Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vincent Eastman (držitel Zlatého glóbu Richard Gere) žije stále stejný a přímočarý život jako úspěšný architekt ve svazku s krásnou, ale odtažitou manželkou (držitelka Zlatého glóbu Sharon Stone). Když pozná vášnivou a temperamentní spisovatelku (Lolita Davidovich), základy jeho bezpečného a předvídatelného života jsou náhle otřeseny. Vincent si musí vybrat mezi svým životem, který vybudoval, a vášní, která by mohla znamenat jeho skutečné štěstí. Pokud však bude čekat příliš dlouho, může se ocitnout na osudné křižovatce. (Magic Box)

(více)

Recenze (36)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Gere má sice ve filmu několik slabších chvilek, ale jinak je v tomto emocionálně komplikovaném příběhu víc než kvalitní a jeho strhující monolog v telefonní budce je neskutečně výbušná záležitost. Pokud si při ní člověk uvědomí jak brilantně dokázal Rydell zachytit tak reálné věci v lidském životě, je jasné, že se mu snímek nemůže nelíbit (a v pohodě ustojí i to trapné jezero ke konci). Pro člověka, který podobný pocit nezažil to bude pravděpodobně jen utahaná a nic neříkající story. ()

milwaukee 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jak Křižovatku, tak i Věci života, ale Křižovatku přece jenom hodnotím o trochu výš. Tedy 100% a to nejen proto, že vím naprosto přesně, o čem to je. A v závěru filmu jsem Richardovi záviděl, že se dokázal rozhodnout, i když mu to už moc platné nebylo. Já se sice rozhodnout nedokázal, ale na štěstí ještě žiju. Nádhernej film po všech stránkách. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Závěr parádní, podobnou křižovatkou každý z nás čas od času projede. Jen mě ta pointa nesebrala tolik, nakolik by mě asi bývala vzít měla. A za to může co? Bingo - lepší předehra. A jen tak mimochodem, sekáči Richarde. Obě tvé osudové ženy sice pěly chválu na tvou tvářičku, ale popravdě; Sharon tě přehrávala už jen pouhým účesem. Velké sousto, veliké... ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se dá pochopit až tak po čtyřicítce :) Mám k němu zvláštní vztah. Prosím nekamenovat, ale řekl bych, že o nevěře a nemanželské osudové lásce moc lepších filmů není. Pokud se dokážete vžít do pocitů, které prožívá Geereho hlavní postava, pak je to jiný film. Je to prostě "K ř i ž o v a t k a". Záleží, jak ji kdo vyřeší. Líbí se mi hodnocení "kaze", že na začátku už měla jasno. No ono bylo právě na začátku záměrně ukázáno, jak to dopadne :) ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Asi jeden z nejlepších vztahových filmů řekla bych… i když je to film o obyčejných lidech, kteří řeší v dnešní době už docela bežné vztahové problémy, bylo to velmi emocionálně kvalitní a náročné (emocionálně kvalitní a náročné to měla i Ríšova postava 🥲). Crush materiál Richard Gere (protože jeho 90s éra byla fakt hodně hot 90s éra 🛐) tam měl hrozně emocionální monology, hlavně teda na konci, v té telefonní budce to bylo vyloženě šílené. 🔥 Do pocitů jeho postavy se nikdo vžívat nechceme. Z té první sexuálním scény jsem traumatizovaná. Všechny postavy měly alespoň jednu silnou větu nebo repliku. Takže je to vlastně film pro všechny, protože se tahle situace může fakt stát každému až je to děsivé. 🕺🏻 A pokud se vám film nebude líbit, ale bude vám už líto to vypnout, protože jste to teda rozkoukali, můžete se alespoň dívat na pěkného muže. 👀 ()

Galerie (22)

Zajímavosti (11)

  • Na dražbě ve které se utká s novinářkou Olivií  Marshakovou (Lolita Davidovich) zakoupí architekt Vincent Eastmen (Richard Gere) kuličkové hodiny Congreve. Po dražbě pak říká: „Jsou anglické a tady je často neuvidíte. Časoměr je to mizerný, ale jsou překrásné".
    Kongrívky jako měřič času opravdu nestojí za mnoho. Kulička běhající cik-cak po šikmé překlápěné ploše má svou dráhu urazit za 20 vteřin. K dosažení pětiminutové denní přesnosti je třeba, aby odchylka od této hodnoty nepřekročovala 0,14 s. To se, s ohledem na ovlivnění valivého odporu kuličky  průběžným usazováním prachu v dráhové štěrbině, zajišťuje jen těžko. Na druhé straně i ve filmu je vidět, že je to krásný stroj. I když šlo prakticky jistě o pozdější repliku, byla cena 500 $, kterou Vincent (vyprovokovaný Olivií ) zaplatil, velmi příznivá. Pořídit dnes takové hodiny pod 1500 $ je téměř nemožné a lepší kousek může stát i desetkrát tolik. (Tixo)
  • Sharon Stone opakovaně prosila Marka Rydella o učast na natáčení. Pak však byla překvapena, že bude hrát frigidní ženu. (Terva)
  • V úvodnej scéne v spálni „ikonické“ hodiny ukazujú pár minút pred 8:00, potom sa okamžite priblížia, aby sa zobrazil detail, ktorý ukazuje, že sa čas zmení na 8:15. (Arsenal83)

Reklama

Reklama