Proč kočka není pes?

The Truth About Cats & Dogs

Prečo mačka nie je pes?

Komedie / Romantický

USA, 1996, 94 min

Golfista má naprostou pravdu, Hank (to je ten pes, kvůli kterému se to vlastně celé tak hezky semele) totiž opravdu nemá chybu :) Připravte si kapesníky, přátelé, protože když individuum jako já píše (za střízliva) v polovině filmu SMS (nemusí vás zajímat komu;)), ve které se dožaduje happy endu, sic se bude ze žalu muset opít, něco to o sentimentální síle filmu vypovídá... Janeane Garofalová totiž hraje tak krásně a tak smutně, že mi proti ní Uma Thurman opravdu přišla tak nějak ošklivější:) A málem bych zapomněl - music by Howard Shore.(24.6.2003)

Je krásná a okouzlující, jenže to sama nevidí. Pak se dá jen těžko čekat, že to uvidí někdo další. Realita dnešní doby, kdy jsme všichni tak nějak málo pozorní a unikají nám detaily. A jasný důkaz toho, že muži myslí tím v kalhotech, protože jinak by snad nemohli být tak....grrrr! A ještě první film, kde mi sex po telefonu nepřipadal jako totální sci fi :) *Nedoceněná romantika.(11.10.2014)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Jamie Foxx v jedné z prvích rolí a Uma Thurman tak jak jí neznáme, příjemný scénář i děj, herecké výkony -snad jen hlavní představitelé se ve filmu zatím neprosadili/// Dost pěkný film, u kterého jsem se dobře bavil a byl potěšen ustředním trojlístkem a vlastně i scénářem, který se mi zdá originální (aspoň jsem se 10 let od vydání filmu s ničím podobným nesetkal). A musím i uznat, že film nemá výraznějších kolísání, takže pohoda./// Celkem 62%///(1.10.2006)

Pěkná, v rámci žánru lekce nadprůměrná záležitost a oddechovka, pokud jste muž/kluk a nemáte rád psy, odeberte jednu hvězdu. Děj příjemně odsýpá, film nemá příliš mnoho "hluchých" míst, vše v adekvátní délce a se sympatickými a "pěkně koukatelnými" herci Chaplinem a Garofalo, Nečekají vás sice výbuchy smíchu, ale na druhou stranu ani scény těžící z trapností a nechutností. Závěrem tedy: jako romantická duše se pobavíte, popláčete si (možná), zatleskáte si u finální scény a budete spokojení(é).(7.4.2014)

• Radiq

Docela příjemná romanťárna, kde se mi představila Janeane Garofalo a hned mi začla být sympatická. Jinak moc humoru v tom nehledejte a když jo, tak jenom takovej lehkej, žádný těžkotonážní hlášky a situace. Jinak je to dost o tom, jak mužou dvě holky udělat a skoro celou dobu dělat z jednoho chlapa docela vola. Pesani a jiná zvěř má u mě plus, takže plus oddychovka. Za víc slov to ale nestojí.(14.6.2012)

• - Janeane Garofalo (Abby), která měří okolo 155 cm, musela někdy stát na stoličce, aby ji mohla kamera dobře snímat ve stejném záběru s Umou Thurman (Noelle), která je vysoká přes 180 cm. (HappySmile)

• - Bratr Umy Thurman Dechen Thurman si ve filmu střihl roličku prodavače v knihkupectví, který Umě říká, jaké má skvělé tělo. (HappySmile)