Last Exile (TV seriál)

• japonský

ラストエグザイル

Last Exile

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2003, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Komentáře uživatele Jhershaw k tomuto TV seriálu

Last Exile se na animenfo.com drží na čelních pozicích jako jeden z nejlepších anime všech dob, proto jsem se na něj těšil jako na málokterý jiný anime seriál. A to byla chyba. V očekávání něčeho úžasného a strhujícího jsem zhlédl první díl, druhý díl... a stále nic. Takže jsem se zbavil předsudků a pustil se do dalších dílů. ___ Tím, čím Last Exile okouzlí nejdříve, je vizuální zpracování. Většina objektů, kromě lidí, je ve 3D, všechno je pěkně nakreslené a naanimované. Hudba je též hezká. Co ovšem drhne jsou charaktery a děj. Místy jsem měl pocit, že příběh je až moc záměrně velkolepý a scény monumentální, aby diváci zírali s ústy dokořán; žádný jiný účel jsem v tom neshledal. Z postav mi zpočátku vadily především ty hlavní dvě - Lavie a Claus (ten obzvlášť). Je to sice jen mými osobními preferencemi, ale 100% kladní hrdinové, kteří obětují svoje cíle ve prospěch pomoci druhým, nejsou zrovna ti, se kterými bych se ztotožnil a fandil jim. Naštěstí, tyto výhrady postupně slábly a druhá -zajímavější- polovina seriálu se mi velmi líbila. Ovšem i tak s cca 5. místem v žebříčku nesouhlasím.(10.10.2004)