Reklama

Reklama

Šepoty ve tmě

  • USA Whispers in the Dark (více)

Krásná psychiatrička Ann Heckerová právě ukončila jeden vztah a začíná další. Zároveň se snaží pomoct pacientce se silně submisivními sexuálními sklony. Tato žena je však zavražděná a Ann začíná pochybovat zda jejím vrahem není právě její nový milenec. (oficiální text distributora)

Recenze (22)

Melies 

všechny recenze uživatele

7 / 10 Tak tento film ma veľmi milo prekvapil. Čakal som nejakú klasickú televíznu kravinu, ale, našťastie, nedočkal som sa. Ťažko vám tu budem rozprávať o tom, či boli alebo neboli postavy dobre vykreslené a podobné 'maličkosti', predsa je to len nejaký ten rôčik čo som to videl. Viem len, že ten film mal sakramentský spád a ani chvíľu som sa nenudil a neuvažoval, či neprepnem na iný kanál (a to je čo povedať, na ČT práve šiel Lynchov Mullholand Drive). Scenáristovi treba uznať, že dokáže bravúrne žonglovať s vašimi vzťahmi a postojmi k postavám, aj keď samotný koniec vyznieva trochu nedotiahnuto. No, a čo si budeme navrávať, ani tá milostná časť nie je zlá. Sme len ľudia, nie? ()

DonPedro 

všechny recenze uživatele

U krimithrillerů se chleba láme patnáct minut před koncem: všechny postavy jsou příliš podezřelé, příliš okrajové nebo příliš mrtvé na to, aby jim scénárista mohl přišít předchozí vraždy a divák škodolibě čeká, jestli z toho vybruslí bez ztráty sebeúcty. Croweova variace těžko vzbudí zvláštní nadšení, ale neuráží – jako ostatně celý film. Ze zkušené herecké sestavy lehce vyčnnívá Anthony LaPaglia, který měl to štěstí, že jeho postava je přece jen o chlup lépe napsaná než ostatní. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Až do odhalenia vraha to je priemerná televízne pôsobiaca trochu erotická detektívka v ktorej sa jedna psychiatrička snaží zistiť kto zabil jej pacientku. Medzi podozrivých patrí kopa chlapov. Od jej pacienta, nového partnera až po divne sa tváriaceho detektíva. Ale nakoniec sa ukáže, že vrahom je človek u ktorého predstaviteľa ste si celý čas hovorili prečo asi tak zobral rolu v tomto tuctovom filme. A v tej chvíli sa film úplne rozpadne, lebo na úlohu psychopatického vraha sa vôbec nehodí. Detektívka v ktorej vrah musí 10 minút vysvetľovať svoje motivácie pre zavraždenie všetkých tých obetí a naviac nám to názorne ukážu vo flashbackoch, aby sme fakt uverili, že to bol on, nie je proste dobre napísaná. To mi nikto nevyvráti. No a jeho následné utrhnutie sa z reťaze a besnenie pôsobí skôr komicky. Takže celkovo som sklamaný a film by som odporúčil len hardcore fanúšikom detektíviek. 4/10. ()

5150 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem nesledoval film s takovým zaujetím jako právě ŠEPOTY VE TMĚ. Odvážné titulkové intro navnadí, zápletka narůstá, napětí sílí, dějové zvraty a ten konec. Díky scénáři, ten nabízí spoustu krásných roliček, jsou herecké výkony ozdobou snímku. Scénárista a režisér Christopher Crowe (SAIGON) opět potvrdil svoje kvality a můžeme jen litovat, že těch opravdu "velkých filmů" natočil tak málo. ()

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

Všichni chlapy jsou svině, ale jenom málokterý je vrah, a tak prostě z jedním budu chodit a budu doufat, že zrovna on to není. Tak to by asi mohla být myšlenka. Závěr je dosti překombinovaný, neustále se mění představa o potenciáním vrahovi, až nám zbyde jenom jeden jediný, kdo to mohl udělat. Sexuální scény nejsou tak moc dráždivé, jak asi měli být. Herecké obsazení je uspokojivé. Celkově je film ale zábavný a v rámci žánru nadprůměrný. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama