Duševní slepota (TV film)

Hysterical Blindness

Lydia Dean Pilcher

Kristina Boden

Scénografie:

Stephanie Carroll

Komorní příběh tří žen, které hledají jistotu a lásku tam, kde není k mání. Ocenění: Zlaté Globy ´03 (USA): - Cena pro nejlepší herečku v hlavní roli (Uma Thurman). - Nominace na cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Gena Rowlands). Televizní ceny Emmy ´03 (USA): - Ceny pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Ben Gazzara), pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Gena Rowlands) a za nejlepší výpravu. - Nominace na ceny za nejlepší casting, za nejlepší kameru, za nejlepší scénář a pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Juliette Lewis). ....Scénář : Laura Cahill. Kamera : Declan Quinn. Hudba : Lesley Barber. Hrají : Uma Thurman jako Debby Millerová, Gena Rowlands jako Virginia Millerová a Juliette Lewis jako Beth.(22.5.2011)

Těžko uvěřit že taková kočka jako je Uma Thurman (Debby) hraje tak zoufalou ženskou, která se musí sama před sebou ponižovat a lízt nějakýmu frajírkovy do zadku, ale to bude zřejmě ta slepota se kterou Debby musí žít :) Každopádně jsem rád že jsem mohl vidět Juliette Lewis a Umu Thurman v jednom filmu.(7.2.2009)

V tomto snímku síce hrajú hviezdy, ale je to malý a nezávislý snímok. O hlavných postavách sa toho príliš nedozvieme a zo začiatku nieje film príliš zaujímavý ale postupne si vás získa. No keby tam nehrali také skvelé herečky ako Uma Thurman, Juliette Lewis a Gena Rowlands nebol by výsledok asi taký zaujímavý a takto určite stojí za pozornosť.(10.5.2004)

"Hledám lásku zn. zoufale"- tak by se dala parafrázovat úporná snaha Debby mít vztah. Každý večer se v baru pracně snaží sbalit chlapa, pracně ho dostat do postele, pracně mu uvařit večeři, aby pak jednoduše nepřišel. Film je to dobrý, ale koukat se na to, jak se dojemně blbá Debby ( a Uma jí hraje vážně skvěle) v jednom kuse ztrapňuje, jak používá kamarádku jako hromosvod, jak žárlí na matku, která na rozdíl od ní pohodový vztah má, to je chvilkama vážně o zdraví.(10.9.2004)

Debby se snaží zalíbit. Vyjít vstříc ve všem, co se po ní žádá a pokud možno i přidat něco navíc, aby byla takovou jakou jí chlap chce (chce?) mít. Jenže, když někdo chodí po světě a na čele má napsáno měj mě rád, těžko se dočká. Musím říct, že její nadšené odpovědi i na nejbanálnější věty ( jejího zrovna vyvoleného) mě ubíjely !!! Ovšem Uma byla ve své zoufalé snaze tak přesvědčivá, že určitě musela po tomhle filmu dostávat spoustu nabídek k sňatku.(26.6.2005)

• - Během natáčení v exteriérech bytového domu v Patersonu projížděl právě kolem vlak. Jeho vibrace natolik poškodili natáčení, že filmovaná scéna musela být natočena znovu. (Terva)

• - Při jedné scéně měl být vidět dálniční nadjezd, ale vysoká tráva bránila v rozhledu. Štáb, který nemohl najít majitele pozemku a požádat ho o pokosení, nakonec trávu sestříhal bez svolení. Naštěstí to nikomu nevadilo. (Terva)

• - Shannen Doherty měla zájem o jednu z postav, protože chtěla spolupracovat s Genou Rowland. (lucius789)