poster

Křižovatka

 • USA

  Intersection

 • Slovensko

  Križovatka

Drama / Romantický

USA, 1994, 98 min

 • golfista
  ****

  Tenhle film se dá pochopit až tak po čtyřicítce :) Mám k němu zvláštní vztah. Prosím nekamenovat, ale řekl bych, že o nevěře a nemanželské osudové lásce moc lepších filmů není. Pokud se dokážete vžít do pocitů, které prožívá Geereho hlavní postava, pak je to jiný film. Je to prostě "K ř i ž o v a t k a". Záleží, jak ji kdo vyřeší. Líbí se mi hodnocení "kaze", že na začátku už měla jasno. No ono bylo právě na začátku záměrně ukázáno, jak to dopadne :)(12.3.2003)

 • Kaka
  ****

  Gere má sice ve filmu několik slabších chvilek, ale jinak je v tomto emocionálně komplikovaném příběhu víc než kvalitní a jeho strhující monolog v telefonní budce je neskutečně výbušná záležitost. Pokud si při ní člověk uvědomí jak brilantně dokázal Rydell zachytit tak reálné věci v lidském životě, je jasné, že se mu snímek nemůže nelíbit (a v pohodě ustojí i to trapné jezero ke konci). Pro člověka, který podobný pocit nezažil to bude pravděpodobně jen utahaná a nic neříkající story.(30.7.2008)

 • Faidra
  ****

  U málokterého filmu jsem tak dlouho váhala, jak ho ohodnotit. Možná je něco pravdy na tom, že naplno na člověka dolehne až poté, co se sám ocitne na nějaké té partnerské nebo životní křižovatce, ale nemyslím si, že je to nutné. Spíš jde o vědomí, že láska, manželství a vztahy vůbec jsou proměnnými v rovnici se stejně nejistým výsledkem jako bývá výsledek snahy podruhé vlézt do jedné řeky. Film má svá nesporná slabá a hluchá místa a některé herecké výkony k nim patří, ale na Gereovi a Stoneové je přinejmenším sympatická jejich snaha ztvárnit protentokrát obyčejné lidi s obyčejnými problémy. Může to chvílemi nudit, chvílemi děsit, chvílemi odpuzovat, ale od toho, co nám provádí život, ostatní i my sami, se to až tak neliší. I když to většinou nemívá tak dramatické rozuzlení.(14.8.2007)

 • Pepinec
  ***

  Závěr parádní, podobnou křižovatkou každý z nás čas od času projede. Jen mě ta pointa nesebrala tolik, nakolik by mě asi bývala vzít měla. A za to může co? Bingo - lepší předehra. A jen tak mimochodem, sekáči Richarde. Obě tvé osudové ženy sice pěly chválu na tvou tvářičku, ale popravdě; Sharon tě přehrávala už jen pouhým účesem. Velké sousto, veliké...(21.10.2011)

 • zdenny
  ****

  Já si nemohu pomoct. Kdysi jsem tento film viděl a před pár dny byl v televizi. Vzpomněl jsem si na něj s tím, že vím, že tam je zajímavý konec, na který jsem si po těch letech už nepamatoval. Takže jsem si toto vztahové drama opravdu vychutnal. Myslím, že zde byl ukázán odvěký problém manželského trojúhelníku, kterému závěrečná tragédie spíš pomohla. Každý si odnesl tu svou pravdu a vlastně všichni byli spokojeni. Richard Gere je prostě velice uhrančivý herec, který dokáže film pozvednout výš, než kde by mohl být. A jako ne velký příznivec dabingu musím uznat, že jeho dabing je opravdu vynikající. Sharon na to, že je považována ne za moc kvalitní herečku, zahrála svou roli kvalitně. Takže já tomuto lokálnímu dramatu dávám čtyři hvězdy i s vědomím, že zde jdu celkem proti proudu.(21.12.2010)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Kanadě. (Terva)

 • - Na dražbě ve které se utká s novinářkou Olivií  Marshakovou (Lolita Davidovich) zakoupí architekt Vincent Eastmen (Richard Gere) kuličkové hodiny Congreve. Po dražbě pak říká: „Jsou anglické a tady je často neuvidíte. Časoměr je to mizerný, ale jsou překrásné".
  Kongrívky jako měřič času opravdu nestojí za mnoho. Kulička běhající cik-cak po šikmé překlápěné ploše má svou dráhu urazit za 20 vteřin. K dosažení pětiminutové denní přesnosti je třeba, aby odchylka od této hodnoty nepřekročovala 0,14 s. To se, s ohledem na ovlivnění valivého odporu kuličky  průběžným usazováním prachu v dráhové štěrbině, zajišťuje jen těžko. Na druhé straně i ve filmu je vidět, že je to krásný stroj. I když šlo prakticky jistě o pozdější repliku, byla cena 500 $, kterou Vincent (vyprovokovaný Olivií ) zaplatil, velmi příznivá. Pořídit dnes takové hodiny pod 1500 $ je téměř nemožné a lepší kousek může stát i desetkrát tolik. (Tixo)

 • - Sharon Stone opakovaně prosila Marka Rydella o učast na natáčení. Pak však byla překvapena, že bude hrát frigidní ženu. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace