Po tom, čo utečie od matky, sa Freddie (Joey King) potuluje po uliciach a stýka sa s rôznymi nedôveryhodnými osobami. Jej nerozvážny životný štýl sa končí vo chvíli, kedy sa dostane do väzenia. Tu sa dlho nezdrží, ale po návrate do ulíc sa ocitne v centre vojny medzi afroamerickými a mexickými gangami. To ale nie je ani zďaleka to najhoršie, čo na osamelé pätnásťročné dievča počas nasledujúcej noci čaká. (Marceloo)

Marceloo

Po tom, čo utečie od matky, sa Freddie (Joey King) potuluje po uliciach a stýka sa s rôznymi nedôveryhodnými osobami. Jej nerozvážny životný štýl sa končí vo chvíli, kedy sa dostane do väzenia. Tu sa dlho nezdrží, ale po návrate do ulíc sa ocitne v centre vojny medzi afroamerickými a mexickými gangami. To ale nie je ani zďaleka to najhoršie, čo na osamelé pätnásťročné dievča počas nasledujúcej noci čaká. - Ak nemáte naštudovaný Urban Dictionary, tak sa tomuto oblúkom vyhnite. Ak ale máte radi pouličný život v USA a chcete vidieť zábavu bez štipky logiky, toto je správna volba. Je to síce chaotické, ale ide hlavne o to, že je to zábavné. Je zjavné, že režisérka netušila, kam svojím dielom mieri. Hlavným lákadlom pre mňa bola samozrejme vychádzajúca hororová hviezda Joey King, ktorá tu podáva velmi dobrý výkon a do situácií, v ktorých sa tu ukázala, by som sa určite nechcel dostať. Som velmi zvedavý, ako sa predvedie v prichádzajúcom horore Slender Man, v ktorom bude mať hlavnú úlohu. Tiež chcem vidieť, ako bude fungovať spolupráca medzi ňou a ďalšou velmi talentovanou hororovou nádejou Annalise Basso. Dievčatá mali velké šťastie, že sa ich už v útlom veku uchytili excelentní režiséri James Wan a Mike Flanagan, takže ich budúcnosť v tomto žánri je velmi perspektívna. + herečka z The Conjuring a Wish Upon + herec z Some Kind of Hate, Condemned a Dead of Summer + herečka z American Horror Story: Hotel + herec z The Purge: Anarchy + herec z Zombeavers a It Follows + herec z Larva + herec z The Midnight Meat Train + herec z Sharknado 2: The Second One + herec z The Magicians a Fear the Walking Dead + herec z Open Windows ()

kingik

Poněkud drsnější režisérská dáma Jena Serbu mapuje pouliční život jedné patnáctky v L.A. z dob, kdy ještě mobily a internet neobohacovaly svět. Plavovláska Freddie se během devadesáti filmových minut konfrontuje se zatčením, prodáním i donucením k prostituci. A do toho se motají znepřátelené pouliční gangy dvou etnik a další pochybné a nedůvěryhodné existence. Páchne to nezávislostí, na velkou a hutnou dějovou zápletku to moc neužije a chlubí se to solidní technickou stránkou. Vše má v rukou nečekaně neotřepaný režijní přístup, který nabízí netradiční žánrovou směsici, rozhodně jen ta hororová ingredience se zde nevyskytuje, ačkoliv je v popisu k filmu uvedena. Joey King a spol. neberou své postavy smrtelně vážně, sama režisérka je netlačí do typické roviny dramatického herectví, dává prostor, aby herecká sestava fungovala svým vlastním stylem. Rovina vyprávění je povětšinou rozháraná, načež to vypadá skoro jako úmysl nedat filmu pevnou vyprávěcí rovinu. Režisérka se rozhodla týnejdžerce zatopit, tudíž ji vrhá do nesnází a nastavuje jí neustále pomyslnou nohu, o kterou Joey King zdatně a s přehledem zkušené herečky klopýtá. A pokud mně přišla nepřitažlivá v jiných filmech, tak tady se snaží změnit můj názor svléknutím se do spodního prádla. Dějový prostor dostávají i drsnější scény, nějaká ta nahota i soulož v podání Nicole LaLiberte. Prý je to dokonce natočeno podle skutečných událostí, nemá ale moc smysl nad tím bádat, neb se nejedná o portrét nějaké význačné osobnosti. Určitě je mnohem lepší ocenit skutečnost, že se našel provokativní tvůrce, který se neuchýlil k stereotypům filmů pro mládež, byť ve filmovém světě se už v minulosti několik takových "kontroverzních" pokusů objevilo, a kdyby finální vyústění nepostrádalo údernost, bylo by to za plný počet. 9/10 ()

Arsenal83

Väčšiu blbinu a zbytočnosť som už dávno nevidel. Teda pri tom penze filmov, čo sledujem, asi tak týždeň, ale aj tak. Tento film nemá jasnú štruktúru, nevie, čo chce povedať, všetko sa točí okolo akože pubertiačky Joey King, ktorá ale nevie, čo má hrať, pretože scenár jej to zrejme ani poriadne neurčuje. A to všetko okolo, čo sa deje až je na zaplakanie. Gangy sú zložené zo samých feťákov a všetci súložia, koľko sa len dá. Takže okrem Joey tam všetky herečky buď obcujú, alebo behajú permanentne nahé, napríklad taká Helena Mattsson bola nominovaná do filmu len z tohto dôvodu. Ale čo je horšie, táto herečka nedokáže zahrať ani to šukanie. ()

Morholt

Pokud by se příběh soustředil jen na Freddie, která se potuluje ulicem nočního města a naráží na podivné existence, bylo by to ok. Ale tady je těch linek rozehráno zbytečně moc a po hříchu většina z nich není zajímavá a už vůbec ne vtipná. Všechno zůstalo na hrbu Joey King, která tu káru táhne co to dá, ale těch klacků musí překračovat moc. Jinak označit tohle za horor chce fakt bezbřehou fantazii. 40% ()

kaylin

Na americkém snímku „Smartass“ je skvělá hlavně Joey King, které odpustíte i to, že si vybrala film, kde sice má co předvést, ale dějově je to vlastně jen plahočení se z místa na místo, kdy se zase tolik zajímavého neděje. A to tu rozhodně prostor byl, dokonce i náznaky byly celkem zajímavé. Tady se ale tvůrci báli trochu do toho šlápnou a drželi film spíš v odlehčené rovině. ()

neo250

Toto horor? Komédia? Seriously? Dráma ešte ôk, no ostatné nie. Takýto scenár sa môže v skutočnosti naozaj stať len v tej blbej Amerike. Mladá 15rocna holka ktorá odíde z domu aby šla vyhrať jednu stupidnu súťaž v maľbe a pritom zažije tzv gang. Hmm toto nie. Nič zvláštne a nudné. Filmu dávam jednu a za snahu že som to dopozeral ďalšiu ()