poster

Červi (neoficiální název)

 • Kanada

  Shivers

 • Kanada

  Frissons

 • USA

  Shivers

 • Velká Británie

  Shivers

 • USA

  They Came from Within

Horor / Sci-Fi

Kanada, 1975, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ****

  Myslím, že tímto svým začátkem Cronenberg ovlivnil směr horrorů až do dnešních let ... Témata biologických parazitů, konzumní společnosti, šířících se epidemií dělající z lidí neovladatelné bestie ... To vše a mnohem více, co se v tomto filmu vyskytuje, se prolíná mnoha filmovými žánry (těmi pesymistickými) v podstatě až do dnešních let. Shivers jsou na svoji dobu výborný a výrazný horror, odpudivý, nechutný a i když obsahuje spoustu nahoty a sexuálních útoků, je naprosto asexuální. Jistá "skříženost" s tématicky podobně uvažujícím Romerem se zde nezapře, stejně jako v o něco mladším, lepším a přímo geniálním Cronenbergově díle "RABID", kde je nákaza také hlavním tématem. Myslím, že "Shivers" byly pro začínajícího Cronenberga výtečnou přípravou na právě následující Rabid. Vliv těchto dvou filmů na filmovou kulturu dalších 30ti let dopředu je zde naprosto neoddiskutovatelný...(9.6.2008)

 • fcreading
  *****

  Cronenbergov druhý najlepší film po muche. Tento vynikajúci snímok vznikol v roku 1975 kde trošku niečo kopíruje aj po Romerovich zombíkoch ale po svojom. Nejaký druh červa žije v človeku ktorý vyvynul šialený doktor, ten červ sa prenesie na druhého človeka ktorý pociťuje sexuálne chúťky a je nakazený. Vedúci lekár to bude chcieť zastaviť ale už bude príliš neskoro pretože sa nakazí celý bytový komplex. Koniec bol vynikajúci nakazený ľudia sa vydajú do mesta a nakazia týmato červami každého.(5.1.2009)

 • Djkoma
  ***

  David Cronenberg si užívá svou krvavou hostinu, v které se podávají všichni obyvatelé bytového komplexu SKILINER. Extrémně jednoduchá myšlenka roztažená na celovečerní film působí dosti ironicky. Bohužel je "pointa" filmu opakována stále dokola už asi od půlky a začne brzy nudit. Herci jsou opravdu podivní (lze číst jako špatní) a celé to má podivně úchylný nádech, jak je u Cronenberga zvykem. Celkově tohle není film, podle kterého bych Davida Cronenberga chtěl uctívat, ale jistou myšlenku, která je velmi jednoduše čitelná i přes hromadu pokusů o znechucení diváka, filmu upřít nelze.(5.4.2009)

 • Jordan
  *****

  (možný SPOILER) skvelý horor, cronenbergova štúdia ľudskej podstaty, ktorá nie je ničím iným, ako sexuálnymi pudmi ovládaným zvieraťom, kultové scény (v ktorých sa hororová atmosféra, "lacné" hnusné falicko-výkalové červy a mierny ledva badateľný cynický humor zlievajú dokopy) navyše pre mňa mierne nadčasové (keď vezmem do úvahy veľký boom podobných samostatných vežiakov, mikrosvetov a multifunkčných budov v súčasnosti v Bratislave) - po Hitchcockovi sa Cronenbergovi podarilo urobiť ďalšiu kultovú scénu v kúpeľni :) a kopec ďalších . . . navyše: ja tento film radím k "zombie" filmom - pričom treba urobiť dovetok, že sa jedná o autorsky interpretované zombie (ku koncu filmu a najme záverečné finále v bazéne - to je ako z ukážkového zombie!)(24.6.2007)

 • rykardo
  ***

  SHIVERS nebylo vůbec špatný, to ani náhodou..., jen to prostě nebylo ještě úplně wono. Cronenberg předkládá a rozjíždí téma, ke kterýmu se v budoucnu vrátí ještě xkrát..., s tim rozdílem, že to bude zas o něco víc odvážnější, rafinovanější, sofistikovanější ... a v tom to celý je, u SHIVERS je přeci jenom patrný, že vše je ještě v plenkách, pan režisér se zatím, ještě kapku nesměle, rozhlíží kolem sebe a ještě přesně neví, co všechno si může vůči divákovi dovolit a co nikoliv, víceméně zatím sonduje a prošlapává terén a nabírá dech, aby to mohl o pár let později ( VIDEODROME, THE FLY, DEAD RINGERS atd.) rozjet na plnou čáru a ukázat nám, co v něm skutečně dřímá za talent :-)(1.5.2009)

 • - Pracovní název filmu byl Orgy of the Blood Parasites.

 • - Kanadský novinář Robert Fulford napadl film kritikou v národním magazínu "Saturday Night". Jelikož byl film částečně financován daňovým poplatníkem, Národní filmovou radou Kanady, prohlásil Fulford, že by měli vědět, jak špatný tento film je, když za něj zaplatili. Nejenže tento útok znesnadnil Cronenbergovi shánění prostředků na další průlomové filmy, ale také byl údajně kvůli poničené pověsti vystěhován ze svého bytu. (PußyMagnet)

 • - Film byl natočen za 15 dní. (PußyMagnet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace