Kukuřičné děti: Zjevení

Children of the Corn: The Gathering

Kukuričné deti 4 - Zjavenie

Horor

USA, 1996, 85 min

Čtvrtý díl horrové série Kukuřičné děti, je pro mě nejlepší. Skvělá ponurá atmosféra, výborné krvavé scény (pro mě nezapomenutelná scéna, kdy místního doktora rozpůlí na dvě půlky nemocniční stolek) a celkem svižné tempo děje. Mezi hlavními rolemi se tehdy objevila poměrně neznáma a dnes již oscarová herečka Naomi Watts.(15.8.2006)

• Enšpígl

Absenci kukuřice jsem ještě ochoten tolerovat a chápat. Kukuřičné děti jí zřejmě sežrali v prvních třech dílech, případně docházel popcorn v kinech a tak nezbylo než kukuřici urvat od huby i kukuřičným dětem. Ovšem když doktor měřil dítěti teplotu a s dramatickým obličejovým výrazem se pak obrátil do kamery, náhlasil teplotu 102 stupňů a haranta hodil do vany s ledovou vodou, aby se zchladil, začal jsem pojímat podezření, že se ve filmu trošičku přehání. Já měl totiž nedávno teplotu 317 stupňů, sice mě malinko bolela hlavička, ale pracovat se s tím normálně dalo. Takže vytvářet tady nějaký hrůzy z pouhých 102 stupňů, může jenom člověk, co nikdy žádnou skutečnou horečku, dejme tomu tak nad 500 stupňů, nezažil. Za zmínku ještě stojí, že když už jsem během téhle srágory spokojeně poklimbával, uslyšel jsem najednou "vstup do mě", no hele, já úplně vyskočil z postele leknutím, že jsem zapoměl uspokojit nějakou holku v mým pokoji. Naštětí se ve finále ukázalo, že to byl jen ten kukuřičnej fakan, co mu z tý kukuřice asi už úplně hráblo a podobnýma hláškama se snažil na sebe marně upozornit.(25.11.2008)

• tron

Celkom sympatické. Po nechutne príšernej trojke je štvrtý príbeh zo série v 80. rokoch odštartovanej poviedkou Stephena Kinga prekvapivo dobrý. Je zručne nakrútený, má slušnú atmosféru, občas dokonca trošku vydesí a v titulnej úlohe hrá krásavica Naomi Watts. Bavíme sa pochopiteľne o ukážkovom videobéčku, ale po divákov zavraždiacej trojke sa rozhodne jedná o pomerne milé prekvapenie, ktoré sa snaží začať od začiatku a ani len sa neobtiera o nebraské mestečko Gatlin, nedajbože v trojke tak tragikomicky stvárneného „Toho, kto chodí medzi riadkami“. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/539/(22.10.2005)

• obitus

Ve ctvrtem dile prisel jeste nekdo dabelstejsti nez "Ten, ktery chodi nad brazdami" - spolecnost Miramax a jeji "drsnejsi" odnoz Dimension. Koupili prava na celou serii a udelali to co vzdy. Skrouhli rozpocet a inovovali :(. Takze zadny Gatlin, zadne tajemne bozstvo, nic. Misto toho vpodstate jeden barak a historka o malym klukovi. Ten zazracne obzivne a zacne vrazdit, bohuzel, deti jsou zde pouze jako staticka kulisa, vrazdy probihaji pusobenim nejake telekineze. Cela atmosfera depresivnich kukuricnych poli je pryc a tak jedine co Obitovi zustava je krasna Naomi Watts, ktera i kdyz neukaze spunty dokaze dokonale upoutat pozornost. Jen diky ni nejde hodnoceni do zapornych cisel.(4.5.2005)

Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia vyšla kniha "Nočná smena". Je to zbierka poviedok od amerického spisovateľa Stephena Kinga. Jej súčasťou je i krátka novela "Kukuričné deti". Tá sa zakrátko dočkala filmového spracovania. To bol začiatok béčkovej horrorovej série o temnom a tajomnom zle, ktoré pohlcuje duše malých detí a robí z nich vraždiace monštrá. Vo štvrtom pokračovaní, s podtitulom Zjavenie, opäť ožíva mocná nečistá sila, čo sídli v nedozerných kukuričných lánoch. Ten, čo chodí medzi brázdami znova povstal. Tento krát sa mu na odpor postavila sympatická Naomi Watts. A práve vďaka nej dávam tomuto snímku až tri hviezdičky. ***(1.12.2014)

• petero

Na rozdiel od Charlize Theron z trojky, tu má Naomi Watts hlavnú úlohu. Paradoxne práve táto časť je zatiaľ najhoršia. Filmu vôbec nepomohlo to, že sa berie smrteľne vážne, žiadny kazateľ tu nie je, vraždí tu nejaký duch chlapca ktorého ani poriadne nevidieť, feeling predchádzajúcich častí je preč napriek tomu že kukurica je obďaleč, rovnako aj satanistická hudba je preč a celé náboženstvo detí kukurice je tu zmenené na epidémiu.(23.10.2008)

• Wacoslav1

Po příšerný trojce jsem si říkal, že už to horší bejt nemůže a je fakt, že čtyřka je o něco lepší. Samozřejmě, že je to už jenom o totálním ždímání námětu, který tak tak stačil na to, aby pokryl první dva díly, ale tohle jsem aspoň neměl chuť každou chvíli vypnout, ale i tak je to zbytečná záležitost.20%(23.4.2016)

Boh žehnaj Dimension! Po desivých dvoch dieloch to dostal do rúk niekto poriadny. Výsledok je prekvapujúco úžasný a nie je len relatívne dobrý pri pohľade na ostatné, ale je to skutočne kvalitný horor so skvelou atmosférou a dejom. Nijako to nenadväzuje na predošlé diely, prináša úplne novú mytológiu, ktorá je ale riadne mrazivá. Hlavne pasáž, keď ju staré babky dvojčatá zahalené tmou rozprávajú hlavným hrdinom, vie roztriasť kolená. Nečakane brilantné!(13.1.2009)

Pohodově krvavej slasher s děckama a jakýms takýms příběhem. Naomi sice mohla po polu lítal nahoře bez, ale i tak bych tento film nehejtoval. Je jeden z nejlepších z celé série. 60%(29.7.2015)

Film je časťou série: Children of the Corn (1984) [60%], Children of the Corn II: The Final Sacrifice (1993) [60%], Children of the Corn III: Urban Harvest (1995) [60%], Children of the Corn: The Gathering (1996) [70%], Children of the Corn V: Fields of Terror (1998) [40%], Children of the Corn 666: Isaac's Return (1999) [30%], Children of the Corn: Revelation (2001) [50%], Children of the Corn (2009) [50%], Children of the Corn: Genesis (2011).(14.6.2011)

• hladass

Díky bohu za Dimension... Co my, hororoví fanoušci, bychom bez něj dělali... Tak krásně nám vždy nastartují nějakou hororvou sérii... Tak jako se jim to teď podařilo s Kukuřičnýma dětma... Opravdu děkuji...(17.10.2009)

• LION-MR.T

Tak tohle se zase nepovedlo. Já moc Kukuřičný děti nebral,ale čtyřka,že je prej dobrá. Zklamala mě jako předchozí díl. Miramx tak vlastně kurví to co se ani kurvit,už nedá.(9.5.2006)

• kingik

Nějakým nedopatřením v tomhle shitu kdysi hrála hlavní roli Naomi Watts. Jinak je to slabý horor. 20%(19.2.2009)

Dočkal jsem se radostně velké vylepšeností, opět příběh super prostředí taky herci solidarita a tak jsem se bavil dobře.(26.9.2018)

Je snad i škoda, že kukuřičná série zaujme hlavně tedy spíš hereckým obsazením dnes již známých (nebo již zapomenutých) jmen (mladičké Naomi to s brokovnicí docela sluší). Tenhle čtvrtý díl není nějak vyloženě špatný, jen je, jaksi, snad typicky devadesátkově, trošku unylý a nijak překvapivě zajímavý. Předvádí solidní jistotu, které snad i prominete fakt, že z celé kukuřičné zápletky v podstatě vybočuje, protože to není o Tom, jenž kráčí mezi řadami, ale pouhé pomstě ze záhrobí (být to natočeno dneska, už vidím ty komentáře, obviňující film z kopírování Kruhu a jiných asijských duchařin). Po těch letech, kdy jsem to viděl naposledy, mě ale docela překvapilo, jak je to krvavé. Myslel jsem, že je to v tomto ohledu skromnější. Jen škoda, že se Naomi nesprchovala, špindíra jedna :-).(2.1.2015)

• Terva

Pan Stephen King se musel udusit popkornem v kině, pokud tuto slátaninu viděl. Kukuřičné děti bez dětí a kukuřice - to je už fakt síla. A jak to tak u těchto filmů končí - odchází děj a přicházejí sexy kočky....(24.4.2011)

Nemůžu si pomoct, ale tohle sice bylo odporně trapné představení, ale zase na druhou stranu bylo cílem tohoto snímku diváka vystrašit a ne se snažit zapojit jeho mozkové buňky. A když jsem si tenhle deset let starý snímek pustil naplno do sluchátek a v naprosté tmě, tak jsem bál tak, že dlouho nepamutuju kdy víc naposled. Námět není hloupý, ba naopak, kdo by polemizoval o kvalitách Stephena Kinga, scénář v rámci žánru naprosto dostačující a jediným problémem tak zůstaly děti, které někdy nebyly zrovna přesvědčivé. Ale s tím je problém vždy - ve většině hororů se nepodaří najít ani jedno dítě a tady jich bylo potřeba hned tucet. Ale výjimky se však najdou vždy, například dvojčata. V neposlední řadě pak musím samozřejmě vyzdvihnout Naomi Watts. Kvůli ní jsem si tenhle snímek pustil a opět mě nezklamala. Odtáhla tenhle film s neuvěřitelným přehledem a sebevědomím. Prostě hvězdička za Kingův námět, dvě za strašidelnou atmosféru a skvělé lekací střihy a jedna za Naomi. A ohrnujte si nos jak chcete... ;o) PS: Z celé série jsem viděl jenom tento díl, takže nejsem ovlivněn předchozími ani následujícími snímky. [červen 2006](8.6.2006)

Tenhle díl určitě není žádné veledílo, ale já mám z něho lepší pocit než z jeho dvou předchůdců. Zřejmě hlavně díky Naomi a jejímu poctivému výkonu. Najde se tady spousta nesmyslů a nelogičností, ale po dlouhé době jsem si zase užil slušnou atmosféru a zajímavé vraždící scény, které určitě stojí za povšimnutí. Pro mě je to trošku lepší průměr.(7.2.2010)

Tohle je nejlepší díl ze všech. Asi na to bude mít vliv Naomi Watts.(29.9.2012)

Séria sa uberá výborným smerom. Atmosféra spapala všetky predchádzajúce časti a priniesla zatiaľ najdémonickejšieho protivníka. Viac ako dobrý horor na neskorú nočnú hodinu.(4.2.2016)

• cariada

Měl jsem strach, že tam nebude žádná kukuřice, ale je tam sice jen na poli a jen občas ,ale naštěstí tam je. Příběh je hodně fádní a je jasné hned co se bude dít. Grace přijíždí domů, protože mámě hrabě má noční mury a odmítá vycházet z domu. Děti začnou cvokatět jelikož už nejsou tím čím byli ,ale jsou posedlý. májí vysokou horečku a sem tam někoho zabijí. Jeden tatík to vezme do vlastních rukou a Grase si vezme na pomoc. Atmosféra je hodně nevyrovnaná na horor až málo děsivá. Na koukání to je, ale díra do světa určitě né.(13.1.2009)

<< předchozí 1 2 3