“ boli náboženskí separatisti a druhá polovica dobrodruhovia, ktorí hľadali finančné príležitosti v novej krajine alebo sa pokúšali uniknúť pred svojou starou identitou či kriminálnou minulosťou. (TV Markíza)

misterz

Určite to nebola strata času. Avšak ide o ukážkový príklad toho, ako prepálená stopáž dokáže podkopať kvalitu filmu. Niektoré scény tu boli vyslovene zbytočné a len trhali moju pozornosť. Na druhú stranu sú tu aj silnejšie momenty, ktorých ale mohlo byť viac. Zaujímavejšie mi prišli postavy indiánov ako prisťahovalcov, aj keď mám dojem, že sa autor snažil o opak. Lepší priemer. 65/100 ()

KoRner

Zbytočne prepálená stopáž v inak vernom historickom filme. O hodinu skrátiť a pridal by som jednu hviezdičku. Skoro akoby sa National Geographic nevedel rozhodnúť, či chce dokument, alebo hollywoodsky veľkofilm o prvých osadníkoch v Amerike. Výprava pekná, herci, ktorých je tu ako maku zas toľko hrať nemusia, ale hodí sa tu každý. Viem si predstaviť v tomto štýle aj ďalšie historické udalosti. ()

jakuib

Jako seriál bych to moc nebral, když to jsou dva díly po hodině a půl. Každopádně věřím, že National Geografic se snažil co nejvěrohodněji vykreslit radosti i obtíže prvních kolonistů, kteří připluli do Ameriky na Mayflower. Příběh je napínavý a velmi poučný. ()

PTuranyi

Historický príbeh lode Mayflower a osady New Plymouth. Ťažko posúdiť vierohodnosť postáv a deja. Film však nezadrháva a technicky je všetko v najlepšom poriadku. Herci svoje role zvládajú, iné je však ako je to napísané v scenári. Ale ani za to sa nemusia autori hanbiť. Riešia sa tu vážne otázky: komu veriť, kto je nepriateľ, ako prežiť. Nedarí sa úplne vybudovať atmosféru napätia a strachu. Možno to ani nebolo cieľom, takže film bez veľkých prekvapení plynie ku koncu. ()

VOjtalapunIK

Fandové klasického filmového schématu (úvod, zápletka, triumfální vítězství hlavní postavy) si zde na své opravdu nepřijdou. Avšak seriál, nebo spíše dvoudílný film krásně plyne, a i když příběh nemá žádný velký zvrat, tak přivodí krásný vhled do tehdejší doby a událostí. Po filmové stránce velice slušná práce. Vizuálně se seriály opravdu povedl a především díky skvělé kameře střihu, zvuku, či věrným rekvizitám navodí divákovi příjemný pocit autentičnosti. Podle mého názoru velice slušná práce a seriál si zaslouží více, než je jeho současné hodnocení. ()

GesikCZ

První část těžký podprůměr, tempo dost vázne, druhá část to naštěstí zachraňuje. Jak již zde bylo řečeno, velmi poučné dílko z dílny NG. ()