Interrabang

Thriller / Krimi / Romantický

Itálie, 1969, 93 min

Berto Pisano

Slunce, léto, krásné ženy, pohoda, i když tady v tomto filmu jen na oko. Tohle je skvěle natočený psychologický thriller, s velmi dobrými hereckými výkony (skvělá paleta buržoazních charakterů) a příběhem a skutečně vymakaným spiknutím s mnoha sexuálními a vražednými intriky (tady ty giallo elementy). Skutečný konec mě pak opravdu překvapil, ale na druhou stranu mi připadal už docela přehnaný a nepravděpodobný. Ve svém žánru a s téměř nulovými prostředky, velmi dobrý a neprávem zapomenutý film. Celé se to neslo v duchu nekrvavých filmů např. Lenziho "Orgasmo", některé Bavovi či pre-Argentovi věci. Krásný a příjemný film, malebné prostředí, celý film se de facto odehrává jen na jednom místě a to, na jachtě, ve vodě, nebo na skalních útesech, ale v tomto případě i přes spíše pomalé tempo mi to vůbec nevadilo, protože film nenudí a jednoduše dokáže zaujmout. Mám rád filmy z přírody a tento film mé požadavky naplno splnil. Pisaniho jemný a velmi pohodový hudební doprovod který pohladí po duši se také mimořádně povedl a skvěle se hodil. ps: Ta černovláska vypadala jako Florinda Bolkan, taky vám to tak připadalo? Podobné filmy co jsem si takhle vzpomněl: "Top Sensation", "Waves of Lust" aj. na které si teď zrovna už nevzpomenu.(25.4.2011)

• giallo

Sexy letní "giallo", které oplývá slunečnou a pohodovou atmosférou. To jsou veškerá pozitiva, která jsem našel. Jde totiž jinak o velmi nudný a nezáživný kousek, který nemá co nabídnout...A ta pointa, úplně mimo mísu. Velmi nadhonocený film zde na CSFD (71%).(13.1.2016)

Víc erotiky, a bylo to absolutní, takové o tři desetiletí starší Wild things. Nepamatuju si film s lepší mořskou letní atmosférou. Skalnatý ostrůvek v moři, u kterého zakotvíte na koupání, focení a souložení, je tím nejbáječnějším místem pro slunný zážitek. Kolegové mají pravdu, že psychologicky je film velmi precizní (překvapivě vzhledem k tomu, jak se tam skoro nic neděje), a celé to kolíbání na vlnách si náramně užijete. Jen je třeba si zvyknout na dětinskou kameru, s neustále používaným transfokátorem.(19.6.2012)

Poměrně překvapení, očekával jsem jeden z dalších (byť rannějších) giallo filmů, z tohoto žánru je zde ale pouze zamotaný kriminální příběh a jeho překvapivé vyústění a vzhledem k době vzniku filmu jej lze označit spíše za „obyčejný“ thriller, který by snad mohl být s giallem spojován pouze okrajově. Překvapením pro mne byla atmosféra filmu, děj se odehrává na moři na loďce nebo na pustém, skalnatém pobřeží, je evidentně léto, a i když jsem postupně odhaloval napjaté vztahy mezi hrdiny, hlavní pocit při sledování byla především letní pohoda a klídek. O to více mi vlastně vyhovovalo jak film skončil. Určitě se může snadno stát, že někomu Interrabang nesedne, rozhodně si jej nepouštějte s očekáváním tajuplného a napínavého krimi, takový ten film prostě není.(19.8.2009)

• majo25

Promiskuitné modelky (vychrtlé telá a malé kozy - nič pre mňa) na opustenom skalnatom ostrove. Začiatok dajme tomu, ale keď gro filmu tvoria strašné dialógy a nelogické chovanie postáv - hlavne tých troch povrchných promiskuitiek, nemá to cenu. Okrem nesympatických postáv tu máme ešte zlé herecké výkony, kopu nudnej vaty a divnú večne "zoomujúcu" kameru. Tá pachuť podivnosti, keď sa baba s úsmevom pýta potencionálneho vraha, kedy ju chce zabiť a on jej s úsmevom na tvári odpovedá, že ešte nenastala tá správna chvíľa. Otras, žiadne napätie, iba nuda. Divný zvrat v závere tomu iba nasadzuje korunu.(7.12.2018)