Křižovatka

Intersection

Križovatka

Drama / Romantický

USA, 1994, 98 min

Závěr parádní, podobnou křižovatkou každý z nás čas od času projede. Jen mě ta pointa nesebrala tolik, nakolik by mě asi bývala vzít měla. A za to může co? Bingo - lepší předehra. A jen tak mimochodem, sekáči Richarde. Obě tvé osudové ženy sice pěly chválu na tvou tvářičku, ale popravdě; Sharon tě přehrávala už jen pouhým účesem. Velké sousto, veliké...(21.10.2011)

Gere má sice ve filmu několik slabších chvilek, ale jinak je v tomto emocionálně komplikovaném příběhu víc než kvalitní a jeho strhující monolog v telefonní budce je neskutečně výbušná záležitost. Pokud si při ní člověk uvědomí jak brilantně dokázal Rydell zachytit tak reálné věci v lidském životě, je jasné, že se mu snímek nemůže nelíbit (a v pohodě ustojí i to trapné jezero ke konci). Pro člověka, který podobný pocit nezažil to bude pravděpodobně jen utahaná a nic neříkající story.(30.7.2008)

Tenhle film se dá pochopit až tak po čtyřicítce :) Mám k němu zvláštní vztah. Prosím nekamenovat, ale řekl bych, že o nevěře a nemanželské osudové lásce moc lepších filmů není. Pokud se dokážete vžít do pocitů, které prožívá Geereho hlavní postava, pak je to jiný film. Je to prostě "K ř i ž o v a t k a". Záleží, jak ji kdo vyřeší. Líbí se mi hodnocení "kaze", že na začátku už měla jasno. No ono bylo právě na začátku záměrně ukázáno, jak to dopadne :)(12.3.2003)

Já si nemohu pomoct. Kdysi jsem tento film viděl a před pár dny byl v televizi. Vzpomněl jsem si na něj s tím, že vím, že tam je zajímavý konec, na který jsem si po těch letech už nepamatoval. Takže jsem si toto vztahové drama opravdu vychutnal. Myslím, že zde byl ukázán odvěký problém manželského trojúhelníku, kterému závěrečná tragédie spíš pomohla. Každý si odnesl tu svou pravdu a vlastně všichni byli spokojeni. Richard Gere je prostě velice uhrančivý herec, který dokáže film pozvednout výš, než kde by mohl být. A jako ne velký příznivec dabingu musím uznat, že jeho dabing je opravdu vynikající. Sharon na to, že je považována ne za moc kvalitní herečku, zahrála svou roli kvalitně. Takže já tomuto lokálnímu dramatu dávám čtyři hvězdy i s vědomím, že zde jdu celkem proti proudu.(21.12.2010)

U málokterého filmu jsem tak dlouho váhala, jak ho ohodnotit. Možná je něco pravdy na tom, že naplno na člověka dolehne až poté, co se sám ocitne na nějaké té partnerské nebo životní křižovatce, ale nemyslím si, že je to nutné. Spíš jde o vědomí, že láska, manželství a vztahy vůbec jsou proměnnými v rovnici se stejně nejistým výsledkem jako bývá výsledek snahy podruhé vlézt do jedné řeky. Film má svá nesporná slabá a hluchá místa a některé herecké výkony k nim patří, ale na Gereovi a Stoneové je přinejmenším sympatická jejich snaha ztvárnit protentokrát obyčejné lidi s obyčejnými problémy. Může to chvílemi nudit, chvílemi děsit, chvílemi odpuzovat, ale od toho, co nám provádí život, ostatní i my sami, se to až tak neliší. I když to většinou nemívá tak dramatické rozuzlení.(14.8.2007)

• - Natáčení filmu probíhalo v Kanadě. (Terva)

• - Sharon Stone opakovaně prosila Marka Rydella o učast na natáčení. Pak však byla překvapena, že bude hrát frigidní ženu. (Terva)

• - Když si Vincent Eastman (Richard Gere) omývá obličej, je v zrcadle vidět člen natáčecího štábu. (Terva)