Last Exile (TV seriál)

• japonský

ラストエグザイル

Last Exile

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2003, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Komentáře uživatele SonGokussj k tomuto TV seriálu

Tak jsem to dnes shlédl podruhé a musím říct, že mne k tomu donutilo vydání druhé série, která mi připadala moc "moe", tak jsem si říkal, že si připomenu sérii původní. Nemýlil jsem se v tom, že jsem měl na Last Exile velmi dobré vzpomínky, když jsem na to koukal poprvé. Postavy jsou tam, dá se říci, dokonalé. Mění svojí persónu, vyvíjejí se, činí obtížná rozhodnutí, nejsou ideální, mají své chyby, žárlivost, pýchu. Co se mi také líbí asi nejvíce, a co je v tuto dobu (2011) opomíjeno, je "funkčnost" širokého spektra postav. Máme tu 2 hlavní postavy, které by měly být středem vesmíru. Jenže ony nejsou. Je tu důležitý vůdce Silvany, jeho pravá ruka, ze které se pak vyklube naprosto překvapivá osoba, máme tu úžasné inženýry opraváře, dále je nám k dispozici příběh obyčejného vojáka, příběh šlechty, hlavní záporačka a její rozporuplný a ztřeštěný bráška, příběh jeho kamaráda Luciolly, dále pak příběhy spoluzávodníků od našich dvou hlavních postav, nesmí chybět i hlavní "kápové" dvou frakcí, mysteriozní loď Exile, naprosto dokonalé future_steampunkové provedené celého seriálu, akce, romance, ... Povídal bych dál, povyšoval tento seriál, ale věřím, že nic nepřesvědčí tolik jako podívání se na "real thing". Tak vřele do toho! Jedno z mých nejoblíbenějších, nejpropracovanějších, nejnádhernějších anime, co jsem viděl. K některým se vracím, protože se mi líbil příběh, nebo provedení, nebo určité scény, ale toto.... K tomuto se určitě zas jednou vrátím, protože je epochální. Snad vše na něm je naprosto úžasné, brilantní, fascinující, zábavné a udivující :-) 94%(23.10.2011)