Policejní akademie 4: Občanská patrola

Policajná akadémia 4

Komedie / Krimi

USA, 1987, 84 min

• lennyd

Velitel Lassard má další nápad, jak přiblížit policii (a tím i své kadety) veřejnosti. Vytvoří speciální program C.O.P (citizens on patrol), který umožní začlenit obyvatele města po krátkém výcviku do občanských patrol, které budou ve spolupráci s policií potírat kriminalitu. I když se nápad zprvu neukazuje příliš dobrým (zvlášť při snaze kapitána Harrise), brzy se občanské patroly osvědčí ... A klesáme a klesáme - tady si patrně tvůrci vzali příklad z nedávné historie i u nás, jestli si dobře vzpomínám, tak se těmto patrolám u nás říkalo pomocník VB (aka udavač do každé rodiny). No nic, vtipy (několikrát opakované) už nejsou vtipné vůbec (to by bylo aby si Marion Ramsey nevyzkoušela svůj pidihlásek (i v českém dabingu) a Bubba Smith svoji sílu), takže se ani nedivím, že někteří herci to po tomto filmu z celou sérií radši zabalili (Steve Guttenberg, Bob Goldthwait - a dobře udělali). Závěrečná honička (která v každém díle musí "trumfnout" tu předchozí) s balóny a historickými letadly je sama o sobě na odpad! ...(6.9.2010)

• Daryl.Dixon

Před lety jsem tento film považoval za blbej a dnes jsem došel k názoru, že s odstupem času už lepší nebude. Navíc ta baba, co působila jako Jessica Fletcherová, tak to byla pěkná vražda...napsala. Dobrá komedie se nedá stavět na vykradení starých vtípků z předchozích dílů, a demenci většiny postav.(2.8.2014)

• Jara.Cimrman.jr

"Utřete si z hub ty úsměvy, kašpaři." Tak to se mě netýká, protože já jsem se zase tak moc nebavil. Přesto měla čtvrtá návštěva Policejní akademie své světlé chvilky. Třeba jízda na kole po dně naplněného bazénu, babča Feldmanová s Magnumem, záchrana topící se seržantky Callahanové, basket s Hightowerem, varovný výstřel v letícím balónu i tradiční škádlení kapitána Harrise. A pokud by novinářka Mattsonová potřebovala doma ještě něco přítulného, tak jsem poměrně čistotný, brilantně reaguju na povely a umím skvostně vrtět ocáskem.(2.11.2018)

• Prochy38

Jak jsem psal u minulého díli. Sestupná tendence pokračuje a já se obávám, že to jen tak neskončí. U tohohle dílu jsem se už moc nenasmál. Potěšil tradičně Tacklleberry, rozloučili jsme se s Mahoneym, který už asi vděl, že to lepší nebude a vrátil se poručík Harris, což bych viděl jako velké plus. Příjemné zpestření přinesla S. Stone. Naopak mě třeba iritovala ta šílená babka. Pořád to nese ten náboj, ale už tomu dochází pomalu ale jistě šťáva...(31.1.2011)

Tak tohle uz je jen takova nastavovana kase. Goldthwait je se svym pistenim uz otravnej, z novejch "kadetu" tu neni ani jeden zajimavej, vtipu ubylo a je to tak nejak uz furt to samy. Je sice fajn, ze se vratil Bailey, v prvni svy roli se predstavi Spade a je tu mladicka Stone, ale tady uz to proste zaclo jit do haje, takze se ani nedivim, ze v dalsich dilech se uz Guttenberg neobjevil.(27.12.2010)

• - Časopis, který si čte kapitán Harris v nemocnici, je Sports Illustrated's Swimsuit Issue z roku 1986, s Elle Macpherson na obálce. (HellFire)

• - Poslední díl série, ve kterém vidíme Mahoneyho, Nogatu, Copelanda, Sweetchucka a Zeda. (HellFire)

• - Film mal pôvodne režírovať Jerry Paris, autor tretej časti (1986), ale ten pred natáčaním zomrel. (Raccoon.city)